Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Къде мога да уча?
Автор: rennie.id   
Дата:   03-01-16 12:34

Здравейте!
Силно съм увлечена към фотографията.
Вече от доста време с родителите ми сме решили,
че ще уча именно това.
Но има и доста неизвестни [smilie11] и реших да попитам тук.
Колко долу-горе се заплаща? (Все пак не сме богати)
Къде се учи?
Подготовка?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: quazimodo   
Дата:   03-01-16 13:44

За какво образование става дума - средно, висше или пък някакъв колеж?

http://www.artcollege-bg.com/


Иначе фотографски специалности има и в НАТФИЗ, НБУ, СУ и ЮЗУ.


Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: rennie.id   
Дата:   03-01-16 14:56

Става въпрос за висше, бакалавър.
Вижте това - http://delta-bulgaria.com/
Какво мислите за него? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: compur   
Дата:   03-01-16 14:59

само като видиш снимките на заглавната страница и да се отчаеш! и искаш ли да те научат така да снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-01-16 15:08

Аз препоръчвам НАТФИЗ - дори и само заради Краси Андонов, който преподава там. В НБУ таксите са доста по-високи, а на ЮЗУ хич не им вярвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: swy   
Дата:   03-01-16 15:36

quazimodo къде в СУ има фотография ?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: rennie.id   
Дата:   03-01-16 16:04

Kато чета каква подготовка се иска за НАТФИЗ се плаша... [smilie10]
Предполагам, че за да кандидатствам в НАТФИЗ, първо трябва да си потърся добър фотограф за ментор, за да се подготвя? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: nemchev   
Дата:   03-01-16 16:19

аз съм завършил в ЮЗУ и няма какво да им се плашиш или да не им вярваш, като господина по-горе. Само дето няма специалност фотография, а е операторско майсторство. През първите 3 години се учи фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: MixMike   
Дата:   03-01-16 17:19

Аз имам колеги фотографи от НБУ[smilie7]
Жална майка [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: fotorafi   
Дата:   03-01-16 17:19

Рени,
като фотограф и преподавател по фотография с голям стаж и опит имам точни и ясни наблюдения по въпроса. По принцип най-добрите фотографи, както по света така и у нас не са завършили фотография.
НБУ за 4-5- години следване се получава бакалавърска степен и е много скъпо, по 3-4 хиляди лева годишно.От НАТФИЗ също се получава бакалавърска степен, влизането е много трудно, годишно приемат по 7-8 човека.
НАЙ-ДОБРИЯТ ВАРИАНТ, влез да следваш някоя хуманитарна специалност, бакалавърска стенен. През времето на следване занимавай се с фотография, курсове, индивидуално.Натрупай обща култура. След бакалавърската степен можеш да продължиш 2 години магистърска степен в Художествената академия, специалност- фотография. Този вариант е най-добрият за България. Ако семейството ти има повече средства има варианти в чужбина. Германия, Чехия, Англия, Франция
Успех и късмет, Рафи Марукян

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: quazimodo   
Дата:   03-01-16 17:34

swy написа:

> quazimodo къде в СУ има фотография ?

Mи, не знам! Копнах заглавията от сайта на колежа[smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: pstoev   
Дата:   03-01-16 18:07


variysky e завършил в НБУ[cool]

С други думи, ако искаш да учиш фотография заради дипломата, трябва да завършиш НАТФИЗ или НБУ. Ако е заради удоволствието, не ти трябва да изхрачиш една торба пари. Запиши някъде курс по основни познания по фотография, после интернет и най-важното снимай много!


Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: guroi   
Дата:   03-01-16 18:21

Рени,
Рафи е изключително точен!Зьпишете "нещо друго", което Ви е интересно като специалност и по време на следването се интересувайте от фотография и най важното - СНИМАЙТЕ!Аз също имам преподавателски опит във ВУЗ по фотография.Изборът разбира се си е Ваш.Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: alext   
Дата:   03-01-16 18:54

По принцип най-добрите фотографи, както по света така и у нас не са завършили фотография. [smilie24]

Още повече, че някои от тези въобще не ги интересува техническата част в детайли и пак са успешни. Тука визирам най- вече г-н Матаров, както сам го призна в един от семинарите есента [smilie3]

Има доста специалности, които могат да ти бъдат полезни, макар и не пряко свързани с фотографията- дизайн, архитектура, операторско майсторство, художествени специалности помисли и над тях. Според мен вземи да прочетеш основата самостоятелно и започни да се развиваш в тази насока, защото теорията се учи и прилага до един момент(лесната част), после само със знания не става. Ето тогава си търси при кого да продължиш под формата на следване/ курс/ асистент на някого и т.н

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: iliyanb   
Дата:   03-01-16 19:24

compur, какво й е на заглавната страница? Към твоя профил ли да се обръщаме, когато искаме да гледаме фотография?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: compur   
Дата:   03-01-16 20:24

заяждане ли нещо усещам, iliyanb?

едно учебно заведение, става дума за делта..., което има претенции да преподава фотография, неможе да си позволи да показва в пространството каквато и да е продукция "не на фокус", лошо експонирана и с разбалансирани цветове, освен ако това не е "специално избран творчески подход" [smilie3].
Все пак това е визитната картичка на заведението, в което хората ще учат фотография, нали?

Аз, все още не преподавам във въпросното заведение, иначе "ще си барна" снимките в профила [smilie3]



Публикацията е редактирана (03-01-16 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: iliyanb   
Дата:   03-01-16 20:40

compur, поднасям извинения. Не съм разбрал. Мислех, че визираш началната страница на ФФ. Във въпросния сайт не открих фотографии. Предвид визията му, не смятам и да търся. Още веднъж съжалявам[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: бонд   
Дата:   03-01-16 20:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: compur   
Дата:   03-01-16 21:14

извинението се приема и [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: pif   
Дата:   03-01-16 21:17

НАТФИЗ. Само и единствено. Човек трябва да има необходимото уважение и да положи необходимите усилия за да се изгради като личност или фотограф. Сватбаджиите и чалгарите в този форум които плюят по образованието го правят защото мирогледа им не достига за да проумеят какво им дава академичното образование.

Струва си ученето. Колкото и масите да го плюят. Но неукият материал е такъв. Успех се постига с усилия и уважение. Не със самочувствие и отричане на постиженията на другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: бонд   
Дата:   03-01-16 21:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: dekov   
Дата:   03-01-16 22:27

Ама вярно че тези снмки
са потресаващо некадърни!
[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: Twingo   
Дата:   03-01-16 22:43

бонд написа:

> Автор: pif
> Добре си го написъл ама какво
> значи сватбари и чалгари...всички
> не можем да сме вишисти...ше ме
> извиняваш..ама кой колкото си може.
> винаги съм казвал..изкарваш ли
> пари ти си добър независимо какъв
> маистор си или там каквото работи
> човек...не изкарваш ли ...ако ще и 10
> дипломи да имаш ...се тая си е.

Не съм съгласен :) Познавам човек, който е доста напред в сферата, в която се занимава, тоест, изкарва доста пари и хората го знаят, а всъщност не е никакъв майстор и мисли, че щом клиентите харесват това, което е прави, е много добър. Въпреки че и във фотографията е същото - ако имаш 1000 лайка във фотосвят, си голямия фотограф [smilie18]



Публикацията е редактирана (03-01-16 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: бонд   
Дата:   03-01-16 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: colorphoto   
Дата:   03-01-16 22:52

Висше фотография не е правилно да учиш,по-добре операторско майсторство,или нещо близко.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »