Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: bobioooo   
Дата:   27-01-20 13:59

Здравейте, все още прохождам в сверата на фотографията и видеографията и нямам никакъв поглед над нещата. Имам Canon 650d, но имам възможността да го заменя с Xiaomi M1 Mirrorless. Въпросът ми е заслужава ли си или да запазя Canona и след време да купя ДСЛР по - висок клас. Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: Джъмбо   
Дата:   27-01-20 14:04

ами вземи си канон безогледалка направо

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: bobioooo   
Дата:   27-01-20 14:37

За момента не мисля да купувам. Искам да разбера заслужава ли си бартера между 650d и xiaomi - то.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: quazimodo   
Дата:   27-01-20 15:06

Като се вземе предвид, че се ползва матрица от М4/3 формат, по-добре гледай направо Олимпус или Панасоник.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: nyamago   
Дата:   27-01-20 15:20

Не. (Не си заслужава бартера).

Снимай си с Канона докато напълно му изчерпаш възможностите и набереш фотографски опит да решиш в какво да инвестираш като следващо стъпало. Докато не си готов да инвестираш, никой бартер няма да ти подобри снимането (а и едва ли е благотворителен - да ти вземе по-лошото и да ти даде по-хубаво).

Просто снимай повече! С Канона [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: bobioooo   
Дата:   27-01-20 15:56

Да ти кажа благотворителен е,но незная по - добър ли е от Canona.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: nyamago   
Дата:   27-01-20 17:12

bobioooo написа:

> Да ти кажа благотворителен е,но не зная по - добър ли е от Canona.

НЕ ЗНАЕШ дали е благотворителен, докато не си сигурен, че ти се предлага по-добър апарат от твоя. (Само това е благотворителен бартер, т.е. някой се жертва за твоя изгода).

Истината е, че китайската безогледалка НЕ Е по-добра от Канона. Последният има по-голям сензор (и по-едри и разредени пиксели), което предполага по-качествено изображение. Има очен визьор (и то оптически, като всеки огледален апарат) - а китайчето има само телефонен екран (опитай се да кадрираш или фокусираш прецизно на ярко слънце, а?). При това неговият екран е фиксиран, а на Канона е подвижен/шарнирен (можеш да снимаш от различни ъгли и гледни точки). Дори като приемем, че т. нар. 'китаци' са евтини и сравнително прости обективи, не очаквай китайските пластмасови тръбички да са по-добри от (дори евтин) обектив Канон, фирма с традиции и репутация, която да защищава (и без потребност да бие нечии цени)...

Единствено габаритите и теглото на сапунерката са предимство, но тогава (ако САМО компактността те интересува) ще си още по-добре с малка истинска сапунерка (с несменяем обектив) или с телефон. За всичко останало остаряващият вече Канон е все още убедително по-добър. Други съфорумници сигурно ще ти изредят още разлики, за които не съм се сетил.

Може предлагащият да ти е много близък и искрено добронамерен, но то не е същото като благотворителен бартер (на загуба, в твоя полза). И ако наистина се интересуваш от фотография, абстрахирай се от приятелството и се осланяй на факти и логика.

Решавай сам! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: BXMarkov   
Дата:   27-01-20 17:33

Помисли защо ти предлагат този бартер, освен ако инициатора не си ти. Друг въпрос е какви обективи ще получиш и какви ще дадеш? За мен определено точно този бартер не си струва, по-горе има изложени достатъчно мотиви защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: Gecata   
Дата:   27-01-20 17:42

Еос 650 тотално превъзхожда! Разгледай сравнителните характеристики! https://cameradecision.com/compare/YI-M1-vs-Canon-EOS-650D

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-20 18:39

Нито едното, нито другото. По характеристики и възможности Канонът е в превъзходство. Но това е най-лошото тяло на Канон изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: dragoart   
Дата:   28-01-20 01:07

"Но това е най-лошото тяло на Канон изобщо."
Ааа, тук може да се спори...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-20 09:04

Само като се знае, че на почти всеки обектив дава отклонение във фокуса е достатъчно за 650.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: dragoart   
Дата:   28-01-20 18:54

А пробвал ли си някога 100д )))))))

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-20 18:56

Точно със 100/700 Д беше сравнението, като при 650Д имаше поне 60% повече брак. Достатъчно съм ги тествал и ползвал телата. 600/650, 60 и 70Д са най-зле, след това нещата се оправени.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: D.S   
Дата:   28-01-20 19:18

Бе и най-лошият Канон да е, след като разгледах това Лего Ксиоми ... Даже не знаех, че съществува. То, тотал щета пластмаса. Кой ще си помсли даже да го купи [smilie10] Къцай си с Канона. Къде, къде е по-фотоапарат от това Китайче, което малко прилича на Leica [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: BEYA   
Дата:   29-01-20 09:06

Разгледайте снимките тука във форума.Аз не видях кадър с Хиоми. Китайците може да са пробили в телефоните ,но фото апарат за сега ...
Снимайте си с Канона.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   29-01-20 11:37

Ако е Xiaomi комбинацията тяло, двата обектива комплект китов и 42.5/1.8, а 650 е само с 18-55(не STM) донякъде си е ок. ЗАщото едно тяло м4/3 е доста изгодно и може да се замени с времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: ipolit   
Дата:   29-01-20 14:58

Шаомито общо взето не струва според повечето ревюта, които съм чел или гледал. Оплакват се от екрана, от бавен фокус от криви контроли. Но снима.
И то за 400 лв с китак ново.

Канонът, каквото и да ти говорят, си е истински фотоапарат. Аз лично не бих го заменил за точно тая пласмасерийка. Особено ако няма замесени обективи в бартера.

Иначе няколко пъти съм си мислел да си го поръчам, по едно време беше на доста добра цена с китака и 42 мм обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   29-01-20 17:21

Определено не си заслужава, но е вариант, който е компромисен. Затова за последно, крайно го пиша, че не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: nvassilev   
Дата:   29-01-20 19:49

Ползвам Xiaoyi 42.5 мм 1.8 . За 130 лв. е много добре.Камерата не знам как е.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650 D VS. Xiaomi m1 mirrorless
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   10-02-20 09:29

Xiaomi M1 е с пластмасов корпус, също както и EOS 650D.
Съвсем прилично сглобен и всъщност доста приятен на външен вид.

По-сериозният проблем е, че това всъщност не е фотоапарат ами смАрт устройство, изобщо без фотографско меню и контроли.
Лошото е, че и за мини таблет не става, защото няма реален и терфейс - всичко е отстранено.

Матрицата в М1 е нелошата 20МР м43 формат и като качество на изображението превъзхожда дъртата какнонска 18MP.

Aвтофокусът в М1, макар и бавен и контрастен е по-прецизен и точен от фазовият на DSLR, когато му е възможно да прихване контраст, тъй като на по-слаба светлина това е трудно.

В крайна сметка да се сравняват пълноценен DSLR с всичките му контроли ерго-удобства и логика с една техно-играчка е доста безсмислено .

Отговори си на въпроса:
Искаш само да натискаш 1 копче и да правиш снимки в автоматичен режим или да си ползваш досегашният истински фотоапарат и да се научиш да снимаш....
За първото ти стига и сносен смартфон (+може още хиляди неща)

[smilie3][shtrak]



Публикацията е редактирана (10-02-20 09:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »