Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнения за Canon 6D
Автор: Dinko.90   
Дата:   01-12-16 13:23

Обмислям покупка на Canon 6D..някой запознат с машинката и как се държи при високи нива на шум, както и този фокус с една кръстосана точка?

Ще го ползвам със следните обективи:
- Canon 85mm f1.8
- Sigma 50mm f1.4 Art
- Tamron 17-50mm f2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: exobexo   
Дата:   01-12-16 13:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: Nikolas666   
Дата:   01-12-16 13:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: GNikolov   
Дата:   01-12-16 13:30

Прекрасен апарат. Много добре се държи до 3200исо. Нямам проблем с фокуса, въпрос на свикване. Много добра матрица.
С 85-цата и сигмата няма да имаш никакви проблеми. Тамрона е за кроп тяло.
Най-доброто съотношение цена - качество на пазара , според мен.



Публикацията е редактирана (01-12-16 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: Dinko.90   
Дата:   01-12-16 13:36

Да с Tamron-a трябда да се разделя за жалост..

Защото доста неща гледах из YouTube за Canon 6D и за бързо движещи неща се дъни малко..но и при ниска осветеност ми е интересно как е. Ако може да пуснете някоя снимка ще е супер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: alex070707   
Дата:   01-12-16 13:58

Втората най-добра канонска матрица според мен след тази на 5DS (изключвам 1DX/mark II, защото тези тела дори не съм ги виждал на живо [smilie18] ).
Автофокуса е точно толкова безполезен, колкото този на 5D/5D II. Тоест е използваем само на централна точка, която поне върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: catandgoddess   
Дата:   01-12-16 14:18

И аз един + за тялото. Последно ползвах на приятел и оставам с усещането за някакъв магента проблем в цветопредаването, който признавам си не можах да реша. Появява се при определена светлина и не дразни, но изисква корекции в обработката.

С фокуса никакви проблеми [smilie7] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: lamerko   
Дата:   01-12-16 14:20

Абе една точка, ама ТОЧКА [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: chukov   
Дата:   01-12-16 14:29

Най-добрият фулфрейм като съотношение цена/качество

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: smilen_k   
Дата:   01-12-16 14:34

Съгласен съм с chukov !!!

Пускам кадър на 3200 ISO


https://c8.staticflickr.com/9/8722/27968912423_5bc662b453_k.jpg

IMG_7500111 - Copy by Smilen Kalofov, on Flickr


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: kymmerian   
Дата:   01-12-16 14:35

Ако преекспонираш кадъра с един стоп и след това намалиш експозицията в някоя програма, шумът не се забелязва до ИЗО 6000.., използваемото ИЗО е до 20000 :)

Няма много камери които могат да се сравняват с него на тъмно :)

Поздрави



Публикацията е редактирана (01-12-16 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: georgioiv   
Дата:   01-12-16 14:41

- един от най-добрите на тъмно, като не само има малко шум, но и запазва цветовете...
- в сенките динамиката малко куца, тр да се снимам + 1/3 поне
- само една точка която фокусира нормално, но пък фокусира на тъмно

За парите си е най-добрия избор на фулфрейм..

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: fifata   
Дата:   01-12-16 14:42

Аз го ползвам с 35мм арт и съм адски доволен. Ползвам го само на централна точка и дори и на тъмно се справя много добре. Имаш голям + от мен за 6Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: catandgoddess   
Дата:   01-12-16 14:42

Проблема с магентата само аз ли съм го имал...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: georgioiv   
Дата:   01-12-16 14:51

catandgoddess: сподели, да видим..

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: colorphoto   
Дата:   01-12-16 14:56

catandgoddes: Магентата явно повече я усещаш като възприятие,може и монитора да ти я подчертава - случва се.

Много приятно е цветопредаването на ЕОС 6Д за мен,лично но доколко е реалистично е друг въпрос.

Аз с Д-610 преди година се бях закахърил пък със зеленеене в сравнение с предишните ми камери и от квадратчето за цветови контрол го коригирах увеличавайки само с една стъпка магентата за да не ми зеленее.

Така е постъпил и батко Кен с Д-610.....

То пък излезе че тая една стъпка дава магентата в повече от необходимото и за да не ми розовее преместих и една стъпка към кехлибарено да го стопли малко и накрая мирясах.

Та сега ми дава канонски цветове Никона.

Като купих и друг монитор се оказа че стария не ми е много реален в цветопредаването и повече не може да се коригира с никакви калибрации,та той е давал допълнително това подчертаване на зеленото,което ме е издразнило.

При Д-750 стъпките за корекция на белия баланс са по-фини и там е ОК ,пък и по-малко има нужда да се пипа.

Виж да си направиш белите баланси в ЕОС–6Д по твой табиет.

Всеки сам си възприема цветовете,а разните монитори дават различни тоналности,колкото и да ги калибрираш.

За професионалните монитори в големите кино и фото студиа е друга приказката разбира се.



Публикацията е редактирана (01-12-16 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: catandgoddess   
Дата:   01-12-16 15:12

Ами, как да споделя, ще извадя един файл и ще си го сложа в профила с копие тук, как качвате вие картинки ?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: Nikolas666   
Дата:   01-12-16 15:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: colorphoto   
Дата:   01-12-16 15:15

Аз тук в дискусиите не си хабя нервите и времето да качвам - много завъртяно е и трябва да го променят.

Качи в профила си да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: colorphoto   
Дата:   01-12-16 15:19

На моя стар и нефелен монитор жипега горе е по-читав като цветопредаване,а долния РОУ ми зеленее.

Уви на новия монитор сега не мога да го видя щото съм от компютър,който няма HDMI изход.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: catandgoddess   
Дата:   01-12-16 15:21



Това е на прилична залезна светлина + сянка, като съм извъртял всичкото копче за цветови корекции - от бял баланс до RGB, ръчен бял, обикновенно работя на келвини, с келвините - тук е около 4750 - нагоре кафенее с нишка магента, надолу - сиво до синьо... Говоря за RAW файла. JPG се вижда... вдигна ли цветната температура- заминава в кафяво. Компенсирах WB Shift във всяка една посока, синьо, зелено, ...какво ли не. Това в JPG e най- доброто, което да е близо до реалното, което наместих през апарата...


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: catandgoddess   
Дата:   01-12-16 15:22

Е , качих я. На моето 6D такива неща не са ми се получавали... имам и още подобни с това конкретно тяло...с мойто не бях се сблъсквал с такива ситуации


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: colorphoto   
Дата:   01-12-16 15:25

Мдааа,потвърждават се нещата явно.....

Дали има разлика от бройка до бройка ако е така?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: videolux   
Дата:   01-12-16 19:44

Вчера в ebay.com, някакъв американски онлайн магазин, разпродаваше на промоция чисто нови тела Canon 6D за 999$. Което ме кара да си мисля, че 6D mark II скоро ще се появи.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon 6D
Автор: hardcpz   
Дата:   01-12-16 19:54


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 12:18)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »