Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Коя компания колко фотоапарати е продала
Автор: Yog   
Дата:   21-09-20 04:29

Вижте в тази статия коя компания колко фотоапарати със сменяема оптика е продала през 2019г., както и каква част от тях са били безогледални. Мен ме впечатлява, че Фуджи не продават кой знае колко повече от пускащия кепенците Олимпус. Както и че Панасоник буквално ги няма в картинката.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя компания колко фотоапарати е продала
Автор: hansto   
Дата:   21-09-20 07:56

При безогледалките са съвсем прилични. Двойно повече от никон. Интересно ми е дали влизат медиум форматните камери в бройката.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя компания колко фотоапарати е продала
Автор: stef7   
Дата:   21-09-20 08:33

Ето това е по-точно.

2019 market share anlaysis: Panasonic on 5th postion

Бройката камери не е определяща, зависи каква част от тая бройка са евтини нисък клас камери, каква среден и каква висок клас. Но да Канон, Никон и Сони са далеч напред пред останалите.

По принцип индустрията отива надолу, но според ето това интервю на шефа на Сигма тя по-скоро се връща към нормалното си положение от преди 2000 година. Между 2000 и 2010 е бум с около 17млн. камери в най-добрите години. Сега са към 8-9млн, а преди 2000 са били 5-6млн.

Sigma CEO Yamaki says they still don’t know when they will release the new Foveon camera

Цените неизбежно ще отиват нагоре, цикъла на обновяване на камерите и нововъведения ще се забавя. Но камерите достигнаха вече такова технологично съвършенство, че вече не знам какво още могат да добавят или подобрят. А и вторичния пазар е залят, така че няма защо да се притесняваме. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Коя компания колко фотоапарати е продала
Автор: Антивик   
Дата:   21-09-20 08:43

Интересно....[smilie2] какво общо има бизнеса на която и да е компания с фотографията...???[smilie11]
Бизнеса си е бизнес, а да снима и с какво да снима, всеки си избира сам. Кокво и как снима и до колко се получава е отделен въпрос, но това пък е въпрос на възможности, що може и с проста кибритена кутия да снима някой можещ и да извади нещо, друг може и със супер последен модел с всички аксесоари и глезотийки да е и нищо да не направи.
Изобщо ми се струва, че темата е безсмислена....интересно защо ли изобщо е пусната???[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя компания колко фотоапарати е продала
Автор: nyamago   
Дата:   21-09-20 12:07

Антивик написа:

> Изобщо ми се струва, че темата е безсмислена....интересно защо ли изобщо е пусната?

Е, как защо - за да натрие носовете на феновете Левски или ЦСКА в безкрайните им спорове в тоя форум кой е най-по-баш [smilie6] И освен това - толкова обичаме тук да се мислим за експерти по икономика, бизнес и маркетинг, че без такива теми - къде ще се изявим с такива задълбочени професионални познания?

И разбира се, че има общо с фотографията - за апарати става дума все пак. Не спорим зяа неврохирургия (както в един авто-мото форум), или поне за футбол (както във всеки друг форум). Даже политиката я забраниха, от... политически съображения (политкоректност). Фотографията ни е останала - и понеже нямаме много материал да говорим за снимки, ще си спорим за апарати, техните (не)съвършенства и да препоръчваме по-правилни стратегии на ръководствата им [smilie5]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя компания колко фотоапарати е продала
Автор: Yog   
Дата:   21-09-20 12:56

На мен просто ми е интересно. Затова пуснах темата, след като прочетох статия, което ми се стори любопитна. Дали хората купуват от стария вид камери или безогледални. Такива неща. От статистиката се вижда, например, че все още са се купували повече ДСЛР-и през 2019. Както и че, вероятно заради големия брой супер евтини модели, Канон са продали толкова камери, колкото Никон, Сони, Фуджи и Олимпус взети заедно. А иначе, на когото не е интересно, спокойно може да не го чете. Определено не е задължително[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя компания колко фотоапарати е продала
Автор: nyamago   
Дата:   21-09-20 13:02

^ Точно това казвам, де: Canon forever! [cool]

Петък започва в понеделник.
[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя компания колко фотоапарати е продала
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   21-09-20 13:12

Yog, положението при Canon UK, е плачевно 2020г.(информация от извора). Мога да предположа, че и при другите има големи сътресения. Да речем 2021г. ще е един вид рестарт и това от 2019г. ще е безсмислено изобщо да се коментира.

пп Както каза nyamago става за чесане!

Отговори на това съобщение
 Re: Коя компания колко фотоапарати е продала
Автор: I7   
Дата:   21-09-20 20:24

Общата бройка продадени камери е стряскащо малка.
Аз както го виждам съвсем скоро Сони и Канон ще се бият за последните останали потребители на камери със сменяеми обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя компания колко фотоапарати е продала
Автор: Yog   
Дата:   21-09-20 23:08

Не е толкова драматично, според мен. Сегашният голям срив е донякъде предизвикан и поради причините, които stef7 е споменал. Имаше един период, в който т.нар. "сапунерки" станаха доста добри, а камерите на телефоните бяха покъртително лоши. И сума хора, които нито са се интересували, нито практикували фотография, започнаха да си купуват тия камери. Лесни за употреба, добри снимки, в сравнение с всичко на което бяхме свикнали. Така се стигна до огромните продажби. Сега тези хора снимат с телефоните си и произвидителите на камери се връщат към момента, в който продават само на професионални фотографи и ентусиазирани любители. Виж, ако компаниите не са предвидили че ще стане така и са мислели, че вечно ще продават десетки милиони бройки годишно, техен проблем...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »