Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 D750 и обектив зенит
Автор: etto   
Дата:   15-08-16 15:47

Здравейте! Подариха ми два обектива на Зенит с резба. Въпроса ми е какъв адаптер ми трябва за да ги сложа, обективите са от 86-7 година и са с най-обикновенна резба

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: lamerko   
Дата:   15-08-16 15:52

М42, ама при теб няма да се получи директно с този Никон. Като опция може да се преправя байонета, но не съм много убеден, че си заслужава. Оптичните преходници омазват всичко, а и са по-скъпи от обективите...

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: Komitoff   
Дата:   15-08-16 15:53

Ако са М42

Adapter Ring M42 Screw Lens to Nikon DSLR Mount camera with glass focus infinity



Публикацията е редактирана (15-08-16 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: lamerko   
Дата:   15-08-16 15:54

С това няма да имаш безкрайност - като му гледам дебелината, няма да имаш дори на 10-на санта фокус :)

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: Nikolas666   
Дата:   15-08-16 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: MikeDimit   
Дата:   15-08-16 17:27

Имам преходник с оптичен елемент на Hamma, ама е за механичен никон. Ако си от София уикенда съм свободен да пробваш. :-)

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-16 17:42

защо бе?!?!?! за какво ти е тоя обектив?!!?!

както и да е... ако си се заразил да правиш "модерни" кофти бокета то безкрайност не ти трябва така или иначе обекта който ще снимаш ще е на метър-2 от теб...

така че обикновен преходник без лупа


ма... заслужава ли си...

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: lamerko   
Дата:   15-08-16 18:29

Да де... ама я погледни оня от линка - един пръст е дебел - 2 метра, другия път :)

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-16 18:32

не като да не съм снимал с никон и да не знам как е..
моя преходник бе тънък и спокойно си бацах пУртретьи в началото на 90 те га нямаше голям избор читава оптика

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   15-08-16 19:05

Според мен е безсмислено начинание. На евтини камери за бъзик да пробваш - разбирам, но тук не ми е ясно каква е идеята. И аз имам един Хелиос (на моята система е по-лесно експериментирането със стари ръчно-фокусни лещи) - интересен е, сравнително остър, с прилично цветопредаване и седи незавинтван от 8-9 месеца да събира прах в шкафовете. За разлика от Цайса, който има-няма седмица и се озовава завинтен въпреки тясното си поле за изява (135 мм.). Има много добри ръчно-фокусни обективи от миналото, но рядко са произлезли от КМЗ и компания [smilie5]
В повечето случаи става въпрос за Zeiss, Leca, някои Takumar-и, Schneider-Kreuznach. Рядко обаче цената им е под 200-300 лв.
Никон обаче е с такава работна отсечка, че купуваш в повечето случаи обектив без фокус на безкрайност, освен ако Слав не го преправи (стига да е възможно). Въпросът е доколко си заслужава главоболието за конкретната леща.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: steeens   
Дата:   15-08-16 19:42

Хелиоса е руско копие на Цайс, Слав ще ги преправи така, че да имат безкрайност. Имаше и някакви руски обективи произведени за никон байонет. Всъщност какви са точно обективите, щото има и М39 обективи за Зенит...

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: steeens   
Дата:   15-08-16 19:44

http://slav61.free.bg/contactme.html



Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: BEYA   
Дата:   15-08-16 20:13

Гелиос 81H е за Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: anastas   
Дата:   15-08-16 21:35

Пращай на Слав за преработка.Преди време по негови инструкции преработих сам един 44м4 който се оказа добре юстириран и съм супер доволен.Даже това ме стимолира да си поръчам директно от КЗМ 85/1,5 на никонски байонет.
[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: Mantano   
Дата:   15-08-16 22:09

Това е като на Ферари да му сложиш стелки от Лада [cool] Иначе само Слав е твоя човек както са казали колегите по горе.

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: steeens   
Дата:   15-08-16 22:34

Стелки за Ферари, от завода на Лада
[smilie25]

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: Jk.freeman   
Дата:   15-08-16 22:39

Уби ги батко...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: Jk.freeman   
Дата:   15-08-16 22:44

steeens, ми тва страшна турболенция в туй боке, забелязахте ли?...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: steeens   
Дата:   15-08-16 22:48


https://catalog.shop.lomography.com/catalog/product/cache/1/image/1500x1000/040ec09b1e35df139433887a

Изглежда наистина убийствено![beer] [beer] [beer] Макар че можеха да праснат едно 22 каратово златно покритие и да дигнат малко цената, така много тънко минават собствениците на Ферарита...[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: steeens   
Дата:   15-08-16 22:49

Jk.freeman , разбира се, нали е Арт...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: Mantano   
Дата:   15-08-16 22:51

хахах, това е друга бира - по убава и от автентичната бомбичката на Шуменско [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: Jk.freeman   
Дата:   15-08-16 22:55

Вярно![smilie24] New Petzval 58 Bokeh Control Art Lens Brass това даже не съм го прочел...аз се загледах и се шашнах от тая турболенция.[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: steeens   
Дата:   15-08-16 22:56

Mantano [beer] [beer] [beer] Предубежденията са голяма работа...
Старите Хелиоси, Зенитари и Юпитери също не са за изхвърляне, а някои го докарват бокето на Пецвала доста близо...

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: Mantano   
Дата:   15-08-16 23:02

steeens - о ни най малко, аз снимам само с ръчнофокусни обективи, продавам на всичкото отгоре, Зенитите всичките ги уважавам но на Никон не върви с тея куци преходници и сравнен с всичко останало - къде по лесно и приятно е с безогледалки или Канон и Пентакс. А и да имам лев да купя D750 е грехота да не му завия нещо яко отпред [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: D750 и обектив зенит
Автор: lamerko   
Дата:   15-08-16 23:03

Пецвал-а беше стартъп проект - доста се чудех дали да не се включа, но накрая не се реших и май сглупих. Вярно, че доста трудно се борави с него - "блендата" е класическа, с пластини, които се махат и слагат със съответния отвор, но това вкарва доста прахоляк вътре в системата. А бокето си е типично за оригиналния Пецвал - не идва руските бъгави обективи :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »