Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: georgioiv   
Дата:   28-10-16 14:54

Направо искам всички които скучаят по ужаса преди 89 да отидат да живеят в Северна Корея. Съвсем искрено им го желая. С цялото им семейство.

Полазиха ме тръпки от нещо кошмарно познато. 2014 година [smilie8]

http://www.doclimit.com/obshchestvo/v-luchah-solnca


 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: georgioiv   
Дата:   28-10-16 15:51

"Сценарий документального фильма "В лучах солнца" был написан северокорейской стороной. В нем рассказывается о 8-летней девочке, которая должна вступить в Детский союз в государственный праздник День солнца. Съемки проходили в Пхеньяне. Весь отснятый материал режиссер должен был сдавать на проверку. Однако оператор Александра Иванова снимала камерой с двумя видеокартами. Таким образом материал, не подвергшийся северокорейской цензуре, удалось сохранить"

Сценарият на документалния филм -" В лъчите на слънцето " е бил написан от корейска страна. В него се разказва за 8 годишно момиче, което трябва да встъпи в редовете на Детския съюз (на пионерите) в държавния празник - Ден на слънцето (рожден ден на единия от вождовете). Снимките се провеждат в Пхенян. Целият материал е трябвало да бъде даван от режисьора (на службите) и проверяван. Операторът - Александра Иванова обаче е снимала на камера с две карти. По този начин материал, непрегледан от цензурата е успял да се съхрани.
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: e-design   
Дата:   28-10-16 15:59

хахах, явно "слънчевите" комуняги, дори не подозират за тяло с два слота за карти ;-) [cool]
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-10-16 16:51

Тъжно!
Горките хора!
Този филм трябва да се гледа от всеки, който плаче за "предимствата" на социализЪма и БайТошовото време!
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: wildheart   
Дата:   28-10-16 16:55

Автор: chrisnoch
Дата: 28-10-16 16:51

Тъжно!
Горките хора!
Този филм трябва да се гледа от всеки, който плаче за "предимствата" на социализЪма и БайТошовото време!


нерде ямбол, нерде стамбол
сега да не би да се сравняваме с щатите
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: bg2014   
Дата:   28-10-16 17:10

Всяка тема пусната по подобен начин, с подобен смисъл и подтекст показва ЕДИНСТВЕНО неопитността на автора. Колко е недорасъл да прави верни анализи за различни епохи на живота. Колко слуша приказки, които са изречени от хора подобни на него и развива цялата си омраза върху такава слухарска основа. Жалко е. Онова време е било и хубаво и лошо. Сегашното време АБСОЛЮТНО по нищо не се различава от тогава. За едни е хубаво, за други е лошо. Само илюзиите са различни.
Един си мисли, че има свобода на словото, ама си прави автоцензура или не пише под истинското си име. Новините свободни ли са?
Друг си мисли, че сега е лесно да излезе на запад, ама си стои тук на сигурно и спокойно. На запад се иска работа, а не приказки.
Трети си мисли, че знае много, а не е отварял учебник по граматика и т.н......тъжна картинка.
Който му липсва онова време има едни мечти, който му липсва сегашното време има други мечти, но и единия и другия се пекат на един и същи огън. Няма ли да го проумеете най-накрая?
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: e-design   
Дата:   28-10-16 17:10


Тъжно!
Горките хора!
Този филм трябва да се гледа от всеки, който плаче за "предимствата" на социализЪма и БайТошовото време!
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: georgioiv   
Дата:   28-10-16 17:23

bg2014 - гледа ли филма ?
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: bg2014   
Дата:   28-10-16 17:47

НЕ. Вероятно е трагичен и буди размисъл. КОРЕЯ... гледал съм доста неща оттам. Ще го изгледам по-късно на спокойствие. Аз виждам подобни гледки тук и размишлявам всеки ден. Всяка седмица ми се налага да навеждам глава от срам, че аз имам, а друг е гладен. Давам колкото мога, каквото мога. Около мен ме знаят и всеки гледа да ме срещне. Не ми е приятно, защото после часове не мога да си събера емоциите. А уж трябва да се радвам, че е друго време.
Е - не се радвам. Заради пенсионерите (срам ме е), заради неуките цигани и турчеещи се българи (неудобно ми е), заради изразите, че всички политици се мутреят (вярно е), заради повсеместната "образованост" и ... а бе не ми се пише. Просто не е редно да се влага омраза под никаква форма. Това исках да кажа, ама не се получи. И може да се вземе хубавото от всяко поколение. Не да се отричат родителите ни. Грешки е имало и ще има още. Това не означава да се мразим. Разберете го най-после. Разпалих се... извинете!

 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: Jk.freeman   
Дата:   28-10-16 17:51

Къде го има тоя филм?
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: camelasign   
Дата:   28-10-16 18:15

България преди 1989г няма нищо общо със Северна Корея, а в последните години тръгна по път, по който тръгнаха и държавите в северна Европа. Там установиха предимствата на социализма и промениха дивия капитализъм в който живееха...Колко див? Ами гледайте "Човек без минало" на Аки Каурисмяки, както и другите му филми за да се насладите на малко северноевропейска капиталистическа мизерия.https://www.youtube.com/watch?v=Z8CjNY5V7RI Ако не ви стигне, ще ви зарина с предложения за филми показващи лъжата за свободата на запад.Днес на север има реален социализъм и свободна инициатива. Нещо, което щеше да има и тук, ако не ни бяха лъгали и грабили 27 години.



Публикацията е редактирана (28-10-16 18:20)
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: agop4o   
Дата:   28-10-16 18:30

Айде почна се[smilie18] [smilie18]
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: georgioiv   
Дата:   28-10-16 18:32

bg2014: ти си пълен демагог... [smilie5] Гледай филма и помисли дали искаш да се върне това време. И тогава си пиши безмислиците.

camelasign: май и ти не го гледа, ами си пишеш наизуст. Нямала общо България.

Да не съм марширувал, да не са ми връзвали синя и червена връзка, да не съм живял в панелка с родители работници - та да не знам. 1:1 беше с това което във филма. Може би в някакъв леко по-мек вариант последните години. Тръпки ме побиват като го гледам този филм, защото ме връща в това ужасно време...
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: smilen_k   
Дата:   28-10-16 18:32

Автор: camelasign [smilie24]

Чакам Жоро да се намеси[smilie5] той много ги обича комунистите[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-10-16 18:34)
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: Jk.freeman   
Дата:   28-10-16 18:34

И в крайна сметка къде го има филма?[beer]
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: georgioiv   
Дата:   28-10-16 18:35

Jk.freeman: следвай линка от първото мнение, скролни малко по-надолу
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: camelasign   
Дата:   28-10-16 18:42

gorbi ...едно към едно с "Човек без минало" са и хилядите бездомници, които "демокрацията" ни донесе. А червената и синята връзка се носеха с гордост. И добре, че соца ни остави собствени панелки, иначе ако ги даваше под наем както в Полша, бездомните днес щяха да са половината българи. Нещо половината нови жилища в София са празни...защо ли народа няма пари да си купи
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: georgioiv   
Дата:   28-10-16 18:46

camelasign: с никаква гордост не съм ги носил.... Носих с гордост надписа Металика на чантата, Iron Maiden и т.н.

Мерси за панелките - предпочитам къща с двор както в щатите, така си живея и тук. Построил съм си я с двете си ръце. Не давам един ден от днешния си живот за години в е*ания ви социализъм...

Който не му харесва тук - има варианти, във филма е даден един подходящ... [smile]
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: Jk.freeman   
Дата:   28-10-16 18:46

Няма, при мене не иска да го пусне, ще пробвам като се прибера вкъщи. Явно на работа се скапа компа[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...сефте.
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: camelasign   
Дата:   28-10-16 18:52

gorbi...ми то и тогава много хора живееха в собствени къщи, ние също... много обаче предпочитаха апартаменти, по-лесно се потдържат и е по-топло.
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: iasen2   
Дата:   28-10-16 19:01

Много хора не разбират значението на думата "свобода". И все още не могат да се осъзнаят след края на руската окупация.
Това е защото не са се борили за нея, а само са се нагласяли по вятъра на промяната.
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: burningice   
Дата:   28-10-16 19:02

И на много хора другарите им взеха насила къщите.
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: camelasign   
Дата:   28-10-16 19:05

burningice, взеха на фабрикантите и буржоазията. На много повече хора, които дотогава са живеели в дупки пък раздадоха. Ето това е демокрация, да мислиш за болшенството от народа. Сега е обратното, мисли се единствено за благополучието на олигархията.

А ето какво мислят съвсем на запад:) В САЩ половината американци биха гласували за социалисти и комунисти.Явно капитализмът им не има харесва днес.
http://bgr.news-front.info/2016/10/27/fox-sashh-sa-v-uzhas-pokolenieto-na-mileniuma-sa-po-dusha-sotsialisti-dori-komunisti/



Публикацията е редактирана (28-10-16 19:07)
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: iasen2   
Дата:   28-10-16 19:09

време е да си пиете хапчетета .
Това, че говорите във форум нищо не значи, просто показвате колко зачитате правото на собственост
Комунизмът е болест на жалките хора, на завистливите и неуспелите.
Вие от тях ли сте , само мрънкате, а на изборите пак ще гласувате за руските агенти
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: agop4o   
Дата:   28-10-16 19:13

позовавайки се на ново изследване на Фонда за памет на жертвите на комунизма. А много от тях считат Джордж Буш за по-кървав диктатор от Йосиф Сталин. [smilie10] [smilie10] [smilie10]
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена