Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: S.Nikolov   
Дата:   24-08-18 11:02

Тъй като чух какво се е случило с техника и ползвам канонски тела и обективи въпроса ми е - сега ако нещо ми се прецака - къде мога да ги оставя без да се притеснявам, че после ще получа някаква самоделка?
Същото важи и за човек/сервиз, който държи/ат части на склад... да не чакам по 30 дни за смяна на затвор или лампа на светкавица... И да не се налага по 3 пъти да го връщам за доооправяне, щото не си е свършил работата...

Лоша работа, ама специалистите в България са малко и се броят на пръсти...

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: marves   
Дата:   24-08-18 11:08

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   24-08-18 11:10

marves написа:

> 1. Събираш цялата Canon техника в
> раница.
> 2. Хвърляш я в контейнера.
> 3. Купуваш си Sony и и имаш Стемарк
> сервиз.
>
> [smilie25]


Гениално.Ама само заради този сервиз няма как да накараш нормално мислещ човек да си вземе такава тояга.

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: milenandonov   
Дата:   24-08-18 11:58

Да не дава господ да се чупят каноните.
На въпросът ти - няма да намериш в българия услуга близка по качество на това, което Ники предлагаше. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: S.Nikolov   
Дата:   24-08-18 12:18

За жалост съм сългасен, но както се казва - всичко става... иии поне да знам на кого мога да се обадя без да се притеснявам.
Темата не е само за мен, а за всички с тази марка...

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: darkfame   
Дата:   24-08-18 16:03

Жалко за Зентекс. Много читав беше.
Единият ми обектив даде засечка.
Звънях в сервиза на Канон.
Предложиха ми да го пратят в Италия за диагностика и от там да кажат колко ще струва ремонта. Добавиха, че ще трябва да чакам към месец.
Не знам италианците как се отнасят с техниката или и те вече я претупват. Или да се оглеждам за нов?

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: Xizario   
Дата:   24-08-18 22:13

2 неща съм му носил и двете после не ставаха за ползване. И каквото съм търсил втора ръка, къде е минавало през 'профилактика' там все беше проблемно и за това се продава.

Стига с това превъзнасяне и без това вече няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: S.Nikolov   
Дата:   25-08-18 21:42

Можеше да скипнеш тоя глупав коментар.. или да напишеш къде евентуално може да си носим техниката....

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: asahi   
Дата:   25-08-18 23:07

И аз уж се кълна в официалните сервизи, ама днес видях на истински Харлей Дейвидсън в истинския уж български "фирмен" сервиз да са монтирали предната му гума с обърната посока. А това го знае всеки тракторист.

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: rossen76   
Дата:   26-08-18 00:16

В сервиза на тамрон на руски паметник Пепи доколкото знам работи с различни марки апарати и видеокамери .

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: petervassilev   
Дата:   26-08-18 01:05

asahi: “... монтирали предната му гума с обърната посока”

Шарките на предната и задната гума на мотоциклетите често са в различни посоки, затова понякога предната гума изглежда странно, като обърната назад. Това е заради различните сили, на които са подложени задната и предната гума.

Задната гума е задвижваща и силите на триене действат в една посока (напред), а предната гума е много важна при задействане на спирачките, т.е. при обратна посока на триене с повърхността на пътя, затова и шарката на протектора на гумата е в обратна посока. Но изглежда наистина странно. Това обяснява донякъде и защо при масовите автомобили с предно задвижване шарката е предимно симетрична.


Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: asahi   
Дата:   26-08-18 10:23

Коеф. на странично триене в завой ще е различен, оттам и устойчивостта на предницата.
В крайна сметка трябва да се види какво е казал производителя на гумата.

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: petervassilev   
Дата:   26-08-18 11:01

@asahi

Точно такъв ефект на занасяне би трябвало да има в завоите, но това явно също е част от удоволствието на високоскоростните ездачи. Около 80% от спирачното усилие се поемало от предната гума,така че занасянето го има тъй и иначе и навярно затова са решили, че ефективното спиране е по-важно от занасянето в завоите.


Според мен с това "обръщане" на гумите при високоскоростните байкове се цели и маркетингов ефект - да се продават повече аксесоари и повече оборудване, пазарът на мотоциклети в момента силно расте, възраждат се стари марки и легенди, вижда се и по българските улици и пътища.

Search "why-do-motorcycle-front-and-rear-tires-have-opposite-tread-patterns"

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: asahi   
Дата:   27-08-18 09:55

Да, погледнах още като ми обърна внимание. Има нещо такова. Та като каза високоскоростни вероятно има различни подходи за различните видове мотоциклети.

Подобно "обръщане" на шарката няма за автомобилите.

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: MR_GO   
Дата:   27-08-18 10:54

Има ли телефон за контакт със сервиза на Тамрон, че имам един за ремонт, а съм от Пловдив?

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: S.Nikolov   
Дата:   27-08-18 14:10

Ще може ли телефон на човека?

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: fototo   
Дата:   27-08-18 14:16

http://vip-digivision.bg/services/
https://digi-service.eu/
за този сервиз ли става въпрос

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-08-18 14:59

Заедно с прахосмукачките и косачките, в Пан сервиз...
Аз в петък си взех от съпругата на Ники, една неремонтирана светкавица и още се чудя къде да я нося за смяна на крушката...

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: marrio31   
Дата:   27-08-18 15:18

За светкавица пиши на лично на AsenRangelov https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=123830
С никонските светки се оправя добре,би трябвало да стане и с канонски[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: fototo   
Дата:   27-08-18 15:20

[smilie24] Още един глас за AsenRangelov
Моята беше Канонска светкавица и я оправи[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: a100   
Дата:   28-08-18 22:40

Мисля, че Пепи Петрунов на Руски паметник ще се справи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: Evko   
Дата:   01-09-18 21:54

Не ходете в Пан сервиз!

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: asahi   
Дата:   02-09-18 15:58

Що? Че си позволил на една лелка да ти се качи на главата?

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: neillmakoli   
Дата:   02-09-18 21:11

В Пан сервиз на един приятел му ремонтираха за 530 лв. обектива без да го питат.
Крайно недоволен е от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: След ЗЕНТЕКС... сега?
Автор: evillblood   
Дата:   04-09-18 11:45

Веднъж съм ходил в Пан сервиз и там ми искаха мнооого пари за да се прати един обектив до Италия, та и дори не ми гарантираха, че може да бъде оправен. Само казаха, че там на място ще се прецени.

След това отидох в ЗЕНТЕКС, където човекът ми оправи обектива за 80лв, като каза че явно в Пан даже не са си направили труда да отворят обектива и да видят какво му е... Отделно в Пан комуникацията става само и единствено с лелката. Не можеш да говориш с майсторите, за да ти обяснят какъв е проблемът и какви са ти реалните опции... Силно препоръчвам по възможност да избягвате Пан сервиз.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »