Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: piknik   
Дата:   25-12-16 19:33

Става въпрос за ръчни светкавици - с 4 АА или полимерни батерии за по 111 лв бройката ( за Годокс ).

Фирмата с Юнийо се възстанови и ги внася.
Другата фирма предлага, както "своите", така и почна да предлага Годокс.

Нека темата да е полезна, както за начинаещи - така и за Про-та, които снимат с тях.

Искат ми се обективни мнения и полезни препратки [smile]

Гледам по разни Хамерикански, Руски, Великобритански и други сайтове - постове по 859 - 1123 и никой не е затворил темата - няма като тук - стигнахме - 100 - айде чао...

Някой ще каже - "аре тогава - ходи си чети чужбинското мнение"... МИ НЕ ИСКАМ - ИСКАМ ВАШЕТО МНЕНИЕ - НАЛИ СМЕ СЪНАРОДНИЦИ, БЪЛГАРИ - все пак... Честита Коледа ![smile]

Много моля Колеги [smile] [smilie8] [beer] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: Eye_Contact   
Дата:   25-12-16 19:39

Пич добри са за парите си ползвал съм и двата бранда най добрите от китайските боклуци .Кво повече искаш да сравняваш че да пълним сървара на сайта с тъпи и безполезни изказвания за някви светки от по 100 лв .

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: piknik   
Дата:   25-12-16 19:44

То се почна... - питам щото се появиха от същите марки за по 389 лв. Това не е точно 100 лв.

Това което моля е, да не виждам глупаво мнение, започващо с ПИЧ - като на "Eye_Contact". "С теб не сме се къпали в едно корито, да ми говориш така..." [smilie9]

Моля, който ползва една от 2-те марки Светки - да сподели:
"Доволен съм от това - не ми харесва онова."



Публикацията е редактирана (28-12-16 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: Eye_Contact   
Дата:   25-12-16 20:01

Като за начало господин Пикник бих ви казал да не гледате цените в България .Тези китайчета се поръчват от чужбина защото тука надценката е огромна .Пак казвам бачкал съм със средният им клас които имат ТТЛ и по нищо не отстъпват на Канонския оригинал .И не на последно място Годокс и Йонгнуо имат поне по 20тина модела уточнете се за кои модели питате господине .

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: piknik   
Дата:   25-12-16 20:11

Не съм споменал модели - НЕ СЛУЧАЙНО.
Който ги продава тук - нека печели, но има и сервиз - нали..?

Нека темата да е полезна - един ползва 1, друг 2. Трети разбира, че всичко е 42...

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: Eye_Contact   
Дата:   25-12-16 20:23

Разликата в цената която е почти двойна обезсмисля "гаранцията" ако я има .Сменил съм близо 5-6 Йонгнуота и наистина са здрави кучета .Взимай смело някоя от Ибей и си щракай смело .Годокса ме кефи че някои са с вградени батерийки които си презареждаш .



Публикацията е редактирана (25-12-16 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: piknik   
Дата:   25-12-16 20:41

Нещо реално по темата - сменени 5-6 светкавици Yongnuo - здрави са. За Godox, освен, че са с полимерни батерии за по 111 лв. бройката - лоша дума не видях...

П.С. Ако темата се оспами още, ще пусна друга след 2017 - моя грешка...

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: Eye_Contact   
Дата:   25-12-16 21:37

Просто снимам с тях и после ъпгрейдвам с новия модел или друг модел .И ги продавам за колкото съм ги купил защото цената в БГ е завишена .Всичките които съм ги продал си бачкат още.Това че си ги смянам не означава че се чупят имам познат си сменя коилите нови от магазина през година .

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-12-16 22:28

Йонгите имат един кусур. Като снимаш на 1/1 мощност им гори чипа дето управлява мощностите. Случва се с всичките им модели без последните най-скъпи 600нещоси... или поне не знам за тях. Иначе са пушки. Аз ползвам евтините без ттл, ако ми трябваше ттл щях да гледам за годокса, по-добри са като сглобка и системата им е по-развита, има големи батериини блокове до малки без ттл но вифи модели. Та - ниска цена и ръчни вифи контролируеми светки - йонги, ако ще се търси нещо повече годокс имат повече възможности като система.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: piknik   
Дата:   25-12-16 22:58

"Simbon4o" Евала и честита Коледа ! Кратко и ясно !
Темата е хубаво да стигне 100 поне...



Публикацията е редактирана (25-12-16 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: Fifata   
Дата:   25-12-16 23:01

Аз ползвах Yongnuo 565ex ii около 30-40 000 кадъра преди да изгори лампата и я продадох.
Сега съм с 685 дето им е най новата и се държи много стабилно. Нито загрява и батериите държът повече. Не съм я купувал от България, а от Китай, защото сервизите в България са си тия дето ги внасят и в повечето случай нямат части и ги поръчват от Китай и пак е едно чакане. Ако работиш с тях е лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: aldygreen   
Дата:   25-12-16 23:15

Преди време тествах една YN-500EX на HSS. Нащраках от статив десетина снимки на скорост от 1/4000 до 1/400 и между картинките нямаше абсолютно никаква разлика. Ползвал съм я и с дистанционно TTL, всичко е точно. За непрофесионални цели е топ, лека, с размери като на Canon 430 EX и водещо число 53. Изработката е много добра. А цената в e-bay е смешна.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: piknik   
Дата:   25-12-16 23:34

Темата почна в правилната посока - без заядлици...

Здраве и късмет Ви желая - малки, големи и още по-големи Хора, Човеци, Фотографи! "Нека Силата бъде с Вас през Новата Година!"

Не съм се накъркал още :) Чакам мнения...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: Fifata   
Дата:   25-12-16 23:44

Godox аз лично съм тествал само тези големите с генератор и съм изключително впечатлен от резултата за парите който струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: alex070707   
Дата:   25-12-16 23:47

Ползвал съм следните модели и ще кажа мнение за всеки от тях:

Godox TT685S - Страхотни са, най-доброто решение според мен за Сони. ТТЛ-то така и не го ползвах много, тъй че няма да го коментирам, но от краткия ми опит с него - работеше точно и консистентно. Светките не са ми прегрявали, но и не съм и давал кой знае колко много зор, събития с тях не съм снимал, само портрети.

Godox TT600S - Същите като горните, но без ТТЛ, също така нямат ХСС на апарата, а само ако се управляват чрез предавател. Лично за мен второто е абсурдно и заради него си взех ТТ685. По всички други параметри са еднакви с горните и мнението ми е същото.

Yongnuo YN685C - Също съм много доволен! Имах и канонската 580 EX II и като държание определено не отстъпва. Това, което обаче харесвах на Канонската е, че е влаго и прахозащитена изключително добре, за тази на Yongnuo и дума не може да става, дори не съм посмял да я пробвам при по-лошо време, затова и пазех канонската. Снимах едно събитие и няколко пъти прегряваше и не ми даваше да снимам, но бързо се охлаждаше и през няколко секунди палеше, като цяло съм много доволен от нея! Ползвал съм я и с предавател и също не съм имал ядове както с нея, така и с предавателя.

Годоксите ги взимайте от английския амазон, излиза много по-евтино и идват за отрицателно време.
Йонгнуотата ги взимах от Thumper, човекът е много коректен и ако пак ми потрябват, бих се обърнал към него.
Ако се поръчват онлайн ще се спестят едни 20-30лв на светка, но ще ги чакате бая време и си е разправия.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-12-16 23:55

Преди време, 3-4 месеца мисля, бях решил че ще си вземам първата си светка. Търсех нещо евтино, като за сиромаси. Не мога да кажа защо точно се бях спрял на YN 560 II. Пуснах си тема за да видя какво ще ме посъветват съфорумниците тука. Насърчиха ме да си взема направо марк III. Послушах ги, и до ден днешен не съжалявам. Оказа, че я използвам доста повече от колкото си мислех. Супер е за парите си, поне от до тука видяното. Успех на всеки, тепърва решил да увеличава бойното си снаражение. [shtrak] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: koleto.spasov   
Дата:   26-12-16 00:01

Имах и годокс и ИН, годокс е много удобен заради батерията. Държи адски много и я зареждаш когато си пожелаеш. В едни и същи условия ИН загрява по-бързо. Батерията на годокс е 100 лева, но надали се скапва толкова бързо, но и да се скапе, каква е цената на едно хубаво зарядно и батерии АА. За годокса ако ти трябва за безжично ттл ще ти трябва приемник и предавател. До колкото при ИН само предавател. За яко свткане на пълна мощност бих избрал годокс, с едно зареждане съм снимал 2 сватби. Зависи за какво ти трябва. Ако е за яко бачкане бих избрал годокс, все пак е и с гаранция. Весели празници и леко с алкохола :)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: piknik   
Дата:   26-12-16 00:07

Евала ! Е, ръчках я Темата в "правилната" посока и се получи ! "А кое е правилно..?"[smilie5]

Искрено благодаря на последните отговорили !!!

А тя продължава... [cool] [smilie5] [shtrak]



Публикацията е редактирана (26-12-16 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: koleto.spasov   
Дата:   26-12-16 00:11

Забравих да кажа, че захващането на ИН е по удобно, само с едно копче, а годокс навиваш яко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: piknik   
Дата:   26-12-16 00:39

Браво на "koleto.spasov" за последното изказване !

А на "alex070707" - евала ! Много гот !

Трябва да има и такива - това ми харесва - не, пластмаса, дизайн, външен вид..., чупливост...[smilie6] [smilie7]


Браво !



Публикацията е редактирана (26-12-16 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: Lycan   
Дата:   27-12-16 00:17

По-добрите китайчета
http://www.cactus-image.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: Fifata   
Дата:   27-12-16 11:59

А с какво са по добри тия Кактуси от Нуо-то и годокс?

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: Lycan   
Дата:   27-12-16 20:13

С новия V6 II Transceiver например

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: burningice   
Дата:   27-12-16 21:30

Yongnuo за трите хладни сезона е супер. За работа през лятото не бих я препоръчал.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-12-16 04:59

Моя YN не е удобно за захващане, пак е с врътка и се затяга докато се застопори добре. Не ми е проблем, ама явно и другите са така... В Англия тия Godox ги ползват много!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »