Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 5DX
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   28-02-16 09:31

Изглежда така ще се казва следващия модел от групата на 5D

http://bokeh.digitalrev.com/article/the-canon-5dx-is-coming

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5DX
Автор: hristov2256   
Дата:   28-02-16 11:25

Oт 2009та карам с 5д2 и много се надявам тази камера да ми извади читавото 4к видео.
Канон започнаха да изостават при "средните" потребители и си залагат само на мега про камерите, които са 10к левчета +.

В интерес на истината имах достъп до няколко следващи модела след 5д2 и разликата е убийствена, та се надявам изобщо да не ме разочароват с този модел и към Април да видим какво може.

Иначе, като дългогодишен Канонаджия, ако тази камера не представлява нещо читаво, аз лично обмислям смяна на техниката към Сони, а и не съм само аз.

Ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5DX
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   28-02-16 11:47

Както се спомена в друга тема, изглежда Канон са малко назадничеви, дано тук избухнат добре, за да се наложи и останалите марки да вдигат нивото.

Аз лично съм потребител на друга марка, но от гледна точка на потребителите силната конкуренция винаги е нещо добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5DX
Автор: kvakioh   
Дата:   28-02-16 12:29

Дано да имат поне 24Мпикс и нещо по-добро от 6Д.
Към Панасоник за видео, след 3-4 месеца 4К ще е остаряло, само Панасоник ще го предлага 6К и ще са нещата вече тотално извън играта и при четирите букви, ще са 2К назад...всичките модели няма да стават за нищо с 4К.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5DX
Автор: hristov2256   
Дата:   28-02-16 12:40

Миналата седмица имах възможността да се докосна до РедДрагон5к камерата.
Малко над 2 часа си говорих с човека, който обработва видеото.
Той лично каза същото, което и аз, че в интерес на истината не виждам как масата потребители обработват в момента 4к видео, камо ли 5-6-8 и т.н. То читав телевизор няма и монитор, на който да си пуснеш въпросното видео, а и ако има ще са над 5,000лв, а колко са хората, които могат да си позволят такова нещо.
Масата снима в 4к и конвертира в 1080р после.

Докато започнем да обработваме над 4к видео ще минат поне още няколко години. Всичко допълнително напудрено, е излишно.

В момента относно видеото има само една марка: Сони.
Тези хорица са покъртителни, а А7Р-2 е убийствена камера.

Дори новият Никон с 4к видеото си маже, като DSLR отпреди няколко години, ясна картина няма, затова се плаша, че и Канонци няма да изкарат що годе приятна картинка, като Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5DX
Автор: Божидар58   
Дата:   28-02-16 13:00

Много се чудя защо не си купувате видеокамери, за да снимате видео, а искате да го правите с фотоапарат. Мисля, че има прекрасни ВИДЕОКАМЕРИ за тази цел. И не разбирам защо един фотоапарат е страшно оскъпен затова, че може да прави видео, функция, която въобще не се ползва от повечето фотографи....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5DX
Автор: stef7   
Дата:   28-02-16 13:22

@hristov2256 Абсолютно съм съгласен съм с теб по отношение на 4К с едно уточнение. Canon отдавна са изкарали 4К картинка и чета по специализираните форуми, като качество въпреки че използва архаичен кодек е по-добра от 4К на А7 камерите от Сони. Например въпросния кодек поддържа много висок битрейт и 4:2:2 докато всичките Сони са 4:2:0. Става въпрос за много скъпия 1DC и новия 1DX II.

Пак по форумите пишат и съм съгласен с повечето което пишат, че видеото на Канон е много добро откъм цвят. С камерите на Сони въпреки многото профили се иска доста играчка при обработка докато стигнеш правилния цвят особено по отношение на цвят на лицето и кожата и осбено когато e сниманo в SLOG.

Всичко това разбира се е относително и субективно, но ако Канон извадят видео поне на нивото на 1DC, както пишат по слуховете че ще има C-Log профил, със сигурност ще са на нивото на Сони, а може би и малко по-добре.

А за Канон 5Д Марк II, ами ти отдавна имаш камера която вади читаво видео, даже много читаво.[smile] С хака на Magic Lanter може да снимаш RAW video, е вярно с моаре и алиасинг, ама цветове, възможност за обработка са чудо и приказ. За моарето си има анти алиасинг филтър, а може и в кроп мод да снимаш изключително чиста и детайлна картина пак в RAW. Така че не знам какво ще донесе Canon 5DX, но за мен като любител 4К няма смисъл. Виж цветовете и възможностите за обработка в RAW са много по ценни. А и на тази цена 5Д Марк II е съвсем достъпна камера. Е вярно RAW видео отнема много място.

5 underrated cinematic images from “forgotten” cameras

EOSHD video quality charts – 2015/2016

Имах възможност да тествам и поснимам и със А7 Сони камерите и с RAW на Канон. За едни неща предпочитам Сони за други Канона, но преразгледах позицията си да се разделя с Канона. За тази цена просто няма нищо друго която да вади толкова хубава картинка. Всеки си има предпочитания и приоритети, не знам какво снимаш, но имай едно наум за Mark II де. [smile] . Е ако може да го заместиш с Mark III още по-добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5DX
Автор: hristov2256   
Дата:   28-02-16 13:28

@Божидар
Не съм съгласен, че хората не ползват видео функцията.
Разбира се, че има камери, които си заслужават и са на прилични цени.
Аз, като човек, който си изкарва парите само и единствено от фотография, ми е нужен фотоапарат, който да ми върши перфектна работа. Същевременно, видеото ми е много интересно и бих искал да имам възможността да притежавам 2в1 техника, която да ми позволи да се развивам/пробвам във видеото.
Като себеуважаващ се човек, се опитвам да инвестирам качествено и спрямо нивото ми като фотограф. Не би било много правилно да купя видео техника за 10 бона и да дам още толкова за фотоапарат, при положение, че мога да го имам в едно цяло.
Реално, за 10,000лв мога да си взема читав апарат, хубаво видео и стабилизатор, което ми спестява 50% от цялата тази сума и ми позволява да се развивам до момент, в който вече мога да мина на по-горни машини, специално за целта.

Канон изкараха прекрасни машини 5Ds и 5Dsr, които нямат видео като хората и са на цени от 7000лв. За тази сума взимаш едно Сони, което като картина и видео е безупречно за цената си, пък и с много повече нововъведения. Затова хората протестират и си сменят техниката. Да не говорим, че Сонито е 2пъти по-леко от Канонските тухли, което ти позволява много по-евтина екипировка за видео.

П.С. Относно MagicLantern-a един път претръпнах като ми изгасна апарата и не искаше да се включи и това ми беше първия и последен път :P

П.С.2 http://www.alexeibazdarev.com/Video Един познат, който може би познават някои от вас. От Канон 5д3 мина на въпросното последно Сони, а качеството му на работа се вдигна ужасно високо. Първите 6,7 клипа и последните 10тина фотосесии са от Сонито, всичко друго е от Канона.

Иначе Канон имат прекрасни модели за Видео, но са скъпи.
Все пак за момента говорим за камери до 7,8000 лв

И те така,всеки с вижданията си като цяло :)



Публикацията е редактирана (28-02-16 13:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5DX
Автор: stef7   
Дата:   28-02-16 14:03

Да Magic Lantern, е хак и може да те подведе някога, както се е случило но не съм чул досега за нито един случай да е имало някакви последствия за камерата. И ако не го ползваш тогава да Сони А7R II и А7S II са по-добрата алтернатива за видео. А и с тях видео се снима по-лесно и приятно защото имат EVF и чупещ се LCD екран.

Кой каквото му върши най-добра работа и го влече [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5DX
Автор: stef7   
Дата:   28-02-16 14:30

И няколко добри примера на клипчета снимани основно с Canon 5D Mark II RAW, един с Марк III, в подобен стил за сравнение

https://vimeo.com/68550024

https://vimeo.com/68004321

https://vimeo.com/71692234

https://vimeo.com/13650113



Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5DX
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   28-02-16 16:28

Тва 4 , 6 , 8к като ми го гледате на по-малко от 32 инча се тая , че е над HD ... От канон искаме само най-накрая читави сензори ... другото е перфе!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5DX
Автор: papadok   
Дата:   28-02-16 16:58

Странна работа - този път слуховете от преди почти половин година се припокриват на 100%! Знаеше се отдавна какво ще е новото име на 5Дмарк4, остава да се потвърди и едно друго очакване. Става въпрос за вероятността да видим два модела с различни матрици, като едното 5Д ще е 18МП или дори по-малко, като някакъв аналог на Сони А7 S-серията.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5DX
Автор: hristov2256   
Дата:   28-02-16 19:59

Няма, изключиха го като вариант да има 2 камери.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »