Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Capture One Pro 9
Автор: victory13   
Дата:   01-12-15 13:42

... вече е на пазара.

Има доста нови неща, и липсва това, дето най-ми липсва... свестен принт директно. Лайтрума го има отдавна, очаквах и тук да се раздвижат [smilie8]

Естествено имате 30 дни за да разберете дали го харесвате достатъчно за да си го купите... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: victory13   
Дата:   01-12-15 13:42

https://www.phaseone.com/fr-FR/Products/Software/Capture-One-Pro/Whats-new.aspx

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: marvves   
Дата:   01-12-15 13:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: victory13   
Дата:   01-12-15 13:51

Имаше го пак споменато Сони някъде из страниците на сайта, така че вероятно да...

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: Ivan_A   
Дата:   01-12-15 14:23

Да, има за Сони "орязаната". [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: jivkojj   
Дата:   01-12-15 14:57

Ставаше дума за Експрес версия, която е безплатна, а не 50-евровата за Сони. Аз поне за сега не намирам такава.


Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: Ivan_A   
Дата:   01-12-15 15:14

"download the capture one pro 9, upon starting the app there will be window in which you select the version you want to run, select Pro (for sony), then select buy, you will be redirected to the website. Change the tab to "Upgrades from Capture One Pro (for Sony)"

http://www.dpreview.com/forums/post/56860445

Да, за "Експрес" версията - снощи се обнови
без проблеми.

Повторих преди малко на служебния:
- сваля се новата версия, стартира се и сама се инсталира "Експрес" 9(за Сони) - учтиво предлагат да си купя Про версията (за Сони) - учтиво отказах - оставам си с "Експрес". Работи.



Публикацията е редактирана (01-12-15 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-15 20:51

Про веристя има доста шукарии, но и Експрес е напълно смислена програмка. От това дето съм виждсал - Про-то има тетъринг т.е. снимане с USB кабел; има бял баланс по цвят на кожа (малко е странно...); слоевете, маските и другите по-мощни локални корекции мисля, че са също само за про версията

Хубава е програмата. Дали е по-добра от лайтрум и за какво е по-добра е въпрос на вкус.

Мен най-много ме дразни липсата на потребителски профили.Другото е липсата на плъгин за colorchecker passport. Като платформа за техно хора като мен Lightroom е по-добър. А за оправяне на снимки май е обратното.

Ето тук има писано за това как да се сдобиете със сони версия. Има и филмче какво е новото (не е много)

http://briansmith.com/whats-new-capture-one-pro-9-for-sony/


ПП Новата версия отваря разкомпресирания роу на а7м2



Публикацията е редактирана (01-12-15 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: victory13   
Дата:   01-12-15 21:08

ooo... хоти... велкъм бак [cool]

Профили се създават в adjustments/styles и т.н. Имаше фатка и с колор чекера, ще потърся...

Бъгаво е още, изхвърля [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-15 21:43

victory13 дибре заварил. Да ще погледна. Може би не се изразих добре - потребителски профили за обективите - аберации, винетиране, кривене и т.н. В смисъл ако щракаш с ръчни обективи нито Адоби нито PhaseOne се хабят да правят профили. За лайтрум си правих 2-3 профила с една програмка на Адоби и работят сносно (ясно е, че не са на нивото на вградените). В C1 има някакви подобия ама не покриваха всички неща поне в 8-цата.

ПП В новите сонешки обективи или по-скоро в РОУ файла, не знам, има записани някакви профили и C1 и Lightroom ги използват. Дори май не могат, да се махат напълно....



Публикацията е редактирана (01-12-15 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: R.A.W   
Дата:   02-12-15 03:08

Capture One ми е любимия конвертор, друго реално не ползвам. Добрата новина е новата верси, но имам един въпрос - ако ъпдейтна сега, всички акталози и настройки от 8-ма версия ще се запазят ли в 9???

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: victory13   
Дата:   02-12-15 08:55

Да, пуснах тренировъчната версия, отваря ми всички каталози...

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: sirkhann   
Дата:   02-12-15 11:07

99 евро за ъпгрейд, а насреща не е ясно какво "ново" получаваш за тия пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: hotsnail   
Дата:   02-12-15 11:41

sirkhann написа:

> 99 евро за ъпгрейд, а насреща не е
> ясно какво "ново" получаваш за тия
> пари...

Виж филмчето

https://www.youtube.com/watch?v=5yCkUtVTQLo


Има серия от 6 филмчета за новите неща. Отделно дето има и писано по сайта им.



Публикацията е редактирана (02-12-15 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: lamerko   
Дата:   02-12-15 12:07

Пробвах го вчера с РОУ на Фуджито - не ми хареса. Отваря файла, но практически няма поддръжка за него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: victory13   
Дата:   02-12-15 14:25

Не ми е ясно какво се има в предвид с горното, но подръжката на всички фуджита х и профили за обективи е налице... [smilie8]

И това още от 8.3.3... Невъзможно е да е пропусната някоя, последно с горната версия добавиха Т10...

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: lamerko   
Дата:   02-12-15 21:11

Ами при мен не ми излиза - дава ми "generic" навсякъде и нито профил, нито дявол. Единствено дето са го добавили е да може да конвертира формата на 10-ката, но не и профилите.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: ecobo   
Дата:   02-12-15 21:15

Хубаво е като се ползва даден софтуер, да се чете, а не да се разчита само на интиуицията [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: lamerko   
Дата:   02-12-15 21:17

Слагах го в 4 сутринта - ПДФ-ите нямаха шанс. Ама първото впечатление е най-важно и нещо при мен не се получи от раз. Май добрия стар ACR си остава най-интуитивен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-12-15 21:46

Ползвам 8-цата, но напоследък все бутам АЦР за по-бързо и лесно. Факт е че не ми се дават пари и си търся оправдание май само [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: hotsnail   
Дата:   02-12-15 22:16

https://www.youtube.com/watch?v=Q-KkdyxuNFk


Това е готино и работи. Особено филтъра за цвят на кожата много ме израдва. Маха петната от шареното осветление, леко зачервяване моментално.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: uzsree   
Дата:   13-12-15 22:11

Не ви ли се струва, че интерфейса на Сapture one pro 9 работи по-бавно спрямо 8 версия (8.2 имах аз) Има едно замисляне като се клине на някой от табовете (Capture, Color, Exposure, Lens..) също така има и един скок в натоварването на процесора при това замисляне.
Или програмата иска много (много, много) ресурси, или има нещо в софтуера или не се разбира с моята машина..

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-01-16 14:15

Нормално е да става все по-тежка, но при мен работи без проблем, говоря за trial-a. Някой закупил си я?

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: Бонд   
Дата:   07-01-16 14:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Pro 9
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-01-16 14:36

Не се чуди после защо те обиждат, всъщност обиждаш се сам, като се излагаш... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »