Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Руски фотограф с изложба в новото място за култура
Автор: Raffito   
Дата:   01-11-18 14:42

Руски фотограф с изложба в новото място за култура...
- СКЛАД на фондация „Пловдив 2019“.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Руски фотограф с изложба в новото място за култура
Автор: Raffito   
Дата:   01-11-18 14:44

Фотоизложбата: „Сергей Борисов и съветският художествен ъндърграунд. Опит за реконструкция“ се открива в новото място за култура СКЛАД на фондация „Пловдив 2019“.

Снимките на най-нашумелия руски фотограф ще бъдат показани за първи път пред пловдивска публика с мотото ZEITGEIST.

/Духът на времето/. Това са 62 фотографии, които включват и снимки, правени от Сергей Борисов непосредствено преди изложбата му в България.

Куратор на изложбата в Пловдив е неговата дъщеря Катрин Борисофф, директор на фондация RuArts. Снимките на популярния руски автор могат да се видят до 5 декември.

За първи път наричаният често „летописец на Московските и Санкт Петербургските ъндърграунд сцени“ и „прославилият Москва и нейната бохема“ Сергей Борисов ще бъде представен пред пловдивска публика от 2 ноември до 5 декември.

Публиката ще може да види за първи път „Отчаяни автори на графити“ (2018) и „Уличен танц“ (2018). Наред с тях ценителите ще видят и цялата палитра от изкуството на Сергей Борисов, както и едни от най-известните му снимки. Именно неговият гений за създаването на „икони“ на времето го прави един от най-търсените фотографи в Русия.

„Залез“ (1985) и „Акробат“ (1993), „Па дьо дьо“ (2016) несъмнено се превръщат в символи на своята епоха. „Zeitgeist“, философски термин, който се превежда буквално като „духът на времето“ и най-точно отговаря на артистичната кариера на Сергей Борисов, един от най-търсените руски фотографи от началото на XXI век.

Zeitgeist описва най-точно разнообразието в художествения език на автора. Той никога не е бил документален фотограф и винаги е използвал различни жанрове - портрет, голо тяло, студийна и пейзажна фотография.


Отговори на това съобщение
 Re: Руски фотограф с изложба в новото място за култура
Автор: Raffito   
Дата:   01-11-18 14:51

Адрес: ул. „Екзарх Йосиф“ 16, Мебелния магазин...


Отговори на това съобщение
 Re: Руски фотограф с изложба в новото място за култура
Автор: Raffito   
Дата:   02-11-18 16:54

Пловдив ми хареса повече от Варна и София, каза в интервю за Радио Пловдив световноизвестният руски фотограф Сергей Борисов. Изложбата на неговите фотографии с мотото ZEITGEIST (Духът на времето) ще бъде открита от 18 часа в новото място за култура СКЛАД на втория етаж на сградата на ул. Екзарх Йосиф 16. Може да се разгледа от утре до 5 декември.


Това е първата изложба, която се открива в залата на общинската фондация "Пловдив 2019".

За втори път съм в България тази година, но вашия град ми хареса много. Вчера беше празничен ден, хората бяха вдъхновени и ми харесаха и те, и архитектурата на Пловдив, каза Сергей Борисов. Той каза още:

Тази изложба беше подготвена за Музея на съвременното изкуство в Москва, тя съдържа творби от 80-те години на XX век до наши дни, до 2018 година. Тук пристиганаха по-малка част от произведенията, които са предвидени.

Аз съм художник и не се интересувам особено от политика, честно да си кажа, аз не обръщам внимание на това кое е правителството. На мен Русия ми харесва като моята страна, но например преди перестройката аз се занимавах с нещо много интересно, снимах плакати за звезди като Алла Пугачова, София Ротару и много други.

Тази изложба има една снимка, която отразява времето, и ако трябва да избера една за "Духът на времето" това е "Работникът и селскостопанската работничка" през 2003 година, но също харесвам и "Залез", която направих през 1985 година, след смъртта на Брежнев и тогава се чувстваше залеза. В Кремъл се появяваха вече московските старци и макар да не се занимавах с политика, го чувствах силно.

"Работникът и колхозницата" е фотография по статуя на известната Вера Мухина. Това което съм отразил на фотографията всъщност е състоянието й през 2003-та година, и това отразява състоянието на страната тогава.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »