Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: bogorodoff   
Дата:   14-12-15 23:18

Здравейте! Знам, че темите са може би много и необятни, но...Трябва ми фотоапарат за "обща" употреба. Бюджета е 500-700лв макс. ( говорим за НОВО ) Ще си снимам децата, птиците ( моите и евентуално, някоя друга в гората, ако успея да я хвана), някой концерт на детето, нещо в планините и други от сорта. Колебаех се за някой "entry level" DSLR с китов обектив ( пари за стъкларии НЯМАМ, а и към момента не ми се дават дори и да имах). Днес случайно попаднах на въпросния апарат, но мнения не открих за него, поне не на БГ. Ясно ми е , че не мога да очаквам чудеса от него, но и от ДСЛР с китак най-вероятно няма да ги получа, та моля за поредния ориентир. Нямам претенции към марки или класове техника ( ДСЛР, безогледални или компакт ), щото за тези пари( както казват) ми е ясно, но...


п.п. Мразя шумни и размазани снимки!


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   15-12-15 13:38

погледни Olympus Pen серията
Същото важи за Sony NEX/Samsung NX

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: roumen6   
Дата:   15-12-15 15:51

непосилна задача... от където и да я погледнеш - ново, пари нямам, ентри левъл дслр, концерт, гора... ма ти си знаеш! а колко пари би отделил за мобилен телефон?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: bogorodoff   
Дата:   15-12-15 16:02

Телефона ми е Lumia 435 dual - смятай, че не бих дал повече пари за телефон. Отдавна не ме тресе гъзарията. С две деца съм :-)
Иначе по повод предния коментар, въпросът ми е : Каква е разликата между ДСЛР-а с китак и предложените микро 4/3 пак с китак?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: icovalchev   
Дата:   15-12-15 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: bogorodoff   
Дата:   15-12-15 16:46

По принцип няма проблем, но предпочитам нов( има си гаранция ). Децата за Коледа съм ги "уредил" ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: uri64   
Дата:   15-12-15 17:10

Това "pm1 за под 200 лева" няма ли да умре безславно на първата малко по-голяма стойност за ИСО?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: bogorodoff   
Дата:   28-12-15 21:38

След известно ровене из нета и поради ограничен бюджет, сложих на кантара Canon 1200d kit и Olympus E-PM2 kit. Днес пробвах Канона. Много "изкуствено" ми седеше в ръката. В момента снимам с един Samsung wb2100 и ми е по-удобен, определено. За National Geografic няма да снимам, но целата ми ( като българче ;-) ) е да взема максимума за минимума.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: h_bio   
Дата:   28-12-15 21:49

Ако избора е ограничен до гореспоменатите два модела, Canon 1200d ще ти даде много повече за парите. И като ергономия и като качество на изображението и като система за развиване.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: bogorodoff   
Дата:   28-12-15 21:57

По-принцип не е ограничен до даден модел, а до финансовото му покритие, както и до това, че скоро няма да му се очертае ъпгрейд.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-12-15 21:59

Сони rx100

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: mmjm   
Дата:   28-12-15 22:01

Вместо канона бих предложил това сони. От компактните Sony RX100 или нещо по екзотично, като Fujifilm XQ2 не стават много за птици, но е добре да ги разгледаш на живо.
Весели празници.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: bogorodoff   
Дата:   28-12-15 22:14

Ако може обосновка за предложените модели?! Иначе в Монтана е трудно да видиш и докоснеш на живо доста неща, камо ли фото техника :-( Виждам, че това rx 100 много го препоръчвате, но мен честно казано не ме "кефи" чисто визуално ( без да ме разбирате погрешно ).

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-12-15 22:25

На външен вид ли ще ги избираш?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: bogorodoff   
Дата:   28-12-15 22:34

...( без да ме разбирате погрешно ) Да речем, че подходих по една българска поговорка за дрехите и ума...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Stylus SP100 или... мнения и препоръки
Автор: mmjm   
Дата:   28-12-15 23:10

RX100 в момента е на добра цена, ето и мнения за RX100


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »