Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Смяна на техниката
Автор: down1x   
Дата:   12-09-17 10:21

Здравейте, както се подразбира обмислям смяна на тялото и обектива ми... Наскоро изкарах първите ми пари от фотография и съм решил да ги вложа изцяло в "по-добра" техника. Сега ползвам Nikon D3300 и Nikkor 35mm f/1.8G, но при снимането на последното събитие усетих колко много ме ограничава обектива, а и тялото, имах намерение са го сменя с Nikon D7100, уви ще трябва цялата си заплата да вкарам в него, въпросът ми е какво мислите за по-старата версия т.е Nikon D7000 както и за Tokina 16-50 f2.8?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: pdimitrov   
Дата:   12-09-17 10:59

С какво те ограничават тялото и обективът? По принцип бих казал да започнеш с по-добър обектив (примерно 18-35мм АРТ, ако не е твърде къс) и после да смениш тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: ombre   
Дата:   12-09-17 11:28

Ако колебанието ти е м/у 7000 и 7100,макар,че цветовете на 7000 ми харесват много повече,то аф на 7100 е в пъти по добре.Имал съм ги и двата.Щом снимаш за пари помисли за 2 тела с различни стъкла закачени на тях,особено ако сцената е динамична,и нямаш време за смяна на джамове.Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: down1x   
Дата:   12-09-17 11:57

Ами последното събитие беше сватба и 35цата ме ограничи много в някои ситуации, четох що годе добри мнения за Tokinа-та тук във форума, имах и 2ро тяло, което беше на мой приятел т.е Д7100, буквално се вклюбих в него, но за жалост за момента не мога да си го позволя, макар да има едно за 900лв ма 3500 кадъра, затова мислех за д7000, макар да е вече 7 годишно тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: lamerko   
Дата:   12-09-17 12:30

Не си давай парите напразно. D7000 може да доведе до обратни резултати. Послушай pdimitrov за обектива...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   12-09-17 13:01

Първо си вземи обектив и после сменяй тялото. Моето D7100 го продадох за 900 лв на 60к кадъра, тъй че все ще излезе оферта. Като цяло D7000 е достатъчно стар да е по-лош от към качество сравнен със сегашния ти.
За 17-50 може да видиш на Сигма, стига да пасне на тялото като фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: down1x   
Дата:   12-09-17 13:27

Опитвам се да намеря сигма, но в базара няма за жалост, а за tamron 17-50 f/2.8 едно мнение, явно ще се стиска докато излезе някоя по-приятна обява за D7100.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-09-17 14:06

Ти цялата сеатба ли изкара само с 35/1.8? Евала!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: colorphoto   
Дата:   12-09-17 14:17

Ако пък са станали и читави болшинството ти кадри на сватбата с 35мм си е направо геройство - аз не бих се решил да снимам сватба само 35 че и с Д-3300.

Д-7100 е определено по-подходящ за сватби от Д-7000,който съм имал и му е капризна АФ-системата.

Тамрон 17-50/2.8 е определено по-добър от еквивалентната Сигма от която имах две и ги върнах - бяха проблемни.

Ако си видял да се продава Д-7100 САМО на 3500 кадъра имай предвид че 3500 кадъра са НИЩО - почти неизползван е.



Публикацията е редактирана (12-09-17 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: down1x   
Дата:   12-09-17 14:29

PhotoBo: Да цялата я изкарах с 35цата и беше голяма мъка, няма да лъжа изтормозих се, дори един 18-55 щеше на места да ми свърши повече работа.


Colorphoto: Има доста читави кадри, да не съм я изкарал с D3300, а с D7100, на мой приятел и след като взех D3300 да снимам, защото другия нямаше батерия имах чувството, че съм се качил от мерцедес на голф, наясно съм, че са нищо обаче все имам чувството, че трябва първо обектива да сменя, а в същото време тялото ми е проблем също.. Сложна е работата, все пак ако някой има предложения за разни обективи/тела, които продава нека ми пише

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: kvakioh   
Дата:   12-09-17 14:36

7100 s Tokina 16-50/2.8 е отлична комбинация, само да се намери обектива. За Сигми може да даде някакви отклонения. За Тамрон 17-50/2.8- никога да не се ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: colorphoto   
Дата:   12-09-17 14:40

Препоръчвам Д-7100 + 17-50 Тамрон нестабилизирания или Сигмата 17-50 стабилизираната.

Обективите ще ги пробваш на всички фокусни разстояния дали дават отклонения в автофокуса и взимаш най-читавия пък ако трябва в сервизите на Тамрон и Сигма ще ти калиброват обектива към тялото,ако ти не си успял да си калиброваш тялото към обектива от менюто за фина настройка на АФ при Д-7100.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: deandim   
Дата:   12-09-17 14:52

35- цата ми е любим обектив. Е, верно че в тясна стая като вземат булката ще ти е дълга. Аз бих заложил и на 85 цата.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: down1x   
Дата:   12-09-17 14:57

За момента, ако купя D7100 ще се наложи да се лиша от обектив, пред голяма дилема съм.. И на мен 35цата ми стана любим обектив, още след като го купих, но за такива мероприятия идва доста дълъг, а аз понеже обичам да експериментирам, можете ли нещо от Серията на канон да ми предложите, сходен до D7100? :D

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: colorphoto   
Дата:   12-09-17 15:00

За сватби на кроп-сензор първото задължително му е нещо 17-50мм.

Второто нужно е външна светкавица.

Ако ще има второ тяло тогава да мисли за 85мм на него или телеварио.

Ако разполага с 17-50/2.8 , 35мм не му трябва.



Публикацията е редактирана (12-09-17 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: colorphoto   
Дата:   12-09-17 15:01

От Каноните по-добри и изгодни от Никоните Д-7100 и Д-7200 НЯМА.

ЕОС 60 Д и ЕОС 70 Д на Канон не са по-добро решение а по-лошо в сравнение с горепосочените Никони.



Публикацията е редактирана (12-09-17 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-09-17 15:22

Браво за това че си се справил само с 35-цата макар и да ти е било тегаво. Аз лично бих си задържал 35-цата на първо време и бих взел Тамрон 17-50/2.8 нестабилизиран, безмоторен (made in Japan, по възможност) след обстоен тест на фокуса преди да го взема. Като тела щом Д7100 ти е бил като мерцедес в ръцете - взимай го! Аз лично съм имал Д7000 и Д7200, втория разбира се е в пъти по-добро тяло! На първо време вземи обектив, после тялото лесно ще смениш, а след време и една 85-ца и си готов! Успех!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: Kalimas   
Дата:   12-09-17 15:33

Само един въпрос - замислял ли си се за лизинг за D7200?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: nice2mitiu   
Дата:   12-09-17 18:40

Моят скромен съвет е свързан с планирането на финансите.
Понеже събитията не се планират (и съответно не те наемат) от днес за утре, когато ти заявят следващата сватба, тогава инвестирай в техника, за да си сигурен, че ще получиш приход на свежи средства. Тъкмо за второто събитие ще имаш 2 тела и 2 обектива, след това продаваш 3300 тялото и обмисляш следващия ъпгрейд. [smilie7]
Събития за снимане ще има, след първата сватба се получава ефекта на снежната топка - обаждат ти се гости я за кръщене, я за бебешка сесия, "бременна" сесия, сватбичка....

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: koleto.spasov   
Дата:   12-09-17 18:42

Според мен за сватби на кроп са задължителни твърдите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: kvakioh   
Дата:   12-09-17 19:07

Подкрепям за светкавицата и обектив варио на 2.8.
Ако ще са твърди обаче, на кроп, се сещам само 1 обектив под 20мм, който е ръчен и на бленда 2. За 20мм се сещам само за 1, за други над тези мм евентуално Сигма 30/1.4 и 50/1.4. Но става тежко финансово, а май това не се търси.
Д7100 и с Токина 16-50/2.8 и евентуално свектавица е най-балансирано. Е, и 35/1.8 да се запази.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: obscureman   
Дата:   12-09-17 20:52

down1x, "по-добрата техника" е самият фотограф. От тази изходна позиция според мен е редно да започнат разсъжденията. Лично според мен е силно погрешна представата, че трябва да накупиш техника и тя ще започне да вади парите ти. Подобни разсъждения омаловажават качествената фотография по целия свят в момента, а особено смешно ми е да видя как след 2-3 месеца опити за снимане много хора започват да си слагат логото на снимките и да се взимат насериозно. Ако ти харесва просто фотографията, просто учи и се развивай в това, без на първо време да мислиш, че апарата прави снимката [beer] Ако ти е писано да бъдеш фотограф, ще бъдеш оценен своевременно.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: colorphoto   
Дата:   12-09-17 23:31

Не знам дали твърдите били задължителни при кроп-тела,ама разбирам че питащия сега няма средства за две тела и във връзка с това няма как да ползва твърда оптика,па била тя уж задължителна според някои "корифеи" тук.

Преди да давате съвети ЧЕТЕТЕ какви са възможностите на питащите.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-09-17 00:27

Автор: nice2mitiu
Дата: 12-09-17 18:40

"Моят скромен съвет е свързан с планирането на финансите.
Понеже събитията не се планират (и съответно не те наемат) от днес за утре, когато ти заявят следващата сватба, тогава инвестирай в техника, за да си сигурен, че ще получиш приход на свежи средства. Тъкмо за второто събитие ще имаш 2 тела и 2 обектива..."


Точно така! Аз чакам заможни клиенти да ми капарират добра сума и ще взема за второ тяло Д850...или там който е неговия наследник след година-две [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техниката
Автор: victory13   
Дата:   13-09-17 01:17

Трябва бърз варио обектив преди всичко друго... По-нагоре са изброени марките, пробва се което уцели фокус, и се купува. Камера след това.
Не е трудно да се настрои хардуерно фокуса към варио обектива, възможно е обаче да загуби фокус с 35-цата от манипулациите...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »