Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сони Вегас 13 - усилване на цветността
Автор: scorost   
Дата:   04-07-16 20:46

Привет, колеги! Някой да се е сблъсквам с подобен проблем при Сони Вегас 13?
Без значение какъв файл ще сложа на таймлайн-а цветността се усилва много! След експорт това усилване остава пак беззначение от разширението...
Ще бъда благодарен за всеки съвет!
Виктор
 Re: Сони Вегас 13 - усилване на цветността
Автор: Батко   
Дата:   04-07-16 21:47

Здравей!

Не знам какъв точно ти е проблема, но когато почваш нов проект ( New ), на Video таб-а, зад Template-a има 3 бутона, като последния е "Match Media Video Settings". С това трябва да започнеш, за да се установят параметрите според вида на видеофайла, който отваряш. От там нататък можеш да ги донастроиш както си решил.
В същия таб ( Video ), трябва правилно да зададеш "Pixel format", като ако го настроиш на "32-bit floating point (full range)", ще можеш да променяш и гамата и цветовото пространство. Това е важно когато работиш примерно със sLog2 ( на Sony A7II/R/S примерно ).
Възможно е да си променил дефолтните настройки. Ресетни всичко и пробвай пак: Options->Preferences->Default All.
А калибрирал ли си монитора? Възможно ли е Vegas да ползва калибрирания профил и да се различава от другите програми, работещи без профили или обратното ?
Ако тези неща не помогнат, търси причината другаде :)
Предполагам виждаш разлика между това което показва Vegas-a и това, което показва плейъра, който ползваш ( Media Player / KMPlayer ... ).

Успех!
 Re: Сони Вегас 13 - усилване на цветността
Автор: scorost   
Дата:   04-07-16 22:46

Привет!
Всички настройки са върнати към фабричните! При работа по-рано с версии 8, 9 и 11 нямаше такъв проблем. Без значение дали е на монитор-превю-то на Вегес-а или на някакъв плеер образът е с подсилена сатурация! В Премир-ата същите файлове са си добре. Може би се е бъгнала нещо тази версия или поне каченото копие! Не че не мога след монтажа да намаля цветността на целия файл, но е дразнещо... Интересното е това, че на две различни машини Д/ефектът е един и същ! С Виндоус 10 64 бита съм и може би това е причината, знам ли...
 Re: Сони Вегас 13 - усилване на цветността
Автор: Батко   
Дата:   04-07-16 23:09

"Без значение дали е на монитор-превю-то на Вегес-а или на някакъв плеер образът е с подсилена сатурация!"

Ако това е така - проблемът не е във Vegas-a.
Така както си написал и ако съм разбрал правилно, по-скоро проблемът е в Премиерата, а другото са настройки на монитора / видеокартата ...
Виж настройките и на видеокартата, да не е пипано там нещо.
Ако Windows Media Player показва същата картинка като Vegas, значи "всичко е наред"!
Нещо с профилът на монитора ще е май.
Не съм работил никога с Премиерата, но провери дали има настройка като Фотошоп-а: View->Proof Setup, виж на Monitor RGB какво ще покаже.
Аз също съм с 13-та версия, а Vegas ползвам от 5-та или 6-та версия и не съм имал такива проблеми.
А какъв ти е монитора ?
 Re: Сони Вегас 13 - усилване на цветността
Автор: scorost   
Дата:   05-07-16 10:33

Благодаря, колега! След снощните експерименти и след твоите напътствия какво трябва да е чекнато във видеопрофила реших да преинсталирам програмата и... пак същото! Но при по-обстойна проверка се оказа, че по подразбиране дори при връщане към първоначалните настройки форматът на пикселите е зададен в "32-bit floating point (full range)" и от там всичко буквално избухва във цветове. Вярно, че тогава може да се правят корекции, но нека да е само когато има нужда от това! По мой спомен в предишните версии не беше така, но... както и да е! Благодарско! Жив и здрав! Ако си някъде около Пловдив черпя биричка/няколко пъти/! :-)
 Re: Сони Вегас 13 - усилване на цветността
Автор: roumen6   
Дата:   05-07-16 12:45

Zamxxx's problem! [smile]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.