Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат може би A6000 ?
Автор: Kpuc5000   
Дата:   13-05-18 20:55

Здравейте!
На първо място искам да се извиня, защото съм сигурен, че има детести такива теми като моята, но за съжаление не успях да се ориентирам във форума и пускам тази!

Преди доста години имаше момент в който реших, че ще ставам фотограф... Минал съм през D3100, D5000 и накрая бях мирясал с D7000. В един момент обаче усетих как спрях да нося със себе си фототехниката, защото ми натежаваше все повече и повече и разпродадох всичко. Казах си, след като я ползвам един-два пъти в година няма нужда да стои и хваща прах.

На въпроса.. Търся си нещо малко, компактно и същевремено да прави добри снимки. Под добри снимки разбирайте, че ще се ползва на автоматичен режим, няма да се обработват снимките по никакъв начин.
Ще се използва като тип туристически, да се снимам пред този фонтан, пред тази сграда и подобни.

Не съм си дал ограничение на бюджета, но ще бъде добре да вляза в граница до 1000лв. Просто ако пак стои и не се ползва, поне да не давам 1600лв както бях дал преди доста години за D7000...

Благодаря на всички включили се и лека вечер! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат може би A6000 ?
Автор: marves   
Дата:   13-05-18 22:08

Sony RX100 III / Canon G7X II / Panasonic LX15
Сонито има малък изкачащ ел.визьор, който е полезен на силно слънце. Другите имат тъч скрийн, като Панасоника реагира по-бързо. Канона има зуум, стигащ до 100мм, докато останалите са до 70мм.
Втора ръка са 600-700лв.
В базара има RX100 IV в горната граница на бюджета, но той е с подобрения основно във видео възможностите (и по-бърз фокус).
Джобни са, снимките им са сравними с D7000 с китов обектив общо взето (има разлика, ако я търсиш под лупа).
Panasonic LX100 също е интересен с по-хубав и голям визьор от RX100III/IV и малко по-голям сензор, но няма накланящ се дисплей и е по-едър (на тъмно ще е малко по-добър откъм картина, един стоп).

Само, ако 24-70мм и липса на "боке" за портрети те ограничават, може да се погледне безогледалка с допълнителни обективи, но пак прибягваме към чантите и ще надхвърлим бюджета за заслужаваща си стъпка над горепосочените джобни апаратчета.

Panasonic FZ1000 подмятам също като идея - голям е почти колкото DSLR тяло, но е много по-лек и 24-400мм е добър туристически зуум за приближение в детайли. Матрицата му е като на компактните апаратчета по-горе, но в сумрак и тъмница им отстъпва сериозно заради по-тъмния обектив. За туризъм през светлата част на деня е много приятен, хубав визьор и въртящ се навсякъде изкачащ диплей.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат може би A6000 ?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   13-05-18 22:23

Горният коментар изчерпва всичко. За описаната цел, компактните апаратчета са перфектни, а и имат уай фай, тоест можеш след като се снимаш пред фонтана, да го качиш директно в инстаграм.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »