Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: Brusherr   
Дата:   24-05-18 17:16

Здравейте искам да си купя фотоапарат за любителски снимки та като за първа машинка съм се орентирал към втора употреба може ли да ме посъветвате към марка и модел по възможност до 350 лева.
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   24-05-18 17:24

Nikon D300 + китов обектив ако някой познат може да ти подари или даде за 50-100 лв. За 400-450 лева няма да получиш по-добри резултати, освен това след време ще можеш да му вземеш и обективи, ако решиш, че искаш да снимаш и не чак толкова любителски. Купиш ли сапунерка, после ще съжаляваш, ще искаш да я продадеш и няма да има кой да я купи.
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: ombre   
Дата:   24-05-18 17:48

За тия пари нищо читаво,според мен.Каква камера търсиш,безогледалка или дслр?Ще сменяш ли джамци,или искаш да е с фиксиран обектив?Няма как да ти се даде отговор на така зададения въпрос.
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: Brusherr   
Дата:   24-05-18 17:52

Предвит че съм некомпетентен очаквам тук да получа отговор не знам как да си задам въпроса като не разбирам искам да пробвам с нещо евтино което за начало да става и след това да се орентирам към по скъпо



Публикацията е редактирана (24-05-18 17:53)
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: mmjm   
Дата:   24-05-18 17:58

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=TRAINING&request=read&id=26


 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: Brusherr   
Дата:   24-05-18 18:16

Mmjm изчелсам доста но щом си задавам въпроса тук явно не съм разбрал можеби бавно схващам



Публикацията е редактирана (24-05-18 18:21)
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: mmjm   
Дата:   24-05-18 19:04


точнона24майлитрябвашетакадазлепоставишучителитеси
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: sauron69   
Дата:   24-05-18 19:09

Ако искаш нещо голямо и тежко, със сменяем обектив, един канон 40д с китов обектив е подходящо начало.
Ако искаш нещо с несменяем обектив- не знам.
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: Pavlov   
Дата:   24-05-18 19:15

За "до 350 лв" се намира Nikon D3100 или Canon 1100D с китов стабилизиран обектив. Идеални са за първи апарат.
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   24-05-18 19:38

Според мен вариантите са ти Д300 или Д90. Хубавото на тези тела е, че са с мотор за фокус и можеш да ползваш и стари качествени обективи, а не да даваш пари за такива с вградени мотори. Ако си намериш от някъде тяло, мога да ти дам Тамрон 28-200 за под 100 лева. С него можеш да снимаш както пейзажи на 28мм хващайки повече от пространството около теб, така и портрети, като зуумнеш на 105 мм примерно, с което ще съсреодоточиш обекта във фрейма и ще го изолираш от фона, което придава по-професионален вид. Снимал съм с подобна конфигурация и е по-добре откъм качество от всички сапунерки и т.н., което може би в този период обмисляш като вариант.
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: Brusherr   
Дата:   24-05-18 19:54

Благодаря за предложенията. А mmjm на изпит ли съм ?
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: Pavlov   
Дата:   24-05-18 20:04

D300 е излишно голямо, тежко и сложно тяло за начинаещ. А за 350 лв може да се купи такова с обектив само ако е яко сдухано от работа, и обективът не струва. Като този Tamron 28-200, който предлага stoyanvakarelov. Явно се чуди как да се отърве от него [smile] .
Старите качествени евтини обективи без мотор стават все по-малко с годините, вече не се произвеждат. Така че наличието на АФ мотор в тялото не е от такова значение.
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   24-05-18 20:09

Използвам най-стария 300мм Ф4 без мотор и не е никак зле с Д300. А Тамрона за под 100 лева е най-доброто, което може да се вземе. Д300 е голям, батерията издържа 2 дни, няма настройки, в които да се объркаш, единственото е да следиш експожъра, което всеки нормален човек ще научи за 3 дни. Автофокусът е добър, и почти винаги ще бъде акуратен. Не бих го сравнил с 3100.
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: quazimodo   
Дата:   24-05-18 20:32

Никон Д80 или Д50 са с ДВГ[smilie5] и с един стабилизиран китак се включват в бюджета. Имат си даже и хубави цветове - последните истински по цвят никони заедно с Д40[smilie24].

 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: A.Y.   
Дата:   24-05-18 22:38

Мисля, че е важно автора да отбележи, колко е "начинаещ", и до колко е запознат с основните принципи и техники на снимане. Скорост, бленда, ISO и т.н.

Автора ако има някой познат, който да услужи с камерата си за 2-3 дена ще е идеално. Така ще си поснима на воля, и ще прицени какво му харесва и какво-не. Апарата е хубаво да се подбере според нуждите и приложението, както и според очакванията.

Аз пътувам често и се спрях на безогледален... въпрос на вкус.

Поздрави!

 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: Brusherr   
Дата:   24-05-18 22:50

Автора е тотално зелен и не нямам приятел в такива насоки с апарат
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: mmjm   
Дата:   24-05-18 23:17

Brusherr, прочети статията от линка тя е точно за начинаещи. Моделите описани в нея вече са поостарели, но принципите при избор на камера са същите. Без да конкретизираш въпроса си, няма как да се даде смислен отговор, всеки ще ти предложи камера удовлетворяваща неговите нужди, според неговите разбирания, дали ще е подходяща за теб вероятно в някаква степен да, но все пак трябва да прецениш на теб какво ти е нужно, да поснимаш с различни камери и да прецениш коя ти е удобна, според това, което ще снимаш да подбереш обективи(ако се спреш на камера със сменяеми обективи). Гледай снимки с различни камери, съветът на А.У. е много добър. Няма еднозначен отговор на твоя въпрос.
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: bogdanov   
Дата:   24-05-18 23:29

Не е вярно, че за тези пари неможеш нищо сносно да вземеш. За мен най-добрият избор за паричките е КИЕВ 66, ще останат и за обективче, и за лента.
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: Mogila   
Дата:   24-05-18 23:59

За тези пари има най-различни варианти. Примерно едно Сони а300 с китов обектив и един Минолта 50 1.8.
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: hotsnail   
Дата:   25-05-18 00:14

А каква е целта?

Ако са снимки на семейството и въобще снимки от екскурзии, разходки, селфита по-добре си купете хубав телефон с хубава камера. Асус зенфон 5 май не е много скъп и има доста добра камера. Ама за сега само от Китай май може да се поръча.....иначе Самсунг Галакси с6, с7 са добри камерите им и с вече по-ниски цени.

Ако целта е да си губите време със снимки за които трябва по-мощен апарат е друго. Пак идва въпроса какво ще се снима. За много неща една безогледална камера като некс-5 ще е интересна. За други неща някой стар дслр като д80, д300, а700, 30д, 40д ще е по-добре. Зависи какво искате. Сони а200 или а300 за дслр може би е най-бюджетен, защото обективите втора ръка са супер евтини

Безогледалния апарат като некс-5 може да ползва всякакви стари обективи дето се намират за 50-100 лева и с които може да докараха разни интересни портрети, макро, пейзажи с доста прилично качество, което евтин дслр няма как да докара посмъртно със евтин зум обектив

ДСЛР-ите имат по-бърз аф и с подходящ обектив т.е. Поне още няколко стотин кинта, ще може да снимате разни събития, спорт дори.....



Публикацията е редактирана (25-05-18 00:15)
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: spotter84   
Дата:   25-05-18 00:49

Вероятно при добър късмет може да излезе апарат като Sony Nex 6 за тези пари. Да кажем с около 20-30 лв нагоре. Просто идея.
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: quazimodo   
Дата:   25-05-18 09:21

Аз пък отново ще кажа, че е по-добре стар Никон от старо Сони. Нали уж се бяхме разбрали в петък да не се говори за Сони[smilie18][beer]
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: hotsnail   
Дата:   25-05-18 09:38

а най-добро нов самсунг


ПП Аз предлагам и приемам от събота до петък да не говорим за изпаднали марки като Никон!!!!
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: Бармалей   
Дата:   25-05-18 09:50

"...Нали уж се бяхме разбрали в петък да не се говори за Сони[smilie18][beer]..."

Ааааа... Нцъъъ... https://www.youtube.com/watch?v=ZUq47LQg7gE




Публикацията е редактирана (25-05-18 09:54)
 Re: Съвет за апарат /начинаещ/
Автор: Стефан-Г   
Дата:   25-05-18 15:33

Здравейте, за да не отварям нова тема искам да задам няколко въпроса тук близки до темата. И аз искам да си взема нещо ново. В момента си продавам моя 40д и китовия обектив като с тези пари и малко отгоре (да кажем 400 общо) искам да си взема нещо ново. Също имам 50мм 1.8 2рата версия и мисля да я запазя ако наследникът ще е пак канон. Искам да снимам видео, но и да ползвам фотоапарата за фотография. Много се двоумя между това да си намеря някое тяло 600д втора ръка или да продам 50-ката заедно всичко на канон което имам (някакви преходници, капачки), да събера към 550+лв и да си търся nex-6 с китов обектив например, но пък така до 50-ка, вече за сони, сигурно няма да се добера скоро.

Основните ми несгоди със сегашния са, че няма видео, тежи много, екрана не е много хубав

Какво мислите? И кажете ако ви хрумне някое друго предложение за което не съм се сетил. [smilie8]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.