Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: cvetanov95   
Дата:   27-02-16 17:19

Снимате сватба. Наближава церемонията, най-важният момент от целият празник. Настъпва внимание, церемонията върви, всички втренчили погледи в булката и младоженика. Вие сте оператор и отразявате събитието. Мислите че снимате (а не снимате) забравяте да натиснете копчето. Осещате се чак след като разменят халките. Въсщност всичко отива на кино и вие се питате как ще излезете от тая ПАГУБНА ситуация.

Скапани сте от всеаде. Какво правите в такива и побни ситуации. Как преминавате през черната дупка на деперсията? :( :( ;( - пушката на дядо е в една тъмна черна стая, мисля довечера да я амортизирам...

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: radikyokushin   
Дата:   27-02-16 17:24

Случвало се е на всеки [smile] . Споко!



П.П. ...и то на далеч по-отговорни събития от една сватба [smilie2]



Публикацията е редактирана (27-02-16 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: koleto.spasov   
Дата:   27-02-16 17:32

Искай снимки на фотографа и спретни някакво слайдшоу за този момент [smile] за друго не се сещам. Иначе предполагам, че на всеки се е случвало да изпусне нещо [shtrak] Споко!

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 17:33

Тъкмо бях купил дрона и на другия ден братовчедката се жени. Едвам успях да разбера въобще как се вдига. Следващият ден красива международна изнесена сватба на брега на морето, разменят се халки, целувки, чаши шампанско, дрона вие над арката, откъм страната на морето, че ме е страх над хората - супер гледка , от страна обратна на видеооператора... И така 15 минути, вдигам го, пускам, напред, назад, наляво, надясно, горд съм че това нещо лети. Всичко супер, докато разбрах че не снимам - ни видео, ни снимки, нищо... забравил съм да сложа картата... То си свети и се пише, ама втори полет... Един общ вид от 300 метра над хотела само остана...:) Умрях от срам... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: cameraman   
Дата:   27-02-16 17:48

Някаква годишнина беше на Радио Шумен. Аз- оператор на току що пръкналата се Топ ТВ(тя се пръкна в Шумен). Качаме се в хеликоптер или самолет ли беше и кръжим над града, като междувременно вътре се правят синхрони с директора на радиото, който е на предната седалка до пилота. Снимат се сетове над града и сетове-интервюта. Скъсах се от снимане. Камерата- Панасоник М5 SVHS (дето не свети цветен диод докато снима, а само сменя надписите "REC" и "PAUSE")
После със затаен дъх нося касетата на монтажа и вкарвам във видеото... и........................................................
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''о чудо......
....докато съм почивал....между сетовете, камерата е снимала, а докато сме взимали интервютата и в сетовете над града, когато е трябвало да бъдат заснети забележителните кадри, камерата е била на "PAUSE". Няма нито един кадър от полета... само два три захода, дето съм притаявал дъх, преди да натисна спусъка.
Замалко да напълня гащите от яд, срам.....[smilie10]



Публикацията е редактирана (27-02-16 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: radikyokushin   
Дата:   27-02-16 18:00

cameraman написа:

> Някаква годишнина беше на Радио
> Шумен. Аз- оператор на току що
> пръкналата се Топ ТВ(тя се пръкна в
> Шумен). Качаме се в хеликоптер или
> самолет ли беше и кръжим над града,
> като междувременно вътре се
> правят синхрони с директора на
> радиото, който е на предната
> седалка до пилота. Снимат се
> сетове над града и
> сетове-интервюта. Скъсах се от
> снимане. Камерата- Панасоник М5 SVHS
> (дето не свети цветен диод докато
> снима, а само сменя надписите "REC" и
> "PAUSE")
> После със затаен дъх нося
> касетата на монтажа и вкарвам във
> видеоти...
> и........................................................
> ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''о
> чудо......
> ....докато съм почива....между
> сетовете, камерата е снимала, а
> докато сме взимали интервютата и в
> сетовете над града, когато е
> трябвало да бъдат заснети
> забележителните кадри, камерата е
> била на "PAUSE". Няма нито един кадър
> от полета... само два три захода,
> дето съм притаявал дъх, преди да
> натисна спусъка.
> Замалко да напълня гащите от яд,
> срам.....[smilie10]


хахаха, да това е редовен номер [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: джъмбо   
Дата:   27-02-16 18:51

преди 16 години имах лакома камера която обичаще в сублимни моменти да дъФче лента...
веднъж реши че е гладна точно на халките...
за щастие с фотото такива драми не съм имал

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: nyamago   
Дата:   27-02-16 19:19

Айде, бе - на хората любимия им отбор губи мач (!) - вие за нек'ва сватба се кахърите [smilie10] Та чак и депресия, баси [smilie10]

Я наздраве! [beer]

(Иначе весели и поучителни историйки, всички ги имаме)
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: sherbit   
Дата:   27-02-16 19:33

Станах днес сутринта и излязох да снимам. Мъгла, поля ...кеф. Следобеда бебето ми наду главата, метнах раницата с фотоапарата на гърба и скочих на колелото...обиколих Варненскот езеро. Всеки с проблемите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: EvaJor   
Дата:   27-02-16 19:47

И това ще мине....

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: rorus   
Дата:   27-02-16 19:48

Хм, никой не помага на човека.
Нямам нищо общо със свадби, но имам с бизнес...

Ето моят съвет:
1. Лъжеш благородно - казваш, че се е прецакала картата и няма снимки, НО ти имаш решение на проблема.
2. Предлагаш им да се облекат двамата и отново да направят ритуала и ти ще йм направиш много ПО-ДОБРИ снимки, отколкото в реалния случай.
3. Освен това, така ще имат възможност не само отново да изживеят същата емоция но и ще имат уникална история за разказване - това е мечтата на всеки човек...
4. Ако си се пазарил за пари - направи всичко безплатно! Ще ти
бъдат благодарни и ще те препоръчат на всички техни приятели.
5. Ти получаваш ценен урок.


В бизнеса - това е ситуация, в която превръщаш проблема в бенефит... на български - полза.

Със сигурност някой ще оплюе съвета - да не ти пука - няма какво да губиш... можеш само да спечелиш.

Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: kvakioh   
Дата:   27-02-16 19:55

sherbit, a анцуга нагъна ли го?[smilie18]
За такива проблеми винаги е имало, аз лично си правя списък предварителен в нещо като мини-дневник, където записвам къде и кога и с какво съм снимал, или ще снимам. Преди време редовно си забравях картата памет от апарата в лаптоп и тръгвам с всичко налично, и се оказва че нямам в слота нищо. Добре, че пътувам с кола редовно, та там има една карта в радиото и карам с нея. 2 пъти ми се случи, щеше да пропадне всичко.
Сега ще съм на сватба скоро, приготвил съм списъка...
Без апарат, 2 батерии, 2 карти памет, не излизам вече. Само ако е с лентов, излизам само с апарат и малка чанта. 2 пъти с 35мм камера имаше проблеми с лентата, не излязоха просто след проявяване. Това може би са единствените проблеми, които съм имал досега.

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: agop4o   
Дата:   27-02-16 19:55

Хахахаха.Сега се сетих на моята сватба кръстника на жена ми снима с апарата.Ама от тук от там чак на маса се беше качил.Едни стойки едни чудеса.После му викам-Айде дай да видим снимките.А той ми казва-Ти знаеш ли че в апарата май нямаше лента[smilie18] [smilie18]Е аз 30г.още съм с жената/Бая съм бил издръжлив бре/ а някои дето са хвърлили по една хилядарка за снимки се развеждат на първия месец.Така че голям праз.Да са живи и здрави заедно .Това е по важно.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: serjy   
Дата:   27-02-16 20:02

rorus [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: m.djorov   
Дата:   27-02-16 20:11

на мен така ми затриха ритуала в ресторанта с посрещането - там менчета, пита, чупене на чаши. Оправдаха, че нещо камерата бъгнала. Не им помня името, пък диска сега не ми се пуска. Помня, че работеха в апартамент около семинарията в Пловдив. Уж много ги хвалеха едно друго - ма накрая....

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: Dalt   
Дата:   28-02-16 08:43

:) Интересна тема... [beer]

Само веднъж ми се случи нещо подобно и почувствах как ме блъсна адреналиново цунами.

Булката ще хвърля букета и аз се приготвям да го снимам на серия. Само, че в бързината вместо да избера серийна снимка избирам закъснение от 2 секунди [cool]. Те са на един ред в менютата на А99 и понякога апарата лееекичко лагва при избора...

Хвърля тя букета, аз кликам и ниииииииииииииищо....щрак щрак щрак щрак... Добре, че първото хвърляне й не беше добре премерено и падна на 2-3 метра пред групичката момичета, та имаше повторение, където всичко беше ОК :)

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: serjy   
Дата:   28-02-16 08:50

на всеки може да се случи. на изпечен професоналист по-рядко, това е. миналата година ходих да снимам една сватба като фотограф, един приятел бешв с видеото, та взимаме булката от едно село, снимаме всичко наред, пи пътя към града спираме два пъти и снимаме преминаващите коли и отиваме в ритуалната зала. пристигаме и се оказва, че колегата си е забравил камерата някъде по пътя [smilie18] ... айде газ на обратно, 100 човека стоят и чакат [smilie18] но добри хора намерили камерата и я оатавили в едно кръчме, открихме я, върнахме се и доанимахме, голям късмет... е снимахме без пари де, щото са ни приятели, ама те, пак фал [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: boni   
Дата:   28-02-16 10:32

Аз като снимам комбинирано фото/видео и видео екипът е мой, току обикалям и хвърлям по едно око в дисплеите дали свети REC:) Щото е имало няколко случая да не свети, но винаги снимаме двукамерно, та без фатални последици:)

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-02-16 10:54

Колко път зябравям картата в слота на лаптопа само....аз си знам. Нищо фатално, мисли за слагане край на живота нямам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: MikeDimit   
Дата:   28-02-16 11:07

Концерт на танцов състав. Голям. В НДК. Моя милост е нещо като фотограф по дефолт на състава. Така де - всеки иска да се види и да е видим на подобна сцена. Та 2 батерии на макс. Снимки на репетицията, зад сцената. Идва време за концерта. Едната батерия свърши точно преди жената да излезе на сцена. Слагам втората, оригинална мейд ин джапан, и...bat low!! Малийй!! Групата и излиза на сцената, а аз търкам изхабената в панталона, зер поне за 2-3 кадъра изкара. Не срам!! Направо се чудех къде ще спя вечерта :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: Бонд   
Дата:   28-02-16 11:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: asahi   
Дата:   28-02-16 15:23

Аз пък не се притеснявам. Не съм чул някой притеснен да е намерил по-добро решение от непритеснен. Депресия пък хич.

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: hose   
Дата:   28-02-16 17:21

rorus като цяло е обощил изхода… до колкото е възможен [smilie24]

прекрасна тема иначе [smilie5]

в зората на дигитализацията, най-добрият ми приятел се жени, наел е човек, но решавам и аз да взема един олимпус 8 Мпх да поснимам… цял ден снимам аз безгрижно, докато един приятел програмист (и съответно добър математик) ме пита - колко снимки направи? и аз - Х…(много) - колко е голяма картата? и аз - ееее много… 1 Гб… и той смята наум - това прави 300 К на снимка… и аз - не бе как… как ли [smilie18] е оттогава осъзнах някои прости истини в дигиталната фотография… [cool] поне снимки има - нищо че са някакви си ка [smilie18] за сметка на това после пък като снимах с тоз олимпус все на TIFF го слагах и после хората се сърдеха че са им големи файловете…

истории да искаш по сватбите… мен това ме отказа...
реално най-големият стрес е да не пропуснеш момента

в най-първият ми случай една приятелка състудентка се омъжва и ме помолва да взема да снимам - и аз ок… това е времето когато въобще нямаше дигитални апарати, тя е видяла няколко мои снимки за курсовата ми работа по избираем предмет "Фотография" в ФзФ, правени с взет на заем метален Никон (дори не помня модела) и решава че аз ще снимам - няма да има друг фотограф, но това не ми го казва… аз взимам практиката на баща ми - МТЛ5 и лежерно се понасям към ритуалната, сериозно закъснял, влизам точно преди те самите да влязат, като тя ме посреща - КЪДЕ СИ БЕ НаЛИ ЩЕ СНИМАШ! и аз ама… таковата… връчиха ми едни ленти и директно давай… сега като се замисля - добре че старите 50-ки са светлосилни - на 1.4, и залата на Леге е светла, че със сегашните китаци би било абсурд… между ритуалите тичахме до Бонжур да купуваме още ленти и по-чувствителни - 400 АСА за църквата… смятайте как съм снимал [smilie5] но снимки имат и то добри… само една има размазана, понеже искаха и с мен да се снимат и този който само трябваше да натисне реши и да фокусира [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-02-16 17:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: camelasign   
Дата:   28-02-16 20:28

...никога не ми се е случвало, нито с видео, нито с фото. но веднъж за малко...таман ще почва церемонията, и малко преди да почне решавам да щракна няколко въвеждащи кадъра (още се снимаше на филм) и светката не бачка... Запазих хладнокръвие, пък и залата беше светла и на 30/2.8 се получи даже по-добре и интересно, падаше светлина от някакъв процорец от стъклени тухли. Но младоженците понеже забелязаха, че няма светка (пък и аз им казах предварително че има проблем) доста кисело се подписваха. На другия ден беше църквата и като им занесох снимките засияха...с филмите беше стрес, до проявката все не си наясно дали всичко е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Депресията дебне отвсякъде!..
Автор: lamerko   
Дата:   28-02-16 21:08

Преди доста години ме канят да снимам на сватба. Взимам си аз моя Зенит, ама що реших да се правя на интересен - аз не знам... та взех от познат неговата Практика. И така с апарат, без да му знам номерцата, отидоха да снимам въпросната сватба... та с тия апарати има малки особености при снимането със светкавица - например синхронизацията при Зенита е 1/30-та, а при практиката май беше към 1/100 Та познайте какво се случи със снимките в залата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »