Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: itilien   
Дата:   17-11-16 18:04

Някой скоро минавал ли е със статив в ръчен багаж през Франкфуртското летище? Чудя се дали да го чекирам или да го нося на ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: victory13   
Дата:   17-11-16 18:13

Метни боб... Не съм го носил само отделно, понеже ползвам куфар за кабинен багаж, и е вътре... или в чекирания, според мястото и теглото на двете[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: itilien   
Дата:   17-11-16 18:16

То в случая няма значение в багажа ли е извън него, по-важно е дали не се заяждат като е в ръчния, с оглед на настоящата обстановка.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: victory13   
Дата:   17-11-16 18:21

Нищо и няма на обстановката... Там работят опитни хора, веднага разпознават. За статива в ръчния багаж са ме питали на разни забутани места, където очевидно работят хора с по-малко опит и натоварване в работата [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-11-16 10:22

Ако може го сложи в чекирания багаж, така 100% ще си сигурен, че няма да има въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: itilien   
Дата:   18-11-16 10:35

Аз по принцип за там съм го запланувал, но се чудех дали да не си купя нов. Ама новия малко ще ме е страх да го чекирам, че да не вземе да изчезне нейде по трасето.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-11-16 11:43

Не се притеснявай, може да изчезне ако изчезне целият багаж [smilie5], за статив никой няма да рискува да ти отваря багажа. Моят опит показва,че най-опасно(най-често изчезват неща) е на нашата аерогара, по принцип, но за статив е малко вероятно, просто масовия човек си няма предствава, че подобно нещо може да бъде и 1000 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: ksietta   
Дата:   18-11-16 23:21

За Франкфурт не знам, в Украйна съм минавал със статив в ръчния багаж, никакво внимание към него или апарата. Имах микрофон, само него решиха да разгледат отблизо. Предполагам че само размерът е от значение.


Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: itilien   
Дата:   19-11-16 13:07

Абе не е само въпрос на размер. Стативите са все пак тежки метални предмети, някои имат и шпайкове на краката, така че ако на проверката решат, че е опасно, може и да не те пуснат с него. Аз съм минавал и по двата начина - в ръчния и в чекирания. Но винаги съм малко на тръни дали чекирания багаж няма да се запилее някъде и да закъснее. А в случая имам 4 полета в едната посока, като багажа ще се пречекира след първите два. Ако случайно не пристигне в тая точка ще е бая кофти :)



Публикацията е редактирана (19-11-16 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: Riel   
Дата:   19-11-16 15:34

Моят статив сгънат е 44см и 1.5кг. Не съм имал проблем засега на никое летище, включително Франкфурт няколко пъти и скоро също. И вътре в ръчния и извън него прикрепен. До скоро постоянно си мислех: сега ще питат за статива, но още никъде не са му обръщали внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: itilien   
Дата:   19-11-16 20:57

Това е обнадеждаващо, може и да го взема с мен значи.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: BXMarkov   
Дата:   19-11-16 23:35

Моето мнение е да не рискуваш, ако не е наложително. Винаги има вероятност да ти направят проблем, а да се чудиш дали ако отидеш да го чекираш, няма да изпуснеш полета или да го хвърлиш в коша не е приятно. Все пак изборът е твой!

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: itilien   
Дата:   20-11-16 00:27

аз взех, че го смених статива... сега още повече ще ми се свиди да го сложа в багажа :))) То не че е някакъв кой знае колко скъп, ама все пак... Ще видя утре как ще се намести багажа в раницата и тогава ще реша де ще стои.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: yarek   
Дата:   23-11-16 22:22

На скоро летях до Мюнхен с Луфтханза. В ръчния носих си камерата и 2 обектива и статив. Единствено ме помолиха да ги извадя от чантата. Никакъв проблем нямаше.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчен багаж през Франкфурт
Автор: stoikovv666   
Дата:   23-11-16 22:52

Никакъв проблем, просто го изкарваш от чантата и минава в кошницата през скенера.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »