Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 никнат като гъби
Автор: славчо1989   
Дата:   14-04-16 21:23

Абе не знам, какво става, но фотографи всеки ден никнат като гъби.Постоянно ми излизат реклами на фотографи във фб, имам чувството, че всеки хванал фотоапарат се е провъзгласил за фотограф???

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: vladod   
Дата:   14-04-16 21:26

Не е задължително да е пипал фотоапарат, достатъчно е и телефон [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   14-04-16 21:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: agop4o   
Дата:   14-04-16 21:34

Точно така.Каква е тая анархия всеки да снима.Я на опашката след великаните[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: EvaJor   
Дата:   14-04-16 21:36

И да питат дали може да ретушират или не :)

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: juslen   
Дата:   14-04-16 21:55

Ретушират направо на телефона/таблета-мобилни програми вече бол [smile]



Публикацията е редактирана (14-04-16 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: славчо1989   
Дата:   14-04-16 22:03

Всеки може да си снима, но ми е интересно, защо изведнъж се навъдиха толкова много "фотографи"?

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: gogo359   
Дата:   14-04-16 22:12

Рекламата във facebook е таргетирана и е напълно нормално когато имаш интереси във фотографията да ти излизат реклами свързани със фотография. Просто затова ти се виждат много. Пък и какво лошо има ако е така. Напротив аз дори смятам, че е хубаво, по този начин се развива пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: GZS   
Дата:   14-04-16 22:26

Това е тенденция не само във facebook, това е реалноста днес! Щом си в нета всеки, дали по-малко или повече, си изгражда твоя профил и ти се предлагат съответните реклами. Като те са подбрани спрямо твоите интереси.

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: ivjordan   
Дата:   14-04-16 22:57

Имаш Фейсбук, имаш проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: Gecata   
Дата:   14-04-16 23:24

Кое точно те притеснява? Качеството на услугата, конкуренцията, снобизма или как да (не) похарчим 2лв по предназначение?

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: CDman   
Дата:   15-04-16 08:34

Кой каквото може да прави - това рекламира [smilie7]


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rhwx3163.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-04/fwxu9648.JPG


http://4.bp.blogspot.com/-hsTLmXXCCRg/UzW5hsI_pyI/AAAAAAAAEDY/Q5bvPwqamgI/s1600/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D



Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: Vanquished   
Дата:   15-04-16 08:59

Какъв е проблемът, Славчо, като гледам и ти си във фейсбук фотографския отбор?

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: Kalimas   
Дата:   15-04-16 09:59

Конкуренцията е хубаво нещо. На мен лично ми е писнало от дърти фотографи, снимащи от 10-15 + години, дето си правят едно и също и така са се отпуснали, че правят повече фрапиращи грешки от новите, ама вземат двойно.
Тъй че да се стягат и да не изостават от новите.

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: киката   
Дата:   15-04-16 10:02

Славчо,
струва ми се, че и ти си от "гъбите" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: crownmaker   
Дата:   15-04-16 10:22

киката [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   15-04-16 10:47

Ако про-фотографи никнат като гъби - значи пазарът го търси и има незапълнена ниша.
Ако хоби-фотографи никнат като гъби - значи има хора, които се интересуват от фотографията, което означава повече съмишленици, повече хора за обмяна на опит, техника, знания.
Ако хоби-фотографи, които се мислят за про-фотографи никнат като гъби - подмини с усмивка, така или иначе след 2 години ще имат друго хоби, в което да са отново про-левъл. А до това време се забавлявай с високопарните им изкази и с неправилното ръсене на заучени лафове, с които са се натъпкали като пате с царевица. [smile]

Иначе във всяка сфера има хора, които имат чудовищно погрешна представа за възможностите си. Всички риалити формати за таланти, идоли и прочие показаха стотици такива екземпляри, с които се гъбаркаме и забавляваме. Но за това най-виновни са клакьорите, които не спират да им вдигат егото и самочувствието от някаква криворазбрана "колегиалност", приятелство или просто желание да гледат евтин сеир. До едно време казвах на някои познати-люнители "Хей, дююд, нека не се филмираме и да не забравяме, че сме лаици и просто си чешем крастата с това хоби!", но получавах отговори от типа "Ха, говори за себе си, аз съм снимал сватбата на братовчеда веднъж!", "Ти ся к'во, завиждаш ли?" и т.н.[smilie5] . Та ми писна и сега просто се кефя на манекенски кожи, макро на троскот и папур, ХаДееР-и и неразривно свързаните с тях звездички и удивителни, "ах" и "ох". [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: venelinvvv   
Дата:   15-04-16 11:32

Здравейте,
Темата лично ме засегна, както може би и други преоткрили това хоби.
Какъв е проблема, че съм си купил апарат, обективи и т.н. и снимам ? И дори, че качвам във facebook. Разтоварвам се от работа, грижи, проблеми и т.н. Намерих хоби което ме прави щастлив и свободен. Това че някой си мисли, че ще му вземат хляба си е негов проблем. Когато си професионалист и знаеш колко си добър няма да се притесняваш от някакви аматьори, че ще ти откраднат професията. Не разбирам къде е проблем. Сигурно ще кажеш "те са се взели за про-та и т.н" ... ми какво лошо има ? Целта на съществуването ни е да сме щастливи. Кой си ти или някой друг, който ще ми каже, че не мога да имам мечти ? Все едно пилот на формула 1 да се оплаква, че всички имали книжки.
Поздрави ;)

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: станчев   
Дата:   15-04-16 11:56

Нещата отиват друга посока, когато "гъбите"започнат да снимат за пари.
Лошо няма, ама не сме равнопоставени.Няма данъци, ДДС,наеми и други разходи.Едно време когато фотографията беше занаят, поне имаше някакъв ред.Познавам няколко човека,които си вадят хляба от фотография и видеозаснемане, и познанията им стигат до "зеленичкия" режим на апарата и да си съберат клиповете на видеото в един файл.

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: bestlap   
Дата:   15-04-16 12:13

Мен пък точно обратното ми е странно, защо стари фотографи се държат с младите високомерно и надменно? Доста често срещано явление при мен е стари фотографи да подценяват много по-млади такива и в някой долавям и капка злоба, което не прави само по себе си фотографите достойни. Разбираемо е до някъде всеки се опитва да си пази хляба, но на места злобата идва в повече.[smilie23]



Публикацията е редактирана (15-04-16 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   15-04-16 12:14

venelinvvv
Ами някак неприятно е шофьорът с книжката да дразни пилота от Ф1, казвайки му, че само техниката им е различна (кола с/у болид), че той е също толкова добър, колкото първия, защото е гледал х броя състезания и клипчета в тубата. Неприятно е дори и спрямо другите шофьори, които са просто с книжка, не мислиш ли? От равни изходни точки тръгваме, а ми се дуят с пресатурирани кадри на до болка познати места, снимани от до болка познати ъгли, хдр-и и макро-та на трънчета и глогинки? Няма лошо, снимай, но не бъди агресивен задник, който да държи да покаже някакво надмощие над другите като него. (това последното не е лично към теб, да не си помислиш, че ти си адресатът и искам да те обидя! [beer] )

bestlap
И това го има, и е не по-малко дразнещо. Май основният проблем ще дойде, че все повече се превърнахме в задници като общество и първосигналната реакция в комуникацията ни вече е да сме задници, а не хора.



Публикацията е редактирана (15-04-16 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: venelinvvv   
Дата:   15-04-16 12:43

dobromir_kalenikov
както казах мислиш ли, че на професионалист от формула 1 му пука, че някой с книжка казва "само техниката ни е различна" ? Той като знае, че е професионалист дори и не си прави труда да чуе някой такъв. Ако ти си знаеш, че си професионалист изградил се сред обществото на фотографите няма дори да забелязваш, че някой се прави на про. Това ме довежда на мисълта, че повечето от вас се имат за про-та ;) защото Слави Трифонов няма да пусне тема във форум от типа "егати сайтовете за видео споделяне взеха ми хляба" :D аре спокойно момци

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: venelinvvv   
Дата:   15-04-16 12:48

Снимай, прави си кефа, ако изкарваш пари от това и аматьорите са ти проблема, че ти взимат хляба е редно да си кажеш "аджеба не е ли проблема в мен, че хората викат аматьорите, а не мен" :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: bestlap   
Дата:   15-04-16 13:05

Dobromir_Kalenikov да това за съжаление със задниците е реалност. Много ми става интересно като някой "про олд скуул фотограф" започне да коментира желанието на някой да си изкарва хляба с фотография било то при заснемане на събития или нещо друго. Започва се с това, че нямал опит, но интересното е как се натрупва подобен опит освен с пробване в тази област? Това, че те са имали късмета да започнат в тази сфера дали било то чрез познат или чрез чиракуване на някой фотограф е добре, но в случая никой почти не желае да вземе някой за да го научи на занаята и да му хвърля по някой лев за мотивация, а всички лаят един срещу друг.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: никнат като гъби
Автор: Vanquished   
Дата:   15-04-16 13:05

venelinvvv [smilie24]

Всички са големите про-та, ама понеже знаят, колко (не)струват и затова ги гризка отвътре да не им измъкнат паничката. Като цяло темата е доооста тъпа. Някакъв си взел фотоапарат, станал "про" и решил, че другите нямат право да си правят фейсбук страници. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »