Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: kvakioh   
Дата:   27-11-16 16:41

Lexar Platinum II 300x 8GB SDHC U1, не купувайте, има стотици бройки плъзнали из Европа, които след краткотрайна употреба се разлепя пластмасата им и остава гол чипа отвътре, губи се пластмасовото палче за заключване, изобщо, избягвайте. Поне 4 купени в Германия, Англия и Белгия се оказаха такива. Купени или онлайн, или от магазин директно. Аз минах само с 1 счупена, надявам се да възстановят. Но си е проблемно...

http://store.picbg.net/pubpic/0F/E8/6ef0ea33350d0fe8.jpg



http://store.picbg.net/pubpic/7B/79/3e1f270ce51d7b79.jpg



Не мога да кажа дали 16 или 32Гб ще са същите, но с 8-те Гб се получава така.
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: kvakioh   
Дата:   27-11-16 16:41

Не се счупи, ами разлепи, да уточня при моя личен случай.
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: kvakioh   
Дата:   27-11-16 16:52


http://store.picbg.net/pubpic/AB/34/f4309c7f2af6ab34.jpg


http://store.picbg.net/pubpic/C0/0F/1db46856352dc00f.jpg


Ето какво се получи при мен. [smilie23]
Имам няколко десетки карти, Lexar 5бр, но досега такова нещо никога не ми се беше случвало. Е, залепих я, но пластмасата се отлепя, работи пак по същия начин. Може и на менте да съм попаднал лично аз, но след като ми потвърждават, че има кофти бройки из Европа, значи нещата не са единични.



Публикацията е редактирана (27-11-16 16:53)
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: Jk.freeman   
Дата:   27-11-16 17:03

Хмм...моите са Lexar, но по-ниския клас, лилавите. Не ми хареса това което споделяш. [smilie2]
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: kvakioh   
Дата:   27-11-16 17:05

Имам по-високия клас, 95 и 150Мб/с скорости, доволен съм. За други карти памет не съм виждал подобно нещо както казах. Имам и аз една лилава Lexar, която ми стои в портфейла за краен случай, ползвал съм 2 пъти, но без проблеми.
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: Jk.freeman   
Дата:   27-11-16 17:15

Това за портфейла не се бях сещал, наистина. Поне е винаги в Теб. Good idea, евала.[smilie24]
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: kvakioh   
Дата:   27-11-16 17:18

1 в колата също. И още една в музикалната уредба в колата.
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: Jk.freeman   
Дата:   27-11-16 17:27

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Иначе казано, няма ситуация в която да останеш изненадан. [smilie24]
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: Krassy   
Дата:   27-11-16 17:37

С капчица го залепи и повече не го мисли [smilie7]
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: sakuraki   
Дата:   27-11-16 17:41

То и за скъпото не е гаранция! Взех си 2 карти на Sandisc и на двете им се счупи крачето за заключване, разбира се опитах се да ги върна, но гаранцията не покривала това нещо. Имам един самсунг от бая време и не е мръднал.
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: krist   
Дата:   27-11-16 20:45

И на мен една SanDisk, купена от България ми се разлепи така и загубих крачето. Отказаха ми гаранция и следващите две ги поръчах от Амазон, засега са ОК.

 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: Krassy   
Дата:   27-11-16 21:17

Имам такава 32 GB, хубава цена... малко ми е бавничка... нищо не ми се е разпаднало...
Ако тръгне, ще я лепна [smilie5]
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-11-16 21:41

Ако можех щях само самсунги да ползвам. За съжаление сонитата не искат да пишат 4К видео на тях. Иначе от доверен източник като се купят са бетон. А този лексар разлепения прилича на яко менте. Този растер на етикета на картата нещо не ми седи достоверен.
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: uri64   
Дата:   27-11-16 22:20

сигурно са някакви ментета....имам една CF Lexar от 2008, 4 GB, взимана от BHPhotovideo....бачка си безотказно и сега....вярно напоследък рядко я ползвам...
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: nevermess   
Дата:   27-11-16 22:51

SanDisk 16GB купена от БГ вече разлепена. Вече не купувам SanDisk само самсунг Pro или Pro+.
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: marrio31   
Дата:   27-11-16 23:37

Аз съм доволен от A-data и kingston,на фирмените карти има много ментета и ги избягвам[cool]
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: tvk75   
Дата:   28-11-16 02:44

като се разлепят,купувайте микроСД - адаптерите са по 5лв и разлепянето не е причина за тия сълзи
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: lamerko   
Дата:   28-11-16 02:53

Разлепи ли се една карта - вече не е надежна, колкото и да я лепиш. За microSD - има си някои преимущества, но си има и недостатъци. От една страна ако може да вадиш само картата без преходника - ще предпазваш слота от износване (така процедирах с X-T10-ката), но пък преходника вкарва повече несигурност по време на опериране - шанса за недър контакт става доста по-голям.
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: Emoxide   
Дата:   28-11-16 07:33

На мен две карти SanDisk 8GB и 16GB Extreme PRO W95/90R ми се счупиха откъм палчето за заключване. Една 16GB SONY W95/60R ми се разцепи отпред откъм контактите и напълно се разпадна, за щастие чипа е цялостно покрит, заедно с контактите, не е като при този боклучав Lexar от снимките по-горе.
Само със Samsung EVO и PRO серията съм нямал проблеми.

Сега си разцъквам един LEXAR PRO 36GB 2000x UHS-II, отскоро, да видим...
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: nemchev   
Дата:   28-11-16 09:12

Два Сандиск-а ми се разлепят за 2 години. Сменяват ги безпроблемно, но горчивия вкус остава. И една лека несигурност, дали няма да се прецака баш когато не трябва.
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: langel   
Дата:   28-11-16 10:18

Сигурно ползват лепилата на Никон [smilie5]
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: serjy   
Дата:   28-11-16 11:12

при мен два сандиск-а екстрийм 16 и 32гб ми изгоряха, така както си снимам с тях във фотоапарата... старите ми и евтини адата ги заместиха и работят без проблем вече много години...толкова за скпите карти!
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: sohk   
Дата:   28-11-16 11:13

Честито, купил си си менте ...
Lexar е марка на Micron. Micron e производител на памети. На твоята разлепена карта се вижда, че чипа не е Micron - демек си си купил фалшив Lexar.
Даже само като гледам лепенката върху картата виждам, че е фалшив. Забележи как изглежда оригиналната от снимката на първия ти пост, и виж как изглежда твоята.



Публикацията е редактирана (28-11-16 11:14)
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: lamerko   
Дата:   28-11-16 11:29

Не е задължително. Доста от по-ниския клас техника се произвежда от друг производител, но съвсем легално използват марката по някакви споразумения. Не говоря за карти, а за електроника въобще :)
 Re: Не купувайте евтини карти памет, ето пример
Автор: kvakioh   
Дата:   28-11-16 12:19

Явно са доста разпространени така че внимавайте. ЗА честито не е никак честито, но ще направя оплакване където трябва за връщане на парите.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.