Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: tuizzl   
Дата:   13-08-16 11:42

Здравейте, колеги!
Искам да попитам какъв външен микрофон ползвате за тази камера Sony HXR-NX3?
Звукът от вградения не ми харесва при много силна музика или когато съм близо до тонколони бръжди.
Ако може да ми препоръчате микрофон от който вие сте доволни и записва по-хубав звук от вградения.
Дори ако някой има излишен може да пише на лично колко парички го продава. Микрофона трябва да е с XLR връзка.
Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: e-mil   
Дата:   13-08-16 13:55

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1783931&t=1783931

Отговори на това съобщение
 Re: Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: джъмбо   
Дата:   13-08-16 15:09

имаш техника за хиляди а не знаеш възможностите и и управлението?!?!? какъвто и микрофон да сложиш все ще имаш проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: tuizzl   
Дата:   14-08-16 08:53

джъмбо за да пущам темата значи съм пробвал всичко възможно не става криви и ръчно се опитвах да го регулирам и тиксо лепих на микрофона не ми харесва звука
ще тествам тия дни външен микрофон да вида с него как ще е

Отговори на това съобщение
 Re: Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: джъмбо   
Дата:   14-08-16 11:08

трябва да изходиш от това какво снимаш
основно имам два типа често ползвани микрофони насочен и атмосферен
гледам, че доста от сватбените използват по-скоро атмосферен, докато за моите нужди съм се спрял на насочен

силният звук от колоните понякога може да е толкова силен, че почти да няма как да се запише нормално (особено на една циганска сватба където шпулите на колоните буквално светеха в червено)
за такива случаи използвам аутогейн но пак казвам ако е прекалено силен не се получава...

ако толкова искаш да си близо до колоните то радио микрофон с асистент по-далеч от тях или ако се познаваш с диджея радио трансмитер от пулта към твоята камера за да имаш чист звук

популярни микрофони на прилична цена са на RODE, но аз се спрях на насочен Aptur който се предлага от Dynaphos и съм доволен върши съшата работа като почти двапъти по-скъпия аналог на RODE

Отговори на това съобщение
 Re: Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: Блясък   
Дата:   14-08-16 11:17

Криви? Ще криви! Защото "дънят". Ако клиента е човек, няма да поръча такава музика. Каквото поръчал, това и ще получи! Да е мислил, като е плащал за музиката!!! Така ще му кажа аз на тоя клиент. То и той едва е изтраял на олелията, ама не се сеща, че камерата не чува по-добре от човешкото ухо...

Отговори на това съобщение
 Re: Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: джъмбо   
Дата:   14-08-16 11:19

както казах.... циганска сватба... там е важно да дъни...

аз снимах с тапи в ушите и пак ме боля глава

Отговори на това съобщение
 Re: Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: Блясък   
Дата:   14-08-16 11:22

а.к.а. Homo Gjubecus [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: tuizzl   
Дата:   14-08-16 14:42

джъмбо благодаря ти за полезните съвети
обмислям варианта за брошка и трансмите към пулта на диджея
Трбва да подобря малко звука понеже хората си плащат и не мога да го пренебрегна туко-така
ще разгледам микрофоните и на Apturе.
На мен ми трябва атмосферен микрофон с XLR връзка към камерата, а в бг магазините почти не открива такива на по-прилична цена.
За тонколоните на музикантите няма да коментирам сега дори си мисля, че май проблема ми идва от там и от това, че свирят на макс.



Публикацията е редактирана (14-08-16 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: Блясък   
Дата:   16-08-16 01:08

ако беше на макс... ядва се. лошото е, че свирят на повече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: danov_b   
Дата:   16-08-16 05:35

Не съм супер специалист по темата със звука,но при мен решавам въпроса със Zoom H1 закачен като външен микрофон на едната камера.Не го включвам към камерата а го ползвам като отделна записвачка.Дава много приличен резултат.После само синхронизирам със звука от камерата.Неудобството е,че всеки път като изключиш камерата после трябва да синхронизираш с клапа или пляскане с ръце.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: tuizzl   
Дата:   18-08-16 18:34

danov_b благодаря за съвета
Не знам обаче дали Zoom H1 ще се справи до сватбарски тонколони все пак е по-скоро като рекордер. Ако някой има опит с него по сватби да сподели как се справя.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: джъмбо   
Дата:   18-08-16 18:43

рекордера не е нуждно да е на камерата... може да е на статив някъде в центъра на събитието... стига да не хване крачка...

Отговори на това съобщение
 Re: Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: tuizzl   
Дата:   18-08-16 18:53

Джъмбо ако е върху камерата трябва ли да е на разстояние от вградения или може и да е непосредствено над него?

Отговори на това съобщение
 Re: Външен микрофон за Sony HXR-NX3?
Автор: st-photo   
Дата:   18-08-16 22:03

здравейте да не отварям нова тема можели мнение за Aputure V-Mic D2 Микрофон Пушка за камера nikon d7200 ше се използва за късометражни видеа става ли или какво бихте препоръчали

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »