Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за 14-24 от "сив пазар"
Автор: DanielP   
Дата:   12-05-16 21:10

Според Вас удачна ли е покупката на обектива от място където няма гаранция или т.н. сиви пазари.
Какви усложнения могат да се появят?
За какво трябва да се внимава?
Гаранцията не ми е приоритет.
Очаквам предложения за изпитани от вас подобни сайтове.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за 14-24 от "сив пазар"
Автор: Bess_bg   
Дата:   13-05-16 07:48

Аз не разбрах - за крадени ли става дума или нови, тъй като ако са нови все имат някаква гаранция (поне теоретично).

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за 14-24 от "сив пазар"
Автор: compur   
Дата:   13-05-16 08:15

в базара имаше за около 2300 лв. колко по-ниска цена трябва да има в "сивия сектор"?

"без гаранция" означава, че каквото и да стане с обектива, собстваникът трябва да е готов да извади едни минимум 200 лв. за пътни разноски на куриерска служба и диагностика. минимум!

за какво трябва да се внимава? за всичко!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за 14-24 от "сив пазар"
Автор: vkk1   
Дата:   13-05-16 08:42

Наскоро имаше тема по въпроса и беше дискутирано.
Дори и от grey market - си имат гаранция нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за 14-24 от "сив пазар"
Автор: munich   
Дата:   14-05-16 11:35

Бих ти препоръчал да гледаш малко пазара и да следиш. Според мен от Европа можеш да си намериш перфектна бройка. В моя случай след няколко седмици търсене си взех от немския e-bay 14-24 чисто нов /проследен по серийния номер/ в едно с касова бележка и гаранционна карта за 1100 Евро + доставка.

Изпадат такива оферти, но трябва просто малко търпение. Обективът обаче си заслужава.

Принципно не съм срещу grey market, но офертата трябва да е много по-добра /например под 1000 Евро/, за да си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за 14-24 от "сив пазар"
Автор: kvakioh   
Дата:   14-05-16 11:46

Оставам с впечатлението, че не се иска втора ръка обектив, а нов.
ЗА сивия пазар, може би най-трудното е гаранцията, но като се купи нов, значи е нов. Купувал съм 2-3 пъти апарати, тела, с гаранция 3 или 6 месеца, не се е налагало досега да се ползват, а и мина доста време. Е, едното тяло беше уж с китов обектив, имаше обаче лепенка Body only и всичко беше там в кутията. Идеята е, че някой или някои са внесли някакси в Европа например няколко обектива, тела и др. и ги продават изгодно. Или е някаква залежала стока или презентационни бройки на витрини и др. И такова съм купувал, само веднъь като обектив, всичко се покрива щом има документ. Според мен ако продавача има физически и видим адрес на регистрация и др. няма проблем.
Не бих взел от ebay например, ако има нещо съмнително.
14-24 за около 1850-2000лв е добра оферта за втора ръка. И дори с някаква гаранция от продавача.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за 14-24 от "сив пазар"
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   15-05-16 12:20

Ивайло Христов от Монтана с ник: azalis- Продава такова водомерче на много приемлива цена ! Поне можеш да го пробваш преди да се решиш да го платиш :) Успех от мен ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за 14-24 от "сив пазар"
Автор: vkk1   
Дата:   15-05-16 12:42

Според мен ако продавача има физически и видим адрес на регистрация и др. няма проблем.

Адресът е видим само, ако продавачът е регистриран като бизнес селър.
Аз честно не разбирам подобна крайна предпазливост при покупки от ибей, няма по-сигурно място в света от тази платформа, сделка от места като продавалника и дори базара тук е в десетки пъти по-рискова.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »