Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нормално ли е това?
Автор: Binjo_o   
Дата:   15-11-16 15:56

Нормално ли е това да има хора във този форум/базар които да са толерирани и да пускат 3-4 повтарящи се обяви?
Очевидни търгашите които под благовидни предлози, че помагали на начинаещите и на всички негласно са оставяни да пускат по няколко обqви като винаги през 10 дена могат да ги бутат най отгоре.
Ето го и тоя дедик- хубусник, тази обява я преброих 4 пъти като активна. Не ми се рови да вадя колко я има като спряна ( но това не е и важно) и за другите му обяви.
Какво излиза че некои "заслужили" са по равни от другите?
Евала..

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=82251
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Nikolas666   
Дата:   15-11-16 16:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Binjo_o   
Дата:   15-11-16 16:02

От горе на всичко, след като му написах коментар под обявата има наглоста да се държи назидателно и нахално на лични съобщения цитирам:

fotorafi
" Какъв ти е проблема, не разбрах?
Щом не ти харесва една обява, просто отминаваш."


все едно аз съм виновен за нещо. Лошо е положението, много много лошо! [smilie11]
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Binjo_o   
Дата:   15-11-16 16:03

Невъзможно е да имам уважение към някой който няма никава мяра, подчертавам не продавам нищо подобно на неговите неща, нито съм му конкурент - търговец. Но е въпрос на елементарно уважение към другите, а този повтарям, дедик-наглец, с тези непрестанни обяви декларира, че за него не важат никакви не само правила, ами и елементарни морални норми. За какво уважение става въпрос тука?!?!

Уникално дразнещо не само поведението му, но и негласното толериране на подобни хора, съжалявам...
Никой не ме спира ли, ами аз сам се спирам, ако това не може да го разберете, просто нямам думи. Не бих пуснал една обява няколко пъти активна за да е винаги отгоре, само и само за да продам нещо. В редките случаи в които съм продавал тук също съм искал бързо да стане, защото парите са ми трябвали за друга фототехника.



Публикацията е редактирана (15-11-16 16:10)
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Nikolas666   
Дата:   15-11-16 16:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Нормално ли е това?
Автор: nyamago   
Дата:   15-11-16 16:13

В цитираната реплика няма нищо 'нагло' или 'нахално' и почти нищо 'назидателно'. (А и назидателно не е непременно невъзпитано - някои хора имат право на това от позицията на житейския си опит - към такива, които тепърва ще събират такъв опит).

В същото време да се отваря първи пост с епитети и лични обиди ('дедик - хубусник') е много невъзпитано. Просташко е. (Правописа не коментирам).

- - - -

Да оставим настрана правилата на сайта (ако наистина държиш на правилата, има си ясни правила на кого, къде и как да се оплачеш. Да го правиш тук НЕ Е по правилата).

Не знам дали ще можеш, но не е лошо да преразгледаш етиката си?
[shtrak]
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Nikolas666   
Дата:   15-11-16 16:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Нормално ли е това?
Автор: lamerko   
Дата:   15-11-16 16:40

"Нормални" трикове ала OLX за заобикаляне на ограниченията. Дразнещи и до там. Подобен похват обаче може да доведе до обратния на желания ефект - загуба на доверие към продавача. Но всеки сам си решава как да подходи :)
 Re: Нормално ли е това?
Автор: crocodile   
Дата:   15-11-16 16:41

Binjo_o... в този форум има наши и ваши , за неспазване на това разделение следва бан . Не се ядосвай на троловете пишещи по горе , няма смисъл .
 Re: Нормално ли е това?
Автор: vkk1   
Дата:   15-11-16 16:49

няма да е зле да има малко повече уважение към хора като fotorafi.
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Nikolas666   
Дата:   15-11-16 16:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Twingo   
Дата:   15-11-16 16:57

Nikolas666 написа:

> Малко повече уважение, точно към
> този "дедик".
> Никой не те спира и ти да
> публикуваш, колкото пъти искаш.
> Не е по правилата, но всички го
> правят.

Точно това е една от най лошите черти на нас, българите. Може и да не е по правилата, ама щом всички го правят, няма проблем :)

Съгласен съм с автора - правила има и те са за всички. Но проблемът е по-скоро в това, че във форума /и базара особено/ цари абсолютен хаос - фотографска тема се среща на всеки 10 теми. А в базара се пишат нереални цени, препубликуват се обяви, в грешен раздел /напоследък виждам много стари обективи, които се публикуват в цифровия раздел - може и да стават за цифрови тела, но нямат място в този раздел. Въобще, трябва едно преформатиране на сайта, ама няма кой да се хване и да го направи. Щом един дизайн вече го правят няколко години :)))



Публикацията е редактирана (15-11-16 16:58)
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Sauron69   
Дата:   15-11-16 16:59


Никой не те спира и ти да публикуваш, колкото пъти искаш.
Не е по правилата, но всички го правят.


Иначе казано 1. Никой не те спира да нарушаваш правилата 2. Айде по-леко с обобщенията че всички го правят
[smilie8]

 Re: Нормално ли е това?
Автор: moto12   
Дата:   15-11-16 17:03

Лошите практики на толерирани групи потребители. Не е лошо да се показват по-често. Правилата са си правила.
Само да е без квалификации и обиди. А дали ще го досрамее продавача е друг въпрос - който и да е той, колкото и да е свестен като личност.

В България е въпрос на престиж да не спазваш правилата, така се показва колко недосегаем си.
 Re: Нормално ли е това?
Автор: steeens   
Дата:   15-11-16 17:08

Binjo_o написа:

> Нормално ли е това да има хора във
> този форум/базар които да са
> толерирани и да пускат 3-4
> повтарящи се обяви?
> Очевидни търгашите които под
> благовидни предлози, че помагали
> на начинаещите и на всички
> негласно са оставяни да пускат по
> няколко обqви като винаги през 10
> дена могат да ги бутат най отгоре.
> Ето го и тоя дедик- хубусник, тази
> обява я преброих 4 пъти като
> активна. Не ми се рови да вадя
> колко я има като спряна ( но това не
> е и важно) и за другите му обяви.
> Какво излиза че некои "заслужили"
> са по равни от другите?
> Евала..
>
> https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=82251

Пич, кротни се малко. В голяма грешка си.
 Re: Нормално ли е това?
Автор: fotorafi   
Дата:   15-11-16 17:49

Малко повече уважение за този "дедик" и не съм анонимен като Binjo_o .
"Дедикът" съм аз, Рафи Марукян. С много ученици и студенти във Фото форума, които съм им преподавал и учил на фотография, помагал и помагам в черно-бялата, класическа фотография. Става въпрос за 2 повтарящи се обяви за кутии по 30,5 метра черно-бял филм АГФА по 10 лв. за кутията. "Дедикът" този месец подари 2 копирни апарата /увеличителя/, копирни рамки 18/24, една репроуредба, 5 кутии фотохартя 13/18 и 18/24. Давам личен пример, нека имам последователи, да даряваме и помагаме на колеги
Откъде такава злоба има във хората ? Да не забравяме, че има Бог и той връща и на доброто и на злото. А за думите "амбулантен търговец и търгаш" ще заведа дело в Софийския районен съд
 Re: Нормално ли е това?
Автор: steeens   
Дата:   15-11-16 17:54

fotorafi [smilie24]
 Re: Нормално ли е това?
Автор: samurai2   
Дата:   15-11-16 17:56

Автор: fotorafi
Хич не им се връзвай на такива,,,,
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Nikolas666   
Дата:   15-11-16 18:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Нормално ли е това?
Автор: fanjabi   
Дата:   15-11-16 18:05

значи.. трябва да има изключение от правилата за хора, които подаряват и/или учат другите...

Автов: fotorafi
Откъде такава злоба има във хората ? Да не забравяме, че има Бог и той връща и на доброто и на злото. А за думите "амбулантен търговец и търгаш" ще заведа дело в Софийския районен съд

като има Бог, защо ще го съдиш??
"Откъде такава злоба има във хората ?" се питам и аз...

 Re: Нормално ли е това?
Автор: xm_style   
Дата:   15-11-16 18:12

Значи всички сме равни, ама някой са по-равни?!
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Nikolas666   
Дата:   15-11-16 18:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Нормално ли е това?
Автор: moto12   
Дата:   15-11-16 18:16

Не Ви познавам, да. Чел съм за дарените неща. Браво.
Включвам се в темата заради принципа. Имам няколко купени и продадени неща във форума и мисля, че точно дългогодишните участици трябва да са най-дисциплинирани и да дават пример.

пс. "Само две са", ами не - три са.
 Re: Нормално ли е това?
Автор: vkk1   
Дата:   15-11-16 18:20

fotorafi [smilie24]
 Re: Нормално ли е това?
Автор: nyamago   
Дата:   15-11-16 18:20

Не се ли усещат някои хора, че именно ТЕ, в страстните си повици за равноправие, всъщност проповядват нарушаване на правилата щом и други ги нарушават??

"Аз мога да да се държа просташки във форума, да обиждам и да наричам някого 'нагъл' и 'нахален' 'дедик хубусник' (каквото и да значи последната дума). Всичко това е забранено от правилата, но щом той нарушава правилото за повтаряне на обяви - и аз мога да нарушавам каквото си искам!"

Точно това декларират няколко души по-горе. ТЪжно-смешното е, че протестират против това, което самите правят (или оправдават) [smilie22][smilie2]
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.