Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно остротата при обективите
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   04-02-18 21:47

От известно време седя и се чудя къде се продават меките обективи?Когато и да вляза в базара всичко де що се продава е избирано от измежду няколко бройки и всичко е супер остро та чак реже.Отде човек да си купи нещо така по-меко за портрети примерно[smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: D_Ave   
Дата:   04-02-18 21:55

за някои обективи това с бройките важи, за други е мит, за трети има OLX:)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: demiman   
Дата:   04-02-18 22:01

С меките е трудно, знаеш ... ма ти нямаше ли си един такъв [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   04-02-18 22:07

Абе имах преди известно време ама взех че го продадох при това като мек си го продадох баси.Без да го избирам измежду няколко бройки.Сега пак нещо ми е влязло в главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: demiman   
Дата:   04-02-18 22:11

[smilie5] [cool] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-02-18 22:28

Когато съм имал възможност и аз съм си избирал. При последните поколения обективи, може би не е така, но преди съм попадал на видими разлика в остротата при един и същи модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-02-18 22:32

Преди повече от 10 години направих грешката да си купя 2-3 пъти обективи от базара. Не съм ги продавал. Така че 2 или 3 от меките от базара са у мен.[smilie18]
До там бях с базара.

След това съм си купил една купчина обективи през годините. Нови. От Синтезиса или Павилиона. След десетки снимки с всеки обектив с мое тяло. И проверка на остротата и т.н. на обектива при увеличение 100% на снимките на монитор.

Така че с острите бройки не е мит. Спокойно, не си правя реклама. Не продавам в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   04-02-18 22:42

Марто съгласен със с това и аз за различните бройки.Мисълта ми беше как пък се продават все острите бройки в базара [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   05-02-18 06:55

Минават ги на шмиргел преди да ги продадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: Gecata   
Дата:   05-02-18 08:28

Моите по принцип са меки и мазни по краищата, но щом влязат в базара ги подострям [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: marvesss   
Дата:   05-02-18 08:34

Вие на майтап, ама някои лоу кост обективи имат такива бройки, че лошо да му стане на човек... А пък китайците от Mitakon с 50/0.95 и 85/1.2 трябва да се споменават винаги, идват недосглобени с липсващи болтове, хлопащи, никаква центровка на оптика, пък им искат 1200-1500 лв. За добра бройка или отремонтирана правилно цената трябва да е двойна :) втора ръка из ибей всичко е в състояние "поправи си сам".
Sigma/Tamron зумчетата (евтините, не ART и скъпарски версии) не са ли калибрирани правилно и не паснат ли на тялото от първи път, после нямат оправия по колкото и оторизирани сервизи да скитат.

Освен липсата на точна калибрация (основен проблем на пропуснатите бройки измежду подбора за най-голяма острилка при DSLR-ите... при безогледалките всички бройки за рязки заради перфектната автофокусна система) проблем е и износването на старите механични автофокусни задвижки, започва фокуса да греши, защото след потвърждение на фокус от тялото и спиране на автофокусния мотор, фокусиращата оптика продължава инерция по хлабини, проядени зъбци и луфтове в следствие на износване. Новите обективи са с фокусираща леща, задвижвана и застопоряваща се от магнитна възглавница, което е по-прецизно и предполагам доста по-дълготрайно.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   05-02-18 08:59

Подострят си ги хората хахахахах

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: dave   
Дата:   06-02-18 01:24

http://www.kenrockwell.com/nikon/105mm-f2-dc.htm


Перфектното решение за автори с вкус към по-блажната картинка. Връткаш гривната настрани и си бичиш мазнотийка. За Базаря го подостряш у средата да не се излагаш.

Идеален за Канон, както всеки друг джам, щото нали е с най-големата дупка отпред, с малко ловкост всичко може да завинтиш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: metodiev_martin   
Дата:   06-02-18 20:10

marvesss много вярно.
Такъв пример е първата бройка на канонския 24-70 2.8 - виждал съм "работни" бройки по разни вестникарски редакции, чиято острота за 10+ години работа вече е сравнима с китак за 400 лева. Да не говорим за хода на зума или гривната за ръчния фокус. Има някакви втулки, които се сменяват, но без адекватна калибрация (която не се прави в България) пак няма да стане като нов. Затова обективите на старо е хубаво да са поне на 4-5 години, а не на 14-15

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-02-18 21:41

През мен са минали около 40-50 обектива от 10 до 600мм никон, канон и сигма.

Нямал съм обектив за който да кажа откровено че е мек и не става на определена бленда. Мисля че двете най-слаби стъкла са ми били една от бройките ми никкор 50 1.8д на 1.8 не беше много добре и една сигма 10-20 3.5-5.6 която по принцип си беше със слаба резолюция.

Аз не знам за "острите“ обективи...ама тия меките къде ги намирате. Особено на 24мп Фулл Фрейм много трудно някой обектив може да е дразнещо мек.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: pllb   
Дата:   07-02-18 07:11

Благодаря ви за информацията!
декоративни бои и мазилки,миещ латекс,Фризьорско оборудване,ремонт на апартамент



Публикацията е редактирана (09-03-18 08:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: D_Ave   
Дата:   07-02-18 08:54

metodiev_martin то зависи и колко се ползва даден обектив, аз имам един канон 50 1.8 първа версия, по сериен номер е от 1987ма, но всичко му работи идеално. всичко е до това колко и как се използва. иначе за калибрацията съм съгласен, канон предлагат пълна профилактика по белите държави която си заслъжава, виждал съм снимки преди и след и понякога резултатите са впечатляващи, наистина понякога "изострят" даден обектив до необходимото ниво:)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: dave   
Дата:   07-02-18 19:02

Като изключим шегите и закачките някои трудни за правене обективи имат бройки, дето се оправят чак на бленда 11. Не ми се споменава марка, че ми е любима :)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно остротата при обективите
Автор: biso   
Дата:   07-02-18 19:55

ако искаш меко, купи си вазелин ... мажеш по отрилките и стават меки
... може и лубрикант :))) че е водоразтворим...



Публикацията е редактирана (07-02-18 20:07)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »