Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 panasonic g7 vs sony a6300
Автор: novakat   
Дата:   16-09-17 14:55

Здравейте! от известно време ми се въртят разни мисли из главата за някоя безогледалка. Спрял съм се на тази два модела, но все още не мога да реша точно кой да си взема. Някой от вас ако е снимал с някое от телата или пък с двете и може да изкаже лични наблюдения ще съм много благодарен.

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-09-17 16:02

По-важно е какви обективи ще ползваш и какво ще снимаш!

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: novakat   
Дата:   16-09-17 16:19

Ще се ползва за почивки и разходки из планините. За обективи си мисля за панасоника 25mm 1.7 а за сонито 50mm 1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: georgioiv   
Дата:   16-09-17 16:54

Помисли и за gx80 panasonic. Заради стабилизацията в тялото, която G7 няма. Направо е като вътрешен гимбъл. Може да се ползва с оптичната стабилизация в обектива, ако има такава. Чудесна възможност за видео, ако снимаш. За сметка на това няма вход за външен микрофон. С 6300 ще снимаш на по-високо исо и снимки и видео, което в определени случаи си е предимство пред стабилизацията, особено за снимки, не за видео. Не съм снимал с 6300 или Г7, но снимам година с гх 80, за протокола.

Често ползвам за грубо сравнение този сайт:

http://cameradecision.com/compare/Panasonic-Lumix-DMC-G7-vs-Sony-Alpha-a6300


едно видео, снимано с gx80 от ръка, за илюстрация на стабилизация и звук. Сещам се като гледам небето на част от видеото, че Панасоника няма плоски профили, което е още един недостатък (за видеото).

https://www.youtube.com/watch?v=MQ-ssNm2CDQ&t=115s

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: Don_Diego   
Дата:   16-09-17 17:13

Ако ще снимаш планини, пейзажи, нощни снимки- а6300 безусловно. Матрица, исо и т.н. Вземи си китовия 18-55, за пейзажи става. Или някоя от сигмите за е-маунт.

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: didko13   
Дата:   16-09-17 17:51

На мен също ми омръзна да мъкна по две кила техника на гърба си по планините, баирите или като се моткам с байка, вместо друг полезен товар. Та и аз съм пред горедолу същата дилема, като след четене на разни ревюта, и негативни коментари за прегряващи и дефектирали матрици на а6000/6300, някак си сонито отпадна от списъка и на негово място се появи OM-D E-M10 MARK III-като се появи някъде по магазините ще се тества.



Публикацията е редактирана (17-09-17 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: sauron69   
Дата:   16-09-17 18:13

И тук пак възниква въпроса- защо не Фуджи , примерно xt-20 [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: koleto.spasov   
Дата:   16-09-17 18:57

sauron69, задаваш "трудни" въпроси.



Публикацията е редактирана (16-09-17 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-09-17 19:37

Защото цената примерно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: papadok   
Дата:   16-09-17 19:53

Хо, хо :))) Канон е бил в списъка ти! Супер, за първи път от много време на сам, Канон се споменава в тема за безогледалки :) [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: didko13   
Дата:   16-09-17 21:20

papadok , ако можеш да бъдеш полезен с мнение/опит по темата... го направи, ако ли не просто подмени безинтересната за твоята персона тема...

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: sauron69   
Дата:   16-09-17 21:32

Защото цената примерно

Щото а6300 е по-евтин от fuji xt 20? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-09-17 21:42

Елементарна проверка на цените на обективите и аксесоарите показва, че сони е по-евтина система. Както казах телата нямат значение, обективите са по-важни при избора на система.

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: koleto.spasov   
Дата:   16-09-17 22:18

В случая визираш при избора на бюджетна система. Понеже ако само обективите са фактура при избора на кроп система :) сони са при ламята Спаска.

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: Don_Diego   
Дата:   16-09-17 22:37

Кропките на сони имат обективи и за бюджетна система, имат и обективи за хора с дебели портфейли, кое точно не е ясно?

Да изброяваме за сетен път бюджетните обективи за е-маунт ли?

Мисля, че темата е да помогнем на хората да направят информиран избор, не да ги объркваме с лични пристрастия тип Барса/Реал М...

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: koleto.spasov   
Дата:   16-09-17 22:51

На мен не ми е ясно какви обективи мога да си взема за кроп сони, алтернатива на скъпите фуджи обективи, ти би ли ми помогнал в избора? Ще съм ти много благодарен. Аз съм безпристрастен, търя най-добрия инструмент с който да си изкарвам хляба. В случая смятам, че ще бъдеш полезен и на много други които ще четат темата. А нужда от арбитри май няма, има си админи във форума!



Публикацията е редактирана (16-09-17 22:55)

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: Don_Diego   
Дата:   16-09-17 22:57

Направи си тема в която търсиш помощ за себе си и и бизнеса си, престани да спамиш темите на хората с фенщината си.

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: koleto.spasov   
Дата:   16-09-17 23:00

Не знам къде пише в правилата на форума , че не мога да изказвам мнение по темите , ако това е твое правило-ще го подмина с усмивка.

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-09-17 23:18

Няма смисъл от спорове :) двете системи са тотално различни. Фуджи са по-скоро конкурент на фул фрейм системата на сони като цени и параметри предлагайки по-ниско тегло и дизайнерски вид. Сони кропките са по-достъпни, имат и по-скъпи решения разбира се, но не виждам смисъл поне аз в тях.

Отделно Сони е по-отворена система и работи свободно и с канон обективи, сигми и т.н. За снимане на видео е по-добра, но в случая мисля е безсмислено да се навлиза в подобни подробности.

В това отношение и последните модели на канон стават понеже сензорите им са вече ок, бързината на камерите е ок... малко са скъпи и М5 лично на мен ми се стори супер неудобен, но имат няколко прилични обектива като размери и възможности. Лошото е, че наистина имат много малко обективи и по-старите им тела са зле.

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: fotograf123   
Дата:   16-09-17 23:20

Според мн кропският Зайс 24 1.8 закачен на което и да е тяло 6000000 е по добрия избор от Фуджи [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: Don_Diego   
Дата:   16-09-17 23:31

Не знам къде пише в правилата на форума , че не мога да изказвам мнение по темите , ако това е твое правило-ще го подмина с усмивка.

Не става дума за правило, а за възпитание и уважение. Някой търси помощ, ти му разводняваш темата и го объркваш, демонстрирайки желание да се покажеш, че не си се прекарал, като си станал клиент на определена марка. Пак ти казвам, ако търсиш помощ за бизнеса си, направи си тема и си задай въпросите. Ще си по полезен за себе си.

По темата, която е- panasonic g7 или sony a6300 да избера, автора да уточни какво ще снима в планината. Кучето си, пейзажи, макро, видео, астро.

Отговори на това съобщение
 Re: panasonic g7 vs sony a6300
Автор: silvesar   
Дата:   17-09-17 21:57

Преди две седмици си взех G7 и мога да кажа, че от много врвме не ми е било толкова лека на разходка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »