Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за фотоапарат vol.2
Автор: Vertigo91   
Дата:   01-05-18 11:45

Здравейте,

Неотдавна бях създал сходна тема, в която получих известна доза полезна информция и в крайна сметка стигнах до правилен избор на фотоапарат за тогавашния момент.
Имах време да си поиграя доста и да разбера какво искам за себе си, но ми е трудно да направя самостоятелно интернет проучване по темата, затова реших да пиша и тук.
Имам нужда от фотоапарат (тяло), което да служи основно за разходки из паркове, гори, планини и т.н. Предвид тези критерии, искам да е нещо здраво, семпло и надежно. Нямам нужда от touchscreen, tilting screen, най-различни scene-modes, в общи линии нямам нужда от екстри. Снимките ще си обработвам сам от компютър, за което ми трябва Raw support, но няма нужда от свързаност с други устройства. Необходимо ми е да мога да сменям обективи. Основното е качеството на сензора, фокус опциите и цената. Предвид нещата, които съм склонен да изключа се надявам да мога да спестя някой лев.
DSLR/Mirrorless - нямам претенции, ще разгледам обстойно всчики предложения, който отговарят на критериите.

Лично аз клоня към M4/3 Olympus OMD EM-5 Mark 1, т.к. съм запознат със системата, а обективите са сравнително ефтини и качествени, но това е само идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат vol.2
Автор: Xizario   
Дата:   01-05-18 13:36

Темата за 5D класиката е малко по-надолу.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат vol.2
Автор: kvakioh   
Дата:   01-05-18 13:55

Panasonic GM1 ако няма проблем да е без визьор и стъкла към него. Компактен, удобен, с всички м4/3 става. GM5 трудно се намира без обектив, иначе това е опцията с визьор и компактно.
Oпции много, само да се има и впредвид да се каже максималната сума. Това е на 90% определящо.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат vol.2
Автор: PolarBear   
Дата:   01-05-18 19:48

Изборът ти за Олимпус ОМ-Д 5 Марк 1 е много добър, макар че не бих нарекъл тялото семпло. Здраво и надеждно е, а някои обективи за него са много евтини и леки, при доста прилично качество; тук имам предвид и някои на Панасоник.

Ползвам го непрекъснато последните две години, пътувам много и често го ползвам в планината, вкл. и през зимата. намира се вече много евтино и си заслужава всяка стотинка.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »