Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Affinity Photo за Windows
Автор: localhost   
Дата:   11-11-16 06:53

Ето излезе и бета версия за Windows на популярната програма Affinity Photo.

Пробвайте я, може да ви хареса [smilie18]

https://affinity.serif.com/en-us/photo/windows/

Отговори на това съобщение
 Re: Affinity Photo за Windows
Автор: nyamago   
Дата:   11-11-16 14:40

Вчера мъчих една пробна снимка и засега съм разочарован:

- Работи необяснимо (и непростимо) бавно на сравнително бъза платформа, на която ЛР и ФШ 'летят' (а тях често ги плюем, че били бавни и търсим жокери да ги забързаме)

- Резултатите са очевадно по-зле от същата конверсия със същите корекции, направени (много по-бързо) в ЛР. Липсва прецизност в контрола на корекциите, губи се фин детайл... Иска повече игра, а накрая пак изглежда кофти.

- Моделът за наслагване на операции и за многослойни работни проекти е тромав и объркан, много неща остават невидими ако не се внимава в нарочните им панели и полета за управление; накрая се случват и изненади заради това.

- Интерфейсът далеч не е интуитивен. Несполучлива смесица от функции (и UX представнето им) заимствани от Adobe (което уж би трябвало да е добре, за приемственост на навиците) - и в същото време оригиналничене с необичайни метафори и елементи за управление, които безкрайно объркват и искат много гадаене (някои за нищо на света няма да познаеш как работят)...

= = = = = =

Казвам това само от един първи опит и с ясното съзнание на нарушител на правилото RTFM. Бай Ганю (инженер Ганев) никога не чете упътвания, той всичко си знае и/или го учи с проби и грешки [smilie5]

След като прочета Help файловете и изгледам уроците им в Youtube (дали ще намеря време и търпение за това?) и като си поиграя с още няколко снимки (дали ще имам апетит за това, след първия опит?) - може и да си порменя мнението. Тогава ще пиша отново тук.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Affinity Photo за Windows
Автор: nyamago   
Дата:   12-11-16 11:56

Нещо заглъхнахме - никой друг ли не го е пробвал? [smilie11]

А преди Уиндоуз - някой Мак-аджия няма ли опит с Афинити, в техните среди доста нашумя?
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Affinity Photo за Windows
Автор: ikoveliko   
Дата:   12-11-16 12:58

И аз го тествах с една снимка..... на същото мнение съм като nyamago [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Affinity Photo за Windows
Автор: BXMarkov   
Дата:   12-11-16 14:05

И аз го пробвах, същото мнение - бавно и с кофти интерфейс. Изобщо няма шанс да е сериозна алтернатива на ЛР и ФШ.

Отговори на това съобщение
 Re: Affinity Photo за Windows
Автор: Lycan   
Дата:   12-11-16 17:20

има едно скрито копче "do magic, now!"
това франсе го ползва http://www.felixbarjou.com/beforeafter

поства демо и в тубата


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »