Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обектив, за Canon 1000D
Автор: paradoxa24   
Дата:   10-10-20 21:34

Здравейте, на всички в групата.
Аз съм любител, който обича да снима, но огромен аматьор, който се опитва да се учи, но не разбирам все още много много!
Имам следния апарат: Canon 1000D. Искам да Ви, помоля, ако може да ме посъветвате, какъв обектив да си закупя (втора ръка), за да мога да правя хубави и качествени пейзажни снимки, много ми се иска да снимам небето, луната, и всичко да си личи, и като цяло това са ми желанията.
Не знам, дали съм успял, да опиша правилно, какво търся и какво искам. Извинявам се ако съм допуснал и грешки. Благодаря, предварително! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив, за Canon 1000D
Автор: lamerko   
Дата:   10-10-20 22:20

За съжаление, 1000д е твърде старо тяло и въобще не държи на високо ИСО... това значи, че нощната фотография няма да му е силната страна. За пейзажи може да погледнеш Canon 10-18 IS STM - доста тъмен, но не лош обейтив. Друго предложение е Samyang 14/2.8 - много добър, но ръчнофокусен обектов. Отделно от това е по-обемист и двойно по-тежък от другия.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив, за Canon 1000D
Автор: paradoxa24   
Дата:   10-10-20 22:23

Благодаря, за отделеното време, и за коментара. Като цяло, да взема да си сменя апарата. Благодаря, отново. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив, за Canon 1000D
Автор: Yog   
Дата:   10-10-20 23:08

Виж тия двамата какви снимки на звездите са направили, като използваната камера е елементарен, евтин модел. Но са използвали телескоп, тракер, явно знаят и как да си обработят снимките в програмата за монтаж, която ползват... Както с всичко друго, ако знаеш как да го направиш, резултат ще има и без големи вложения [smilie3]

Линк към статията.

P.S. надявам се, че четеш английски [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив, за Canon 1000D
Автор: asahi   
Дата:   12-10-20 15:11

Canon 1000D е стар, доста посредствено направен и затова много евтин. Но това не е причина с него да не можеш да направиш хубави снимки.

На първо време трябва да си купиш статив и да снимаш от него. Това ще подобри рязкостта на снимките ти, а и ще те принуди да мислиш повече преди да натиснеш спусъка.

На второ място трябва да се научиш чрез самоподготовка или курс кои пейзажи по кое време излизат добре на снимка. Твоите умения са основен фактор.

На трето място идва обектива. За различните типове пейзажи са подходящи различни обективи. Доста ограничаващо е мнението, че широките обективи са най-добри. Имам чудесни панорами с телеобектив, които с друг не могат да се постигнат. Оптически най-добри са обективите с фиксирано фокусно разстояние. В портфолиото на Канон има достатъчно такива. За тяло с кропфактор за първи обектив е добре да имаш нещо между 18 и 35мм. Не варио 18-35. За астро снимка на цялото небе по-подходящи са свръхширокоъгълни обективи, вкл. тип рибешко око. Може да се ползват и неканонски ръчнофокусни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »