Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 mark III ибей от България?
Автор: Xizario   
Дата:   20-04-18 16:20

Някой знае ли кой е пуснал това на търг и дали офертата е истинска?

Продавача уж е от Българя.

Отговори на това съобщение
 Re: mark III ибей от България?
Автор: IshootPeople   
Дата:   20-04-18 16:22

Ми пиши му го питай няма нужда да спамиш форума и кво е тва марк 3 сони ли канон ли олимпус ли

Отговори на това съобщение
 Re: mark III ибей от България?
Автор: Mogila   
Дата:   20-04-18 16:41

Каквото и да продава продавач с 0 рейтинги и то от България няма и да отворя обявата.

Отговори на това съобщение
 Re: mark III ибей от България?
Автор: lamerko   
Дата:   20-04-18 16:54

Да де... 9 дена до края, а вече са се избили да наддават. Понякога е жива далалвера да пускаш там, НО правилата са такива, че много лесно продавача може да бъде прецакан накрая...

Отговори на това съобщение
 Re: mark III ибей от България?
Автор: marves   
Дата:   20-04-18 18:34

Пускам търгове от скоро в eBay, досега съм продавал на хора от UK, Германия, Италия, Франция... и един българин също купи от мен през eBay. Реално за продавач е доста рисковано, защото отсреща ако се окаже "играч" може спокойно да те ограби. Правилата и защитите са по-скоро за купувачите. Таксите на eBay и Paypal общо гепват около 15% от цялата сума от обява на търг с 0.01пари старт, иначе с твърди суми или граница, под която не желаеш да продадеш - таксите са доста по-големи.

Иначе по темата. Съмнителен продавач на пръв поглед, напускал е много обяви на скъпи техники и е без никаква история. Приема Paypal, така че няма опасение от измама. Веднъж платил през системата eBay-Paypal си застрахован, най-много продавачът да е балкански хитрец, който си мисли, че може да изтегли парите от Paypal и да се чупи... няма такива варианти.

Най-честия и масов "обир" в eBay е следния:
1. Продавачът е зад откраднат/хакнат или купен eBay профил с много добър рейтинг, за да примамва рибки. Сменил е банковите данни за разплащане в гепения профил с негови.
2. Пуска обява-търг с ниска стартова цена, в която фигурира много скъпа техника (най-често цял комплект, примерно тяло с "премиум" обективи, кутии, карти памет, стативи). Снимките изглеждат изрядни, много на брой и в голяма резолюция (крадът се от други стари изтекли обяви). В обявата е маркирано, че се приема разплащане чрез Paypal.
3. Търгът приключва, вие сте най-високия бидър, но в момента на изтичане на времето продавачът цъква "item out of stock" или спира обявата под друг претекст, за да не можете да платите през Paypal. Следва разпращане на съобщения на, примерно, 10тимата най-високи бидъри нещо от стила "купувачът ме прецака/купувачът е от Китай и мога да продам на теб нещата, пиши ми на мейл да се разберем" (това НЕ е Second Chance Offer) и следват оферти с отстъпки и данни за банков превод. Повярвайте, много са редовни измамите и ежедневно се пускат подобни обяви.

Същата схема и с обяви без Paypal разплащане, пак от "рейтингови" продавачи, посочени банкови данни в eBay профила, плащате и после ходи си се разправяй... eBay не му дреме въобще, ако плащането е извършено с нещо различно от Paypal.

Отговори на това съобщение
 Re: mark III ибей от България?
Автор: MrPhoto   
Дата:   20-04-18 21:34

който си мисли, че може да изтегли парите от Paypal и да се чупи... няма такива варианти.

може, и още как!
Само че после отива на съд и става далеч по-сложно от прибраните стотинки за 5д марк!

Отговори на това съобщение
 Re: mark III ибей от България?
Автор: IshootPeople   
Дата:   21-04-18 11:55

Много съм купувал и много съм продавал в Ибей да купиш или продадеш нещо без пей пал си е същото като да хвърлиш 5бона през терасата на телефонни измамници :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »