Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 FUJIFILM X100V
Автор: farushko   
Дата:   05-02-20 10:56

Новото Х100 .. Прекрасна камера, с която се надявам един прекрасен ден да снимам. Преди години имах първото с Байер матрицата, беше страхотно изживяване да го ползвам. Имаше си кусури, които изглежда вече са остранени, и много ме радва, че са успяли да запазят духа на тази камера.

https://www.youtube.com/watch?v=WYQytq1lkQ4

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: kvakioh   
Дата:   05-02-20 11:00

Само GR и ФФ Сонито RX с фиксирани обективи са по-добре.
Доста прилично са го направили, оптиката казват, че била тотално преправена.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: Джъмбо   
Дата:   05-02-20 11:09

рикото??? дето няма дори визьор??? по-добро??? а стига бе

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: uri64   
Дата:   05-02-20 11:31

Джъмбо написа:

> рикото??? дето няма дори визьор???
> по-добро??? а стига бе


+1

по-добро, ама другия път (лично мнение естествено)


Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: kvakioh   
Дата:   05-02-20 11:58

Яко, мощно се прокламира и изтъква тук ергономията и носене по джобовете, затова го намесвам и Ricoh GR III.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: Джъмбо   
Дата:   05-02-20 12:07

ергономия чак толкова... после... то и аз като правя ревюта казвам, че камерата се събира в джоб НО не я нося в джоб... плата на дрехите (найчесто памук) отделя много фин прах дето влиза навсякъде в камерата...

затова малка чантичка и на рамо...

фуджака е постижим като цена спрамо сонито и лайка Q (кой знае защо не се спомена)

и дава почти лайково усещане когато се ползва оптичен визьор... аз като паталогичен гъзар, бих си го взел задължително с кожен калъФ

иначе до 4 та серия не ме кефеше дизайна... от предния и този модел леко го барнаха, но изведнъж стана много фотогеничен

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: sirkhann   
Дата:   05-02-20 15:38

Единственият въпрос е "кач пара в Бг"

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: D.S   
Дата:   05-02-20 15:43

Ми като гледам цената е като на стария модел. Демек - същото

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: Pac   
Дата:   05-02-20 17:20

X100V изглежда страхотно. Всички нововъведения са много добре дошли. Преработеният обектив е много по-остър. Добавянето на WR е супер важно за този тип камера. Подвижният диспей е добре дошъл и са успели да го направят без да удебеляват тялото. Врътката за исото е по-добре реализирана. Материалите и изработката изглеждат на по-високо ниво от предшествениците. Батерията кара повече. Визьорът е по-як.
Единствено може да се мрънка за премахнатия D-Pad.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: sirkhann   
Дата:   05-02-20 17:46

3000 лева

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: OIM   
Дата:   05-02-20 17:49

поръчвай


Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: sirkhann   
Дата:   05-02-20 17:51

На тая цена май има доста по-навити от мен...

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: Pac   
Дата:   05-02-20 18:07

Аз ще чакам да видя на каква цена ще дойде на сивия пазар след половин година. И на мен не ми се дават 3000лв. Не е оправдано предвид колко ще снимам с него (малко).

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: lamerko   
Дата:   05-02-20 18:38

100F е почти двойно по-евтино на сивия пазар... ще видим :)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: sirkhann   
Дата:   05-02-20 18:51

И жална ти майка, ако ти се наложи да ползваш гаранция...

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: alext   
Дата:   05-02-20 19:04

Добре, от къде им хрумна да махат D Pad-а и тука, и на Xpro. Това са си 5 къстъм бутона, които няма с какво да се заменят. Дано с новия xt4 в края на месеца не направят тази глупост. Иначе всичко друго е пипнато добре.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: sirkhann   
Дата:   05-02-20 20:47

Имаш интерфейс с докосване на екрана - ако плъзнеш в дадена посока, може да се ползва като специализиран бутон. Освен това новите модели имат много повече неща достъпни чрез докосване, плюс my menu.

Дизайнът върви в посока копиране на Leica, откъдето Fujifilm X тръгна навремето и направи фурор.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: uri64   
Дата:   05-02-20 21:00

Ееее 3К...и тия се научиха, че щом има овце - грехота е да не ги острижеш до голо :) Иначе много хубава камерка ама на тая цена - не, благодаря...интересно колко ли ще е на юг от нас...



Публикацията е редактирана (05-02-20 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: alext   
Дата:   05-02-20 21:30

sirkhan това го знам и никога не го ползвам, защото не зацепва винаги, когато ти трябва. И не променя факта, че е ненужно осакатяване- още повече на xpro нали му е скрит екрана, няма там как да се плъзга [smilie11] Плюс това с д- пад не трябва да си сваляш апарата от окото, а за тъч трябва поне да се отмести напред



Публикацията е редактирана (05-02-20 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: D.S   
Дата:   05-02-20 22:02

Ами явно са гонели максимален минимализъм и да си признаем им се е поличило. Айде сега и без д-пад ще минем. Имаш изнесено ИСО, Бленда, Скорост, Две врътки отгоре, Q бутон, Експозиция. Реално само баланс нямаш изнесено. Какви къстоми или само мрънкаме ? А и това никога не е била камера за всичко тъй или иначе :) Ко не беше 3000 бинги бих се замислил, ма как казват то гроздето - кисело [shtrak]



Публикацията е редактирана (05-02-20 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: sirkhann   
Дата:   05-02-20 22:10

Аз от едно време съм залаял срещу ценообразуването им на тия. [smilie5] По-лошото е, че в момента нямат лош фотоапарат.

На мен в подобен фотоапарат не би ми липсвал толкова d-pad-а. Вярно е, че е малко тъпо, че са малко бутоните, ама пък като бяха нагъчкани много при X-T30, всички се оплакваха от натискането на Q-то.

За мен големият минус е използването на XTrans IV.

Ако падне цената, и човек може да жертва 1 стоп, аз по-скоро бих взел X100V, отколкото някой от двете 23-ки. Най-вероятно обективът в X100V е по-добър от XF23mmF2. Да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: alext   
Дата:   05-02-20 22:10

Айде на тази и е простено, и на xpro3 също, но ще вземат да омажат и xt серията, както е тръгнало. Иначе бял баланс, симулациите, режимите на АФ са най- важните. И всички останали хиляди функции, е тъпо да се търсят в mymenu постоянно

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: D.S   
Дата:   05-02-20 22:21

Обективът доста прилича на 23 / ф2 като схема, който отвяваше предните поколения X100. Та по-добър едва ли ще е, по-скоро съпоставим.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: Yog   
Дата:   05-02-20 23:28

Обичайно цената е каквото са обявили за САЩ + 20 процента ДДС. Гледам е 1400 долара в (х)Америка, т.е. грубо ще е 3000 лева тук.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X100V
Автор: Pac   
Дата:   06-02-20 09:11

Вариантът да си купиш нещо от БГ без да се чувстваш прецакан е да си върнеш някак ДДС-то. Така цените стават нормални.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »