Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Canon 5d Classic възхищение !
Автор: Mytronix   
Дата:   24-04-18 15:14

Здравейте колеги.Исках да изразя възхищението ми към първия модел на 5д така наречения класик. Притежавал съм втората версия на 5д марк2 пълно дърво! Канон 6д второто ми любимо тяло и доста кроп тела на канон всичките са ужас от към динамика исо итн, но честно да си кажа 5д класика ми харесва най-много. Така по темата 6д то има настройки на фокуса уау полезна опция... ами със старото 5д всичките ми обективи без никаква корекция цепят косъма... 85 тицата ми не бяха чартове не беше тестове ами не мога да докарам тази острота дори и при ресайз на файла до този на 5д-то. Белия баланс и цветовете са просто невероятни. 6д то понякога се бърка и прави доста уарм белия баланс. При 5д дядото няма такова нещо винаги е точен.Моето 5д го купих от Англия на малко кадри и вече бая сватби и други евенти посети както и за лично ползване, просто тялото е жив танк ... Гледах тези дни всеки говори шуми Сони а7 III 5д марк 4. Та викам да погледам малко в ютуба и аз няколко ревюта симпал кадри май е време за смяна на системата. Е добре де до исо 800 що симпал кадри гледах ами моите с дядо 5д много по сочни остри .... Та гледам народа изперква по мегапиксели по извънземни иса които я ползва я не ... Та мисълта ми е, че лично мен много ме радва дядото. Колкото по-малко излишни функции има толкова по-малко ме разсейва от основната, а именно да прави снимки.[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: ani_im   
Дата:   24-04-18 15:56

Напълно съм съгласна с теб. Много ме е яд че си продадох моите тела, по едно време бях събрала 3 броя[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: Mytronix   
Дата:   24-04-18 16:04

Скоро време ще ходя пак до Англия и мисля да си взема още 2 броя, че там шанса за по-малко тормоз е по-голям [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: IDA   
Дата:   24-04-18 16:05

Още един глас и от мен за класиката 5Д. Аз моето си го запазих и макар че сега имам 3 други тела, натъпкани с всякакви екстри, нито едно от тях не вади такава красива визия като старото 5Д. Затова, винаги когато искам да се изкефя на фотографията, снимам с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: swqaz   
Дата:   24-04-18 16:15

Един глас с възхищение за 5д марк2. Такива кадри съм виждал правени с него, че стомаха ми се е обръщал от завист и възхищение. Също така в момента един от любимите ми астрофотографи Martin Zalba снима с 5д марк2 но с добавен върху сензора инфраред филтър, и прави такива нощни пейзажи, че за мен е велик.

Не съм съгласен, че 5д м2 е дърво



Публикацията е редактирана (24-04-18 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: martin40   
Дата:   24-04-18 16:43

Когато си купих преди година Canon 5d класиката и като видях какво излиза от него като jpeg на Standard настройки се влюбих и си купих още един ... да имам в тези смутни безогледални времена. Преди си играех да обработвам един Foveon-ски raw-ове с часове докато ми харесат, а с Canon-a и 50мм-ия обектив на 1.4 още с първия кадър ми "падна ченето". Трудно ми е да опиша красотата на цветовете ... невероятни са. Малко ме е срам да призная, но използвам камерата точно като "Насочи и Стреляй", а тя сама си прави шедьоврите(само кадрирането не може да оправи :)). Чудесна камера, чудесен сензор и процесор. Нямам опит с другите 5d-та, но не ми е нужен. Надявам се да има още дълго време живот в двете ми тела. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-04-18 17:24

Аз пък харесвам ретро автомобили. Което НЕ означава, че ще тръгна да сравнявам дърт Фолксваген с последен модел БМВ. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: JohnnyV   
Дата:   24-04-18 17:25

Здравейте и от мен.
Много хубава тема...

И аз имам чувството, че старите цифрови апарати са "по-аналогови", някак си.
По-малко софтуерна обработка на кадъра.

И колкото и непрофесионално да звучи тук, но аз пък съм очарован от една доста стара комбинация.
Canon 300D с първата версия на 18-55 китовия обектив. Невероятно добра комбинация, според мен.
Говоря за усещането от всяка снимка в диапазона, постижим за 18-55.

Само мегапикселите са му малко...
Къде ли е тайната..?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: Mytronix   
Дата:   24-04-18 17:33

Ето и едно видео се присетих по темата.Пича е малко шантав като визия и говор, но пак е интересно видеото за 5д и сватбена фотография с доста семпли.
https://www.youtube.com/watch?v=A6-D5S7OEYI

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-04-18 17:33

Няма тайна. Има необяснима носталгия. А бяхме млади ... [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: marves   
Дата:   24-04-18 17:46

5D засужава само уважение, вечно тяло, само един затвор се сменя като консуматив през няколко милиона кадъра, като започне да киха (да, все още се намира като резервна част от чужбина!), снима презадоволително и цветопредаването му е много "чисто", без сериозни шумоподтискащи и цветонасищащи алгоритми. Пък и е най-евтиното ФФ тяло из базарите. Здрави, дебели и плътни сплави, сглобени да издържат натоварване, а не гаранционен период!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-04-18 17:51

Абсолютно съм съгласен! [smilie24]
Само дето по-модерните благинки са ме разглезили, та не ми иде отвътре да се занимавам с ретро технологии.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-04-18 17:52

Апропо, нищо не е вечно. За съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: chukov   
Дата:   24-04-18 17:58

Сега да внесем малко трезвеност в темата.

Единственото предимство на първата 5-ца са по-истинските цветове, които излизат от матрицата ѝ

Всичко друго, за което е писано по-горе - автофокус, динамика, шум, как новите тела били по-зле, е абсолютно невярно.

Имам и сега 5Д, прекарах през ръцете си 3 тела 5Д мк2, на които направих по над 100 000 кадъра, 2 тела 5Д мк3, едно 6Д

Ами по-добре са и откъм динамика и откъм шум и откъм фокусиране спрямо старат 5-ца. Няма смисъл да се заблуждаваме. А че всички вкупом грешат във фокуса е абсолтен факт.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: martin40   
Дата:   24-04-18 18:02

Откъде мога да си намеря затвор за 5D-то?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-04-18 18:06

Например ТУК .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: asahi   
Дата:   24-04-18 18:12

"Автор: JohnnyV
Дата: 24-04-18 17:25

Здравейте и от мен.
Много хубава тема...

И аз имам чувството, че старите цифрови апарати са "по-аналогови", някак си.
По-малко софтуерна обработка на кадъра."

Че в RAW каква ли обработка прави апарата? Чете от матрицата и пише на картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: martin40   
Дата:   24-04-18 18:13

5D-то наистина изпреварва другите само при цветовете, но явно това е достатъчно. Динамиката е добре, фокуса не е зле, ако е много шумно исо-то стават красиви чернобели снимки. Но наистина цветовото предаване е силата на тази камера, има нещо в този сензор с тези големи, хубави пиксели.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: IDA   
Дата:   24-04-18 18:55

Ако някой може да ми предложи чисто фокусно екранче за 5D на разумна цена, нека ми пише на лични.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: kvakioh   
Дата:   24-04-18 19:02

Най-голямо възхищение от многото, работили премного с 5Д-та. Иначе става все още тялото.
За "аналогов" ефект, стават и доста нови апарати, като им се сложат подходящите ръчни обективи. Дори без допълнителна или с минимална обработка стават нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: quazimodo   
Дата:   24-04-18 20:11

asahi написа:


> Че в RAW каква ли обработка прави
> апарата?

Каквато са му заложили фирмените инженери/програмисти. Това, ако верно не ти е ясно за какво иде реч[smilie5][beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: JohnnyV   
Дата:   25-04-18 09:36

В подкрепа на quazimodo:

A camera raw image file contains minimally processed data from the image sensor of either a digital camera, image scanner, or motion picture film scanner.

Raw image formats are intended to capture as closely as possible (i.e. at the best of the specific sensor's performance) the radiometric characteristics of the scene, that is, physical information about the light intensity and color of the scene.

Забележете удебеления текст. За RAW файла и програмистите/инженерите са се намесили, а и сензора има голямо значение...


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: Mogila   
Дата:   25-04-18 11:55

Mytronix абсолютно дума по дума бих ти ползвал първия пост!. Точно това мисля и аз за 5Д. Снимките са страхотни. Където има шум, той е някак си готин и не само не дразни, но кефи. Цветовете са супер. Снимките нямат нужда от обработка повеêто. И точно както при теб 85цата ми на 5Дто кове и е супер остра, а на 6Д не мога да я оправя...

Страхотна камера. Грях ми е да я продам за 300 евро, въпреки, че не я ползвам и на там отиват нещата...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: philip   
Дата:   25-04-18 12:16

Момчета, дигнахте и цената на тая камера бре... Почвам да се взирам в базара[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d Classic възхищение !
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-18 13:30

kvakioh написа:
> За "аналогов" ефект, стават и доста
> нови апарати, като им се сложат
> подходящите ръчни обективи. Дори
> без допълнителна или с минимална
> обработка стават нещата.

Факт обективите много повече допринасят за излъчването на снимките от черната кутия отзад. Особено ако снимаш бавничко в РОУ.....



Публикацията е редактирана (25-04-18 13:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »