Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на видео камера за клипове у дома.
Автор: boianbg   
Дата:   18-08-17 13:57

Здравейте, брат ми се занимава с химия и искаме да снимаме различни химични процеси с видео камера. Да има възможност за някакъв слоу моушън искаме ,и да може да снима отблизо, пример -растеж на кристали в колба, да кажем 8-9 см разстояние. Изобщо не съм се занимавал с тези техники и нямам представа какво ни трябва. Искам качествено видео изображение, а не размазани пиксели :)
Благодаря за отзивите предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на камера за клипове у дома.
Автор: IVO70   
Дата:   18-08-17 14:01

Тя май ще трябва и да е взривоустойчива[smile] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на камера за клипове у дома.
Автор: boianbg   
Дата:   18-08-17 14:05

Хахаах, ами надявам се да не снимаме сапьорски клипове [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на камера за клипове у дома.
Автор: stotinka   
Дата:   18-08-17 14:35

Мисля, че хубава сапунерка с добро видео (и поне 50-60 кадъра в секунда) ще свърши работа. По-евтин вариант - някакъв NEX на старо. Ще трябва и стативче и някакво осветление (може и подръчно).


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на камера за клипове у дома.
Автор: stef7   
Дата:   18-08-17 16:01

Доста отдавна съм учил химия но те тия кристали не растат ли бавно ? И ако искаш на филмче да се види целия процес на растеж ще трябва да използваш timelapse техника по-скоро не slow motion. Т.е. да ускориш времето а не да го забавиш. А и ако искаш процеса да се вижда добре може да ти трябва и някакъв макро обектив. Зависи колко голям е кристала и дали искаш да се вижда част от него или целия или и двете.



Публикацията е редактирана (18-08-17 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на камера за клипове у дома.
Автор: boianbg   
Дата:   18-08-17 20:55

Здрасти, ами има един модел кристали за които ще са нужни няколко часа да, предложения за камера с такава опция?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на камера за клипове у дома.
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-08-17 21:15

Сони РХ10мк2 и РХ100мк4 виж дали са ти по джоба. Сори за кирилицата ама мозилата не може да пише на латиница в този форум...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на камера за клипове у дома.
Автор: stef7   
Дата:   19-08-17 00:27

Какъв ти е бюджета ? Няколко часа ще трябва да ги събереш в няколко минути, даже секунди, т.е. това с кристала със сигурност иска timelapse. Всички камери могат да правят timelapse но проблема е че всяка снимка ти е едно задействане на затвора. А ще ти трябват от няколко стотин до няколко хиляди. Ако смяташ да правиш много филмчета с тази техника, в един момент затвора може да сдаде багажа. А може и да издържи. Никой не може да каже но по принцип ако смятам да правя timelapse за кеф бих избрал камера дето има електронен затвор. Той позволява да се снима без да се задейства механичния затвор.

Това според мен е важна разделителна линия, колко timelapse ще снимаш и трябва ли да има камерата електронен затвор.

Ако са малко, Сони А6000 е добра и приемлива като цена опция. Никон, Канон от ниския клас също стават, макар че бих предпочел безогледалката. Ако един ден речеш да я продаваш камерата, всички ще те питат за броя сработвания на затвора. Така че отново количеството timelapses е от значение.

Ако искаш много timelapse и камера с електронен затвор, примерно Панасоник G7 e достъпен като цена и има такъв. И като видео има 4К, много добро си му е видеото.

Magic Lantern за Канон също позволява да се използва електронен затвор, обаче х264 или нормалното му видео не е най-доброто. Но може би за твоите цели става.

Всички тези камери позволяват изпозлването на марко обектив, ако ти се наложи и общо взето може да се вместиш до около 1000-1200 лева за камера и обективи.

Може би малко пари ще ти трябват и за осветление, макар и неспециализирано, такова ще е необходимо според мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на камера за клипове у дома.
Автор: nsirakov   
Дата:   19-08-17 09:04

почти всички камерафони имат тайм лапс функция и добро (фулХД) видео... според мен за първо време биха били достатъчни,

а за механичните затвори не мисля че трябва да се тревожите... доста снимане се иска за да ги изхабите, все пак няма да се снима пълнометражен филм

Бюджетен съвет - екшън камерка от типа на ГоПро (има и китайски версии за под 300 лева)

опции много

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на камера за клипове у дома.
Автор: bg2014   
Дата:   19-08-17 09:22

И какъв е бюджета?
Ето пример:
Това е бъдещето на бъдещите учените. Върнахте ме в кабинета по химия...едни млади хора с желание да снимат наука. Браво!
По мое време просто залагахме водния разтвор и после отчитахме крайния резултат /напр. кристал на син камък/. И на снимките дори нямаше цвят.
Сега просто е кеф - цветни нюанси, 4К качество на изображение, бавна скорост на снимане и детайлни подробности до молекулата.
Просто удоволствие...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на камера за клипове у дома.
Автор: boianbg   
Дата:   19-08-17 11:29

:) Благодаря ви :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на камера за клипове у дома.
Автор: boianbg   
Дата:   19-08-17 11:29

Здрасти, и аз за това се замислях, за ГоПро камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на камера за клипове у дома.
Автор: boianbg   
Дата:   19-08-17 11:30

Ами на мен не ми трябват снимки, а видеоклипове.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »