Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 3D MAP на терен с дрон
Автор: марвес   
Дата:   09-09-16 13:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 3D MAP на терен с дрон
Автор: Nikolas666   
Дата:   09-09-16 13:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 3D MAP на терен с дрон
Автор: ranopile   
Дата:   09-09-16 14:48

А още по впечатляващи са коментарите под филмчето. Никой не го обявява за идиот, задето телефона му е Samsung (а не iPhone например) или пък че ползва Mac, а не Windows. Четеш и ти става скучно. И се чудиш какво би било ако снима с Nikon, вместо с тъпата вградена камера на допотопния дрон, ама няма кой да обясни. Друго ще е някой съфорумец да се намеси в дискусията и да вкара малко компетентност и живец :-).



Публикацията е редактирана (09-09-16 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: 3D MAP на терен с дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   09-09-16 15:04

Камерата на phantom 4 нито е допотопна, нито е тъпа :) 1 инч сензор на Сони, 4К видео :)

Летял съм достатъчно, за да бъде категоричен, че не бих летял със самсунг. Специално за дроновете съм си купил айпад мини 3 и за резерва ми е телефона айфон.

Самият замисъл е як, но коментарите са, че още изпълнението остава слабо, с грешки, само за кеф.

Въпреки всичко аз ще го пробвам тия дни и ще покажа какво се получава на практика, защото ми е интересно.

И тук във форума никой не обявява никого за идиот, защото не ползва такава и такава техника, а и експертите не са малко, не се превъзбуждайте толкова, неща от живота са... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 3D MAP на терен с дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-16 11:09

Направих няколко опита с 4-ката... Обработват сега резултата, ако става за показване - ще ви го покажа.. :)

Има някои недомислици - например, като свърши с плана за снимане и тръгва да каца... В същото време dji ската апликация ти е загасена, иначе 3Д мапската апликация не засича дрона. И ако е 5 метра над водата и си неумел пилот - ще го удавиш... Но това са дреболии, ще ги оправят... ДА видим какво ще се получи..

Отговори на това съобщение
 Re: 3D MAP на терен с дрон
Автор: marrio31   
Дата:   10-09-16 11:21

А камерата на ауто ли я оставяш,може ли да зададеш колко кадри да прави? скоростта на коптера ми се вижда голяма,би трябвало да може и това да се задава..

Отговори на това съобщение
 Re: 3D MAP на терен с дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-16 11:25

камерата сам си я командва, дори настройките си сменя - моята седи на RAW, снимките са на jpg. Кадрите си ги изчислява сама програмата - колкото по-нависоко летиш, толкова по-малко кадри. Сам си определя и скоростта. Ти можеш да определиш височината и да си начертаеш терена.

Отговори на това съобщение
 Re: 3D MAP на терен с дрон
Автор: marrio31   
Дата:   10-09-16 11:28

Интересна е програмката и аз ще я пробвам,а иначе би трябвало да тръгва да каца над хоум пойнта,или не е така?

Отговори на това съобщение
 Re: 3D MAP на терен с дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-16 11:35

над хоум пойнта каца, ама аз сега бях на един мост примерно и знаеш че джипиеса метър насам, метър натам за нищо ги няма... Не пита - връща се на хоум и тръгва да каца...

Отговори на това съобщение
 Re: 3D MAP на терен с дрон
Автор: marrio31   
Дата:   10-09-16 11:39

Аха ясно,ами минаваш на P gps и така..би трябвало да направят и опция само да се връща без да каца,все пак мисля,че при по-облачно време може и да маже снимките с тая скорост на летене.

Отговори на това съобщение
 Re: 3D MAP на терен с дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-16 11:45

Тя четворката сама си минава, но пак тръгва да каца, не го вълнува.

Ето линк към 3Д, но за съжаление трябва да се регистрирате, няма вариант свободно да се види:

https://www.dronedeploy.com/app2/data/1473491814_GEORGIOIVINSPIRE

Отговори на това съобщение
 Re: 3D MAP на терен с дрон
Автор: marrio31   
Дата:   10-09-16 11:49

Аз имам регистрация и влязох,но нямаш още нищо качено.

Отговори на това съобщение
 Re: 3D MAP на терен с дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-16 12:52

Има качено, аз го виждам.. Малко им е смотан сайта още..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »