Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   13-08-17 18:15

Здравейте , надявам се да ми помогнете в избора на качествен DSLR апарат. Ще ми е първа покупка на подобен вид техника и от доста време чета и гледам клипчета на най-различни модели . Като за начало ще се използва за пейзажи и портрети . Ще се радвам да ме насочите какво да търся в даден модел или направо да ми предложите конкретни модели . По-принцип май не ми се дават суми над 2000лв (поне за начало), като мисля да се спра на горе долу такъв бюджет . Моделът на който аз се спрях след доста клипове в нета е Канон EOS 77D , но като цяло за него няма още много отзиви по форумите . Цената в амазон с 1-2 обектива + друга окомплектовка се вписва в бюджета ми (в България го надхвърля ) . Та тъй като съм лаик в тази област ще се радвам да ми помогнете в избора . Преди да седна да пиша поста май си бях нахвърлил още доста неща за които да питам ама ... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   13-08-17 18:45

Подсказка, DSLR е система в която обективите са една идея по-важни от самото тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   13-08-17 18:55

Dimitar.Tzankov написа:

> Подсказка, DSLR е система в която
> обективите са една идея по-важни
> от самото тяло.

Поправка - няколко идеи по-важни. Предлагам на питащия да се ориентира към покупка на система втора ръка от базара за тези пари. В противен случай ще има чисто ново супертяло и китов обектив 18-55 СТМ[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   13-08-17 19:09

Ами нека тогава изберем тялото , а след това да ми препоръчате добри обективи ? Към какви обективи трябва да се ориентирам ? На каква цена са ? По принцип бюджета го дадох на базата на стандартните обективи с които вървят повечето тела , които разгледах :) и предполагам ще трябва да вложа още пара за обективи .[smile] Ще изслушам всяка идея и предложение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   13-08-17 19:26

Всъщност може да пропуснеш момента с китовите обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   13-08-17 19:28

По принцип е грешка първото ти тяло да е последният модел в даден клас, от магазина. Защото при него надценката е най-голяма, още си избива парите за разработката. Много по-правилно е да започнеш с нещо употребявано, и след време, като се ориентираш какво искаш, да го продадеш с минимална загуба.
На твое място, ако трябва да давам 2000 лева за канонско тяло, бих взел някое 6D. Даже може и 5D MkII [smile] . Пък обективи ще се намерят.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   13-08-17 19:34

Моделът , който си харесах бе от клипче в ютуб :) Една жена стимаше пейзажи и ми се стори не много трудно ( като със смртфон - от дисплея нагласи настройките направо ) . Та изборът ми на модел не се води от някакви познания , а от привидно лесното боравене (поне така бе на пръв поглед) . Ще разгледм всеки модел и марка , която ми предложите , като първо ще видя за изгодна цена в чужбина , ако не ме устройва може и втора ръка от форума - виждам че има раздел купува/продава :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   13-08-17 20:39

A за обективи към кои да се насоча ?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   13-08-17 21:13

Аз бих задал няколко въпроса:

1. Какво смяташ да снимаш най-вече ? (портрети, пейзажи, стрийт, репортажи, астро и т.н.)
2. При какви условия предпочиташ да снимаш ? (денем, нощем, на открито на закрито и т.н.)
3. Смяташ ли да продължиш и да надграждаш ?
4. Влече ли те фотографията или само си решил да се пробваш ?

Ако отговориш на тези въпроси предполагам, че достатъчно хора тук ще ти препоръчат техниката, отговаряща на вижданията ти. Моята единствена препоръка е - не се нахвърляй в началото на нова техника от магазин ! Успех в начинанието [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   13-08-17 21:33

Отговарям накратко :) Трябва ми фотоапарат + обективи за :

1. Портрети, пейзажи + нещо за всекидневна употреба
2. Главно денем - на открито
3. Зависи колко ще се запаля ... ако ми хареса не е проблем да надграждам
4. Влече ме , но досега предимно непрофесионално (мобилна фотография)



Публикацията е редактирана (13-08-17 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   13-08-17 21:48

На ход са колегите :)... и благодаря за отговорите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   13-08-17 22:39

Едно ПРЕДЛОЖЕНИЕ:
Едва ли може да намериш по-добро начало за тези пари.
Има много голям избор...важното е съотношение качество/цена/новост/възможност за обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-08-17 22:49

Аз бих ти препоръчал ТОВА!

Използвал съм тази комбинация Sony а77 и обектив Sony 16-50/2.8 ssm в 95% от снимките ми, комерсиално и за хоби. Дори този апарат от обявата е по новия модел.

пп Продаден е всъщност... Но, тази комбинация с пример още един обекти като 85мм ще ти е напълно достатъчно докато се научиш та и след това[smilie24]



Публикацията е редактирана (13-08-17 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Simbon4o   
Дата:   13-08-17 23:58

Аз препоръчвам да не си вземаш камера с огледало а.к.а. DSLR. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   14-08-17 00:03

Моите 5 стотинки по темата:
Доколкото разбирам, питащия е снимал само с телефон. При това положение, каквото и да вземе, в началото ще е мъка и снимките няма да се получават. Ще трябва мноооооого четене и практика. В този ред на мисли, нещо евтино с китов обектив, за да не се губят пари, ако нещата тръгнат на зле.
Има оферти за по 500-600-700 лева на добри тела, примерно Никон Д7000 или някой еквивалентен Канон. Ще останат и доволно пари за обективи, макар че в началото не му трябва нищо повече от един китак. Дори и да вземе най-най-стъкла, няма да знае какво да ги прави. Аз бих препоръчал, освен китовия и един твърд на 35 или 50 мм.
Ако го влече четенето и практиката, след година ще знае какво му трябва, а ако не - няма да се набута с много кинти.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: JoroHondata   
Дата:   14-08-17 10:18

Здравейте
А какво ще кажете за 4/3 системата ? Независимо, че тя е замираща- все още могат да се намерят качествени обективи за всякакви нужди на достъпни цени.
П.С. Говоря предимно за обективи Olympus, защото има по- голям избор- стандартни или про- серията. Забравих да добавя... продавам нещо, което не е нужно на никого...
Поздрави



Публикацията е редактирана (14-08-17 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   14-08-17 10:48

Жоро, качествените и достъпните стъкла за 4/3 системата са на различни щандове в магазина. Търговия брат - след излизането най-вече на ОМ-Д серията цените не са това, което бяха[smilie18]. Какво си пуснал пак за продажба?[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   14-08-17 10:53

Благодаря за предложенията и съветите колеги . Ще проуча и разгледам всяко едно и до към края на седмицата мисля да се спра на нещо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: obscurity   
Дата:   14-08-17 10:56

Той, чувека, не говори за микро 4/3.
Ако съм разбрал правилно.
Канон е добър избор, ако няма да се слагат стари обективи, става и Никон.
По-горе съветите са правилни, по-старо тяло с добри изгледи за вторичен пазар и хубав широк обектив + 50 мм последно издание и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: aceontheriver   
Дата:   14-08-17 11:52

77d не е лоша камера заради сериозно по-добрият сензор в сравнение с по-стари кропки на Канон. Камерата е доста по-лека в сравниение с 80d, което е сериозно предимство за мен. Направена е за начинаещи с интерес да се развиват във фотографията. За портрети има face tracking и работи добре. Не съм снимал пейзажи с 77д, но предполагам няма да разочарова. На тъмно я използвам до 1600 iso.
За изброението нужди обаче препоръчвам безогледалка [smile]



Публикацията е редактирана (14-08-17 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   14-08-17 13:44

А някой от тия стартови комплекти струват ли си ? Спрямо цена / качество ... или да си намеря първо само тяло и после да търся обективи ?

https://www.dropbox.com/sh/vfnh0fvwfeq23lt/AADhUp6yIeskYkZOARezd_w8a?dl=0



Публикацията е редактирана (14-08-17 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-08-17 13:50

Ако сега аз почвах и щях да снимам предимно пейзажи и портрети + всекидневие, определено бих взел безогледалка, като дори бих гледал по-старите модели. Например един доказал се Сони а6000 с два обектива би свършил добра работа!

ПП: Не съм заклет Синибой, снимам с Никон и Фуджи, да няма упреци после, просто споделям мнение и акъл, ако бях на мястото на питащия в момента. [smile]



Публикацията е редактирана (14-08-17 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   14-08-17 14:15

Ами аз разгледах и няколко безогледалки и честно казано доста добри резултати се получават май с тях ... ще хвърля поглед и на няколко такива модела .

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: iasen2   
Дата:   14-08-17 14:19

моите 5 стотинки по темата :)
https://photostudiobstyle.com/blog/5-greshki-na-nachinaeshtite-fotografi-pri-kupuvane-na-fotoaparat/

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: obscurity   
Дата:   14-08-17 14:25

iasen2 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »