Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Лаптоп?
Автор: brutas   
Дата:   30-10-18 10:05

Здравейте,

Дали мога да си позволя поредното питане за лаптоп?
Трябва ми добра машина, но не за обработка на снимки, а предимно за работа със счетоводни програми. В този смисъл не ми трябва напомпана конфигурация, но ми е важно екранът да е добър и приятен (щадящ) за очите. Другите ми изисквания са: 15", сравнително ниско тегло (ако е възможно), добър живот на батерията и цена примерно до 1400 лв (+ / - разбира се).

Благодаря. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: imitev   
Дата:   30-10-18 11:20

https://most.bg/laptopi/lenovo/lenovo-510-15ikb-80sv00u6bm.html


Пак заповядай :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: brutas   
Дата:   30-10-18 16:55

благодаря, добре изглежда това [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: tyunkata   
Дата:   30-10-18 17:30

Вземи си на старо някаква 14-ка/15-ka Thinkpad T450S примерно или Dell Latitude със SSD диск и си ти. Читави матвои диплеи и удобни клавитури+подсветка, Сигурно за 700-800 лв. Ще получиш по-комфортна работа отколкото нещо за 1500 - ново и нисък клас.

Пример: https://www.kvantservice.com/product/dell-latitude-e7440-12383/


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: brutas   
Дата:   30-10-18 17:45

благодаря, но "на старо" не ми е опция :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: nyamago   
Дата:   30-10-18 19:06

Абе новото си е ново, ама две кила и кусур е много тежко [smilie2] Става за бюро и да не се разнася много; ако ще се носи по улиците (добави захранването и самата чанта, с нея и някоя папка хартии дето ще се излъжем да понесем) причинява гръбначни изкривявания и болки в кръста или във врата...

Имат едни X1 Carbon съвсем лекички (и читави отвсякъде), но може да излязат над бюджета. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: lamerko   
Дата:   30-10-18 19:45

Има нови, тънки, леки, без активно охлаждане и наистина енергийно ефективни (дори няма да ти трябва да разнасяш зарядното), но наистина ценовия клас е друг. Примери:

Acer Swift 5 Pro - 14" FullHD IPS, < 1кг, до 8 часа автономна работа, 2000 лв.;
Същото като горното, но с i7-8550U и 512GB SSD - 2200 лв.;
Fujitsu Lifebook U938 - 13,3" FullHD IPS, < 1кг, до 11 часа автономна работа, 2300 лв.;
ASUS VivoBook S410UF - 14" FullHD, 1.3 кг, до 8 часа автономна работа, 1550 лв.;

и т.н.



Публикацията е редактирана (30-10-18 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: imitev   
Дата:   30-10-18 21:55

13"-14" за счетоводство? С тия малки клавиатурки, без цифрова зона?

Колеги хайде малко по-сериозно [smilie5]

PS: Лайновото бива и дисплеят му е повече от приличен. Успява да се калибрира с що-годе нормален резултат. Кара по 3-4 часа на батерия, ако не го тормозите много.



Публикацията е редактирана (30-10-18 21:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: marves   
Дата:   30-10-18 22:04

За офиса си взимаш 21.5" мониторче за 180лв с VA панел и го свързваш към 13-14" лаптопчето, което за разнасяне и лап-топ (ползване върху скута) е супер.

Иначе за офис и 15.6" са малко, даже 17" лаптоп може да е дразнеш от вида работа, а за ежедневно разнасняне вече не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: lamerko   
Дата:   30-10-18 23:16

imitev: наистина ли го мислиш, че като вземеш 15 вместо 14 инча, всичко ще ти е наред? Не, че няма хора, дето се мъчат, но... просто не ги разбирам. Както спомена marves, трябва си външен монитор, а аз бих добавил клавиатура и мишка. И то просто да си осигуриш някакъв минимум за работната среда, а не за някаква изгъзица :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: imitev   
Дата:   31-10-18 09:11


Аха - влязохме в хипотетичната зона - още монитори, клавиатури, мишки...

Моите счетоводителки работят (по тяхно настояване - нямало място на бюрата) на 17" (седемнадесет ") монитори 4:3 с резолюция 1280х1024.

И си работят жените.

Моето основно съображение против 14" лаптопи е липсата на цифров блок на клавиатурата, което при счетоводство и набиране на цифри си е направо задължително.

Така че всеки гледа от собствената си камбанария, сам знае собствените си нужди и възможности.

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: marves   
Дата:   31-10-18 09:30

Автор: imitev
Дата: 31-10-18 09:11

....работят (по тяхно настояване - нямало място на бюрата)


Счети-тата никога нямат достатъчно място на бюрата си!

Аз съм решил моя проблем със стойка за монитор със захващане странично към бюрото и лаптопа в ъгъла на бюрото, с мишка и клавиатура естествено. Имам толкова свободно място, колкото и само с разгънат лаптоп, а работата е в пъти по-лесна на по-голям монитор. Да не говорим за правилна стойка пред компютър как е НЕприложима с лаптоп.


https://www.chairpro.bg/media/catalog/product/cache/1/image/500x500/f150fffc276bf2e78473e3cbdb6ed1fe

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: nsirakov   
Дата:   31-10-18 09:39

за разнасяне за 500 лева си взех един Делл хпс 12инча, флип и тъч скрийн.. кеф ми лаптоп, кеф ми таблет.. на работата и без това ползлваме големи монитори, с едно кабелче си решавам проблема... но няма цифров пад, верно е удобство за счетоводители, но пък има усб гаджетс
такива


https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51oA-4lZDCL._SY355_.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: Антивик   
Дата:   31-10-18 09:46

[smilie11] Едно питане що може би съм малце прост, ма кат ще се накачат допълнително монитор,у клавиатура и други шашкънии, що трябва да е лаптоп? И стационарен си върши работата, а инак ако е за разнасянето, могат спокойно да се разнасят и само данните и софтуера за обработка с една флашка или преносим хард примерно...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: Julius   
Дата:   31-10-18 09:49

Защо флашка?

Има облак. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: Антивик   
Дата:   31-10-18 09:58

Туй за облака не го знам кво й ... я си гледам по-добре да ми е слънчево[smilie3]. А инак друго си е туй де си е твое и ти требе да е постояно у джеба ти и да го вадиш и ползваш кога решиш, за по-сигурно може и няколко флашки, дискове, СД или ДВД за архив и възстановяване...
Въпроса на питащия си беше за лаптоп, а там предимството е в мъкненето, а почне ли да му се накичва допълнителен инвентар става точно кат тези ....ъ-ъъъ безогледалките, най-голямо предимство размера и габаритети обаче кат им шибнеш един хубав3-400 мм. и ойде предимството при останалите. Па и кат гледам предложенията веднага скокнах на няк`ви И5, И7...де ги водят процесори за видео обработка, мислим за канцеларска работа ще има и по-евтини де ще вършат работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: Julius   
Дата:   31-10-18 10:05

Хубавото на облака е, че можеш да си наемеш хардуер, какъвто обикновено не можеш да си позволиш да купиш. Сървърните помещения са с наклонен под и на поне 1м височина срещу наводнения и т.н. А съвременните счет. бази (особено ако са няколко компании в базата данни) могат да са достатъчно големи и да надхвърлят значително капацитета на обикновена флашка. Ако говорим за софтуери от типа на САП, Навижън или Оракъл, а не някой досовски Ажур... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: Антивик   
Дата:   31-10-18 10:09

Туй вече е друга работа, кога става въпрос за обеми...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: imitev   
Дата:   31-10-18 11:41


Пичове, прочетете отново първият пост.

Човека иска 15.6" лаптоп с добър дисплей и си е казал бюджета.

БГ форумче си е нашето - някой пита и всички му обясняват колко не е в час [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: nsirakov   
Дата:   31-10-18 12:04

добре де,,, за тия пари каквото и да вземеш ще свърши работа,,,

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: lamerko   
Дата:   31-10-18 12:52

brutas не е казал, за какво точно му трябва мобилна система, но от нещата дето е посочил - за мен най-добрия вариант е малък, лек лаптоп с дълга автономна работа и сравнително съвременни параметри в комбинация с външен монитор и клавиатура. На първо място иска "щадящ" екран - масовките вече са с 15.4" FullHD матрци, които са всичко друго, но не и щадящи. имайте предвид, че се разнася лаптопа, а не периферията (относно коментара за компактноста) :)
Другите изисквания за ниско тегло и дълъг живот на батерията се покриват и с моите разбирания, а размера на екрана - вече го коментирах.

Между другото - нашите касиерки работят с такива клавиатурки тип цифров блок :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: imitev   
Дата:   31-10-18 13:04


Няма да е лошо после Brutas да се похвали какво е взел [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: Kalimas   
Дата:   31-10-18 13:15

Ако наистина е за работа, аз бих жертвал екстри като 8+ рам, ССД и i7, които за счетоводство не са никакъв плюс, но ще си взма нещо със 17" матов монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: imitev   
Дата:   31-10-18 13:28


И как ще го носиш това 17" напред назад?

А счетоводните програми колко са лакоми за ресурс като следствие от липсата на оптимизация и др., просто не е истина...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп?
Автор: Kalimas   
Дата:   31-10-18 13:51

Колко да са лакоми, при мен вървят на 6 годишни win7 с по 1-2гб рам. А 500-600гр. отгоре в раницата или чантата не ми пречат. Пречи ми малкия размер на цифрите при големите таблици, 15" е минимума, но за да не си напрягам очите бих си взел 17".
П.П.
Интересно ми е кой счетоводен софтуер яде толкова че една двуядрена i5-ца с 8рам да не му стигнат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »