Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: obscureman   
Дата:   16-01-16 07:07

Здравейте, приятели!

Имам един интересен казус и много искам да го обсъдя с Вас и да ми споделите искреното си мнение.

След моя тема тук, на лично съобщение ми се включи наш съфорумник, на който на този етап не желая да споделям псевдонима. Той се опита да ми обясни някои неща (абсолютно нищо съществено) на тема Timelapse, изпрати ми линкове на негови клипове (по мое мнение, макар и субективно, абсолютно неиздържани в цветово и композиционно отношение), след което ми предложи ако имам време и желание, да се видим в София и да му платя 150 лв, за да ми "обясни" за 2 часа как се работи с Magic Lantern (дори не ме е попитал дали снимам с Canon), тъй като "знанието е пари" (цитирам го). Искам просто да ми споделите дали това е реално или сънувам в момента и как бихте реагирали Вие, ако някой Ви предложи подобно нещо.

Темата пускам изцяло с позитивни цели - иска ми се това да е мястото, на което да споделяме взаимните си интереси и познания и да се учим един от друг, но отвратително впечатление ми прави присъствието на дървени философи с псевдо-познания, съчетани с комерсиални намерения. Ако това е човек, който представлява юридическо лице, студио и т.н., ако той притежава сертификация за обучение и издава съответната документация и разходооправдателни документи, няма лошо да обяснява, преподава и т.н., но аз съм сигурен, че този човек съвсем не е способен да предложи такива неща. Освен това да ми обяснява някой срещу заплащане работата с Magic Lantern е равносилно на това да Ви вземат пари, за да Ви обяснят как да работите със стар мобилен телефон...

Моля Ви, споделете мнение, приятели! [beer]
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: e-mil   
Дата:   16-01-16 08:23

Е, то не е трудно да се сети човек, кой трибуквен псевдоним ти е предлагал обучение по Magic Lantern. Най-вероятно не сънуваш. [smilie5]

 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: Бонд   
Дата:   16-01-16 08:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: compur   
Дата:   16-01-16 08:50

Всеки може да предлага всичко... от нас зависи дали ще се съгласим.

Оптимистите - учат английски.
Песимистите - учат китайски.
Реалистите - автомат калашников.

Всеки учи нещо... [smilie3]



Публикацията е редактирана (16-01-16 08:54)
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: pumabg   
Дата:   16-01-16 10:18

Сещам си за един профил, който силно искаше всички да поучи, научи и накаже в тази тематика...
Цък
[smilie18]

 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: vkk1   
Дата:   16-01-16 10:31

Абе много са грозни тези неща, но хора всякакви, ценности различни.
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: kaducey   
Дата:   16-01-16 11:14

Въпросният човек пробва колко ни е акъла,току виж се е получило!
Аз отпадам,нямам нищо за пробване!
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: bg2014   
Дата:   16-01-16 14:31

Темата е интересна заради позитивните намерения за познания. Дано се получи това намерение в което се съмнявам, правейки си извод от първите мнения.
Някой иска да научи нещо. За него може да получи безплатни съвети (което е смисъла на форумите) или да си плати за курс, или друг начин на учене.
Крайния резултат е научаване на нещото. И тук идва Алековото описание на всеки един от нас. Колкото може да научим без пари другото е лошо.
Има колега с предложение на ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ. Споделянето на такова съобщение в ефир пред всички вече показва за получателят колко е далече от реалността и неориентиран в предложеното. Лично значи само едно - ЛИЧНО.
Всеки ден някой ви залива с реклама и цени за дадена услуга. Защо не се оплаквате от това?
Не познавам набедения по предположение колега (и това е тъпо, ама както и да е). Влезнах му в профила и какво да видя. Всичките му снимки са харесани от вас и с висок рейтинг. Значи човекът знае как да снима и как да обработва. Но вероятно завистта е лош съветник ....
Ще следя темата с интерес.
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: hrup   
Дата:   16-01-16 14:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: шдфдшд   
Дата:   16-01-16 14:48

..и аз не виждам драма...
..човекът си си продава знанията , ти не купуваш - всичко е наред..
..къде е проблема !?...[smilie11]

 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: chrisnoch   
Дата:   16-01-16 15:13

Проблемът е в това, че дори професорите не получават в България 150 лв. за 2 часа лекция. Също и в това, че този форум се е превърнал в безплатна трибуна на неграмотни търгаши.
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: hrup   
Дата:   16-01-16 15:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: compur   
Дата:   16-01-16 15:32

а дали всички професори знаят еднакво? или има "по-знаещи"? и като се пенсионират дали получават 20 заплати на куп? [smilie3]
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: lamerko   
Дата:   16-01-16 15:49

До колкото разбирам не ти иска парите за предоставяне/инсталация на ML. Иска ти парите като такса за обучение - той ти прави оферта, а ти си решаваш дали да я приемеш. Не коментирам цената или качеството на услугата - тук просто става въпрос за някаква сделка и не виждам нищо нередно.
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: Pavlov   
Дата:   16-01-16 16:16

lamerko, авторът на темата снима с Nikon. К'ъф Magic Lantern, к'ви 150 лв?!?...
И какво толкова има да се обучаваш по Magic Lantern, че да струва 150 лв? Как се натискат няколко бутона ли? Или как да потърсиш в Google опциите, които не си сигурен какво правят?
Щом смяташ, че няма нищо нередно - заповядай само срещу 100 лв да ти проведа курс по поставяне батерия, мемори карта и обектив на DSLR, бонус - включване на захранването [smilie5] .
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: lamerko   
Дата:   16-01-16 16:22

Пак казвам, че не коментирам цената. А иначе изграденото ноу-хау си има цена - пределно ясно е, че наличието на техника и софтуерно оборудване не са достатъчно условие за качествени крайни резултати. А това за Никон и МЛ - наистина има малко разминаване, но пак не мисля, че е голяма драма. Реално твърде малко са хората, които биха дали например 300-500 лева за качествен фото курс, но са много хората, които дават по 2000 лв за техника. Това е положението...
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: obscureman   
Дата:   16-01-16 16:56

Приятели, аз изобщо нямам за цел да драматизирам нещо, нито в случая става дума толкова за пари, оферти и т.н. :) Прави ми впечатление манталитета на някой да "продава" знания за елементарен за работа софтуерен продукт, измислен от много по-умни хора от него и пуснат безплатно за феновете на Canon. Този господин искрено си вярва, че познавайки Magic Lantern е достигнал невиждани фотографски висоти. В пощенската ми кутия имам едно съобщение от въпросния господин, дълго около 2 метра, с анализ на моето образование, култура и критики относно това, че едва ли не аз съм национален предател, защото не живея в България... На всичкото отгоре "колегата" ми е написал и "Храни куче да те лае" [cool]. Аз доколкото схващам от неговата оферта, той се надява аз него да нахраня със 150 лв... [smilie23]

Тая простотия трябва да я борим, защото наистина идеята е да си помагаме. Стига с тия търгащини и опити за далавери!!!
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: Pac   
Дата:   16-01-16 17:28

Мен ми е абсурдна ситуацията някой да предлага точно такава услуга за точно този софтуер. Софтуер задвижен от противоположна на тъгровските идеологии.
Не виждам нищо нередно в поставения в тази тема въпрос. Съобщението било лично, да, но и анонимността на човека е запазна. Целта не е да се плюе по конкретния пишман даскал, а да се анализира тази изначално идиотска ситуация.
Е, ако аз получа такова съобщение, едва ли ще пусна тема по-въпроса. Просто ще си кажа: "Господи, колко мъка има по тоя свят!" (да се чете като "Не е лесно да си идиот.") и бих продължил напред с усмивка.
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: антивик   
Дата:   16-01-16 17:40

Малко ситуацията остава неясна....дали направо на ЛС е посочено предложението и тарифата, в такъв случай всеки сам си решава дали да приеме или не, или на ЛС е била уговорена среща и вече там са шибнали на човека това предложение и тази цена....в такъв случай си има определен процент заблуда и губене на времето на питащия.
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: obscureman   
Дата:   16-01-16 18:14

Pac, отлично си разбрал какво имам предвид :)
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: colorphoto   
Дата:   16-01-16 19:34

Пишман "даскала" се е изложил и после се е омазал съвсем!

Автора на темата е прав.

Айде да беше поискал почерпка докато "преподава" щеше да е по-колегиално и по-приемливо.

Предвид последващите му писания става и по-ясно кой всъщност може да е той.....

Прилича на един,който обикаля парковете,снима хората и после предлага да им продаде шедьовъра си.....



Публикацията е редактирана (16-01-16 19:49)
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: pif   
Дата:   16-01-16 22:21

ИДА нали беше учен от БАН или го бъркам с някой? Да е стигнал да предлага преподаване по форумите - или не е той или хептен е изперкал.
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: шдфдшд   
Дата:   16-01-16 22:33

..ИДА, ИДА...голям другарски съд ти устроиха!....[smilie18]
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: lamerko   
Дата:   16-01-16 22:41

Баси... толков али е известен - пропуснал съм нещо [smilie18]
 Re: Много искам да се включите с Вашите мнения...
Автор: nyamago   
Дата:   16-01-16 22:42

Петък се премести в събота - весело ми стана [smile]

[beer]
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена