Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-11-15 15:56

След като споделих преди няколко часа публично преживяванията си с въпросната камера и фирма от преди 2 месеца, още един колега ми писа че имал същия проблем. Накратко:
Закупих от ЕМАГ преди близо два месеца GoPro4 Black, оказа се че има фабричен дефект - при пуснат Wi-Fi модул се получава някакво смущение и се записва паразитен звук, наподобяващ хеликоптер
КЛИП
Поразрових се малко из нета и разбрах, че въпросният дефект, се проявява не само при черното гопро4, но и при силвъра. Решение - няма - (решението за слагане на по нова версия софтуер на камерата не решава проблема с "хеликоптера")
След 3 дни им я върнах, 2 седмици чаках становище, още 2 звънях и писах имейли, на петата седмица след поредното обаждане ми казаха, че не могат да ми изпратят друга работеща камера, тази имала проблем и ще ми върнат парите. Парите и тях ги чаках 2 седмици, защото трябвало да ги превеждат от Румъния, НО в последствие се оказа, че са "забравили" да ми ги преведат, след като са ми цитирам "изчистили профила". В крайна сметка ми върнаха парите след поредния скандал по телефона, но това не може да компенсира загубеното време, разправии и разочарованието ми към тях.
ТА, гледам че сега черните гопро 4 са пуснати на атрактивни цени от 750лв, не казвам че са повредени, но когато ги взимате, възползвайте се от опцията за тест и преглед докато още можете да ги върнете - една SD карта ви трябва и един телефон с андроид/iOS и инсталирано приложение за GoPro - записвате видео с включен wi-fi на камерата и го прослушвате - ако камерата е от същата партида, характерният звук, наподобяващ хеликоптер, няма как да не го чуете.
Успех с черните "намаления" ...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: jivkojj   
Дата:   27-11-15 16:42

Ами тъй ще е като си купувате разни ментаци марки. Купува се винаги оригиналдъ! https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/bulb.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: marrio31   
Дата:   27-11-15 16:56

Тоя дефект според мен,95% от хората няма изобщо да го забележат,ако има звук някакъв няма да се чува хеликоптера,иначе като знаеш ,че го има си е дразнещо:)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-11-15 17:23

Живко и при SJ4000 има вече много ментаци.
Иначе ефектът с "хеликоптера" си се чува ясно, по-скоро 95% от хората ще го забележат.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: jumpy   
Дата:   27-11-15 17:29

В Е-Маг продават за 110 лева и някаква Forever SC-200, която 99% е ребрандирана sj4000.



Публикацията е редактирана (27-11-15 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: bam-bam   
Дата:   27-11-15 17:46

Как се разбира дали това SJ4000 не е менте ?
Чел съм и аз доста, че ги копират и шанса човек да се прецака е голям

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: burningice   
Дата:   27-11-15 17:46

В емага са снимали батерии Sanyo Eneloop, но ти продават Panasonic.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-11-15 17:57

Е-Маг никак не обичат да връщат пари.
Моят племенник го мотат вече 5 месеца заради сбъркана от тях видеокарта, която той им върна. Оказа се, че те не могат да доставят поръчания модел. Той си поиска парите обратно. Те поискаха банковата му сметка. Два месеца затишие - ни пари, ни отговори на запитванията по мейла. Той се изнерви и ги заплаши с КЗП. Веднага отговориха и най-левашки се оправдаха, че при ъпгрейд на системата били загубили старата си база данни. Той им изпрати всички данни отново. Все още не са му превели парите.
Аз съм пазарувал два пъти от Е-Маг и нямах проблеми, макар счетоводните им документи да са съмнителни, а гаранцията - още по-съмнителна. За щастие, не се е налагало да я ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: jumpy   
Дата:   27-11-15 18:14

Хубаво е магазинът от който се купува sj4000 да е надежден и камерата да е обявена като sjcam sj4000, а не просто sj4000.



Публикацията е редактирана (27-11-15 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: eewf   
Дата:   27-11-15 19:02

При Xiaomi YI го има същия проблем на работещо Wi-fi.
Решението е просто [smile] - изолира се антената и шума спира [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-11-15 19:13

Ако дам 150лв, бих прежалил антената и бих я изолирал, ама GoPro за сума пари да му изолирам антената... някак не върви.
Иначе за връщането на парите, просто трябва да звъни непрекъснато, по няколко пъти на ден, защото са ги инструктирали да се правят на застреляни в тоя кал център. Един от пътите чаках точно 18 минути на телефона, защото "всички оператори бяха МНОГО заети" и пак зависи на какъв човек попадне. Точно този, които ми каза, че няма да ми я заменят с нова ми каза - "Повярвай, по -добре да ти върнем парите" - повтори го два пъти, явно имаше нещо в предвид момчето. Няма как да ми каже - абе партидата е скапана, имаме върнати 20 бройки, но беше много тактичен, та затова не съм напирал да ми пращат нова. Но за парите, просто трябва да е упорит и да си пази документа, който СПИДИ са му издали, когато им е върнал дефектния/сгрешения продукт. Иначе се правят на застреляни - "има технологично време, за тестване на продукта; нашите експерти проверяват вашия продукт; сроковете са 10 работни дни докато не получите второ съобщения за потвърждение, че сме получили вашия продукт в сервиз - всякакви лакардии разтягат, но никой не може да ги спре с тези пари за реклама, които наливат и вече изграденото име на "далавераджийски сайт"...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: diskusa   
Дата:   27-11-15 21:14

Аз си купуих от копията на SJ4000 без wi-fi.Бях много притеснен докато я чаках,но като започнах да я ползувам и видях как снима останах доста доволен.Тези няколко стотин лева за gopro не бих дал никога.

https://www.youtube.com/watch?v=qPqzPg7DEhE

Това е клип без обработка както е от картата..



Публикацията е редактирана (27-11-15 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-11-15 21:46

Поредните глупости, как една камера за 100 лв е по-добра от Херо4. Колко от писалите имат Херо4? Колко от вас са снимали, разцъквали и обработвали видео и снимки от Херо4?

diskusa, щом тази мазна боза те удовлетворява, явно не си виждал читава картинка от екшън камера. Такава е картинката от видеорегистратора ми за 35лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: marrio31   
Дата:   27-11-15 21:55

Китайците настъпват здраво,това е добре за нас крайните клиенти,цените ще падат със сигурност[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: GenaDP   
Дата:   28-11-15 02:28

Оригиналните SJCam имат на кутията стикер със сериен номер, който може да се провери на сайта им. Пускат ъпдейти на фърмуера, и менюто е доста по-богато от това на ментаците (поне тези, които са ми попадали).

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: pepi34   
Дата:   28-11-15 06:38

ЩЕ ПУСНА ЕДИН ГОЛЯМ ОФтопик, да не ми се сърдите.[shtrak] Икономията е майка на мизерията. Всяко цървулско решение един ден носи някакви проблеми. От тоя Емаг се оплакват от как съществува. Аз никога не съм купувал нищо от там и не бих купил. Ако искаме някак си родните търговци да ни предоставят адекватни цени, трябва и ние някак си да ги подкрепяме. Е да, и да ги гърчим когато се налага :).Най-малкото, трябва да сме солидарна нация, ако искаме да се развиваме. Доколкото знам покупките от Емаг не носят нито една стотинка в и без това изтънелия БГ бюджет. Ще кажете, да ама ще го взема на далавера. ОК, да кажем че произвеждате доматки. Вкусни, розови, гледани с любов.Само че в Румъния са по евтинки. И бедните орица решават за няколко стотинки разлика да купят не ваште а Румънските( ДА, имаше такъв проблем точно при отварянето на Дунав мост2). И кво, ми нищо, вашите клиенти ви псуват, както вие нашите търговци и го духате на общо основание. Ей до това води цървулщината, меко казано :) .Едно време, когато купувах първите си апарати и обективи и аз , така като останалите - къде втора употреба, къде от Хамерика някой трафикант нещо да донесе...... И не само аз и другите. Ама те родните фирми накрая влезнаха в час и сега според мен нещата са в приемливи граници. Не знам дали е правилно, но от 2007 от как се заговори за криза почти всичко, което мога да си купя, необходимо ми за нормалното човешко съществуване подмених с родно производство - храна, прахове, сапунии, препарати и т.н. Е фотоапарати Български няма, но от тогава до ден днешен цялата техника ми е от БГ. С нормална гаранция и обслужване и си спя доволно и спокойно. Поне доколкото аз съм имал допир с по-известните сервизи - работят си съвсем коректно. Но всеки си решава за себе си. Та ако произвеждате краставици например........, купете си от Емаг техника, ама не се сърдете, ората купуват гръчки щото са по ефтинки от вашите. А вие си дръште вашите за семки за догодина :) .Единственото което ви спасява е ако имате корнишони да ги сложите на туршийка за да имате мезе за ракийката( о не се надайте да ги продадете даже и в тоя вид, туршията на ЕСЕ е по евтинка от вашата) .[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: eewf   
Дата:   28-11-15 07:21

Автор: GOSPODIN
Дата: 27-11-15 21:46

Поредните глупости, как една камера за 100 лв е по-добра от Херо4.


Xiaomi YI бие всяко едно GoPro преди четворката. По какъвто и критерии да го хванеш. Достатъчно материал има из нета, че да вадя и аз моя, но ако държиш - пращам.

P.S. Sj са бози [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: GOSPODIN   
Дата:   28-11-15 11:55

eewf, четворката е вече на почти 2 години и има втори ъпдейт с много възможности. Многото ръчни настройки, като тези на ИСО, цвтен баланс, корекции на експонацията, автоматичния убийствен таймлапс на 4К резолюция, смесните режими ХД видео+снимки,тъчскрйн цветен екран отзад и екран отпред,които Xiaomi нямат. Отделно са режимите Wide,Medium, Narrow ,които се равняват на 12,20 и 28мм. обективи приравнени към 35мм ФФ, което е изключително важно, защото не криви образа на режим Narrow и създава фимово усещане при гледане на видеото. Всичко това си има цена и всеки сам си прави сметката.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: AndreyIst   
Дата:   28-11-15 13:59

pepi34, на 100% съм съгласен с теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-11-15 15:10

Уважаеми Делийски, позволи да опонирам горните ти твърдения, които за съжаление, като повечето ти икономически теории са лишени от икономически смисъл. Всичко написано щеше да има някакъв смисъл, ако в Пещера, Казанлък, Монтана, Шумен се произвеждаха РОДНИ екшън камери БУЛПРО и ние не купувахме тях, а GoPro, Xiaomi YI и прочие. Сравнението с доматите и краставиците няма място тук. Не бъркай производителя с доставчика, прекупвача и останалите по веригата. Всички гореизброени стоки (включително и компонентите в тях) се произвеждат в КИТАЙ. Точка. Независимо дали ще поръчам КОНТРАБАНДА от B&H, eBay, Amazon, доларите отиват в Китай. Отдавна няма КОРЕКОМ и желязна завеса, така че ние ЦЪРВУЛИТЕ (ще те помоля ако можеш под линия да дефинираш този епитет) пазаруваме с долари от там.
Несъмнено "икономическият патриотизъм", който демонстрираш, ще трогне Владислав Горанов, та даже и Бойко Борисов (+ дузина родолюбци) но до там.
Наясно сме със сърцераздирателната ти история за трудното начало, техниката втора ръка и прочие, но да наричаш ЦЪРВУЛИ, хората, които пазаруват от чужбина и ТРАФИКАНТИ хора като Добромир (ranopile) е меко казано израз на дълбоки провинциални комплекси. Най-простият пример, който ще ти дам в цифри е разликата в цената на канон 1Dx - 4 000лв. Ами жив и здрав да е ТРАФИКАНТЪТ, който от "Хамерика" задоволява нуждите на ЦЪРВУЛИТЕ.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: pepi34   
Дата:   28-11-15 15:44

Мартине, за съжаление виждам , че отново си ме разбрал много грешно. Всяко едно нещо купено от БГ има платени ДДС и един куп други данъци (включително и работни заплати на БГ служители), независимо дали е произведено в Китай, Пакистан или на Луната (учудвам, се че не го знаеш! ) С Парите от тези данъци се плаща на баба ти пенсията и се строят пътища, например за да можеш са броени минути да се придвижиш от Радомир до София. Ако ги нямаше данъците и приходите на държавата щеше да взимаш разстоянието от Перник до София за един ден по черни пътища и да тръгваш за сватба от предния ден :)

Въпросните Трафиканти (признавам и аз съм пазарувал преди от тях), ако си платят всички дължими мита и данъци, както и гаранционното покритие се съмнявам, че ще могат да ти предложат по-добри условия от официалните вносители. ДА признавам, че политиката на Канон и Никон до скоро не беше особено адекватна, но и това някак си влиза в реални граници.

По повод на техниката от Щатите, един наш уважаван колега Христо Лазаров преди години купи една камера Сони от Америка с Американска гаранция.Е взе че се развали и попитай го следващия път колко му струваха нервите после и разходите за да я поправи :)

За теб лично ще кажа само едно нещо. Учиш се на бизнес и фотография в един от най-елитните и реномирани сватбени екипи в БГ. Надявам се там освен да снимаш (което между другото е дарба и не се учи, само може да се усъвършенства) , да се научиш и на много други по-важни неща, като например съвременно европейско мислене. А дотогава пожелавам ти бъдещите ти клиенти да мислят точно като теб. И вместо теб да избират за сватбен фотограф, колегите ти от съседните селца. Щото са по-на-далаверка :) .Само тогава ще ме разбереш истински и ще дойдеш да ми стиснеш ръката с думите - ДА БЕШЕ АДСКИ ПРАВ, ЗА ЖАЛОСТ :)

Пожелавам ти с най-добри чувства успешно творческо развитие. Не храня надежди, че си ме разбрал, всичко идва с времето си, моралното израстване е труден и дълъг процес :)

А за икономическя патриотизъм - да патриот съм, сравнително голям и се гордея с това.Запомни, ние не сме бедни за малките разлики, едни 100 или 1000лв няма да ни решат проблемите, бедни сме за милиони:) Ще ти пусна една мисъл на великия Буров, мен не разбра, дано поне нея да разбереш:


‎"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
Атанас Буров (1875 - 1954)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-11-15 16:23

Ако обичаш не прескачай от тема в тема и не излизай с редовното "Мартине, отново не си ме разбрал". Ставаше въпрос за сравнението между покупката на домати РОДНО производство (отгледани с любов) и покупката на домати произведени някъде в чужбина. Никъде не се сравняваха домати произведени в Турция, закупени от пазара в Одрин, и домати произведени в Турция, купени от Кауфланд, за които магазина е платил ддс, мито и прочие.
По въпроса с гаранцията в САЩ, можеш да се обърнеш към "контрабандистите", да питаш как се извършва ремонта на гаранционна, дефектна стока в сервизите на Сигма, Никон и Канон там. Не мога да приема за довод, единичният пример от "преди време", който даваш с Ицо Лазаров, защото аз зная за поне 5 случая на отремантирани камери, закупени от Турция и Германия, които в последствие са ремонтирани без проблеми в Италия и Англия.
Няма лошо да демонстрираш патриотизъм, да се чувстваш патриот и да се гордееш с това, но нека това твое чувство не стои в основата на икономическите ти теории, защото то не кореспондира със съвременното европейско мислене, на което мислене ме препоръчваш да се уча.
И за пореден път, ще те помоля, да не вкарваш личният си неприязън към мен и да намесваш хората, с които снимаме в екип.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: Twingo   
Дата:   28-11-15 16:28

burningice написа:

> В емага са снимали батерии Sanyo Eneloop,
> но ти продават Panasonic.

[smilie5] Panasonic купиха Eneloop от Sanyo преди време, така че не бързай да обвиняваш магазина.



Публикацията е редактирана (28-11-15 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: pepi34   
Дата:   28-11-15 16:50

Мартине, деклалирам пред форум със 150 000 потребители НЯМАМ лична неприязън към теб нито към никого тук нито където и да било!. От начина ми на изказване в някакъв форум не може да правиш такива изводи. Съжалявам, че на Пампорово не ми остана време да пием по бира и да се убедиш лично :)

Иначе по темата - ти лично си го казал в първия си пост В крайна сметка ми върнаха парите след поредния скандал по телефона, но това не може да компенсира загубеното време, разправии.
Това пак е от твоя пост " за връщането на парите, просто трябва да звъни непрекъснато, по няколко пъти на ден, защото са ги инструктирали да се правят на застреляни в тоя кал център. Един от пътите чаках точно 18 минути на телефона, защото..." Времето е пари, пари, пари, много пари!!!! За едни ХХХ лв дали не загуби в пъти повече време, а нервите кой ще ти плати?!? Аз бих предпочел за това време да обработя............една сватба например :)

Приветствам в поста ти идеята да споделиш какви ядове си имал с ЕМАГ, но пак казвам на всички мераклии за покупката на далаверка. Тия 100лв далаверка в случая няма да ви решат проблема. Ако нямате, пак няма да имате, ако имате, значи не ви бъркат. Ще се предпазите от това което е описал автора на темата, но няма гаранция, че няма да има друг проблем.Не знам дали знаете факта, че стока с отклонения не се изхвърля от производителя, а се продава като шкарт на по-ниски цени и без гаранция........пак на пазара, но не се пуска обикновено от официалните производители. А гаранция ако нещо се наложи къде? Аз предпочитам родните вносители и родните сервизи. И нищо, че не разбра сравнението с доматките. Ако ти остане време попитай някой счетоводител точно колко данъци и мита влизат в държавата от покупката артикул за 850лв, които с едно махване ги подаряваме на Румънския бюджет. Повярвай ми със тази сума ще може да се запълни повече от една дупка по пътя Радомир-Перник :)

Отново с най-добри чувства към теб и всички останали.



Публикацията е редактирана (28-11-15 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимайвайте с "промоционалните" GoPro 4 Black от EMAG
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-11-15 17:31

<
Мартине, деклалирам пред форум със 150 000 потребители НЯМАМ лична неприязън към теб нито към никого тук нито където и да било!
>
След прочетеното, ще спя по-спокойно и ще чакам пролетния семинар за по бира [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »