Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Безжичен микрофон тип брошка
Автор: bestlap   
Дата:   05-01-16 19:02

Здравейте! Търся безжичен микрофон тип брошка който да има възможност приемника му да се включи в DSLR и да записва звука едновременно със снимането на видео,за да не е нужна синхронизация.Разстоянието на което ще се ползва е 5-6 метра,но ще се извършват движения,което прави обикновената брошка с кабел-не използваема.Проблема е следния,че ми трябват 2 бр а възможната сума която може да се отдели е около 500-600лв.Знам,че няма да е високо качество,но ще върши работа,със сигурност ще е по-добре от вградения в апарата.

Ето това открих,но не знам къде записва звука а и цената е за 1 бр.>> http://dynaphos.com/product/22/228/2508_boya_by-wm5_wireless_microphone

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен микрофон тип брошка
Автор: icovalchev   
Дата:   05-01-16 19:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен микрофон тип брошка
Автор: bestlap   
Дата:   06-01-16 01:45

Благодаря колега,това което си ми дал какво представлява микрофон със предавател + приемник който записва звука вътре или трябва да го включа към нещо за да запише звук ? Иначе ценово е уникално бих взел 3 бр да имам ако вършат работа. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен микрофон тип брошка
Автор: icovalchev   
Дата:   06-01-16 09:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен микрофон тип брошка
Автор: dtl   
Дата:   06-01-16 13:41

Колега, icovalchev , извинявай но на посочения линк е система с приемник, който работи на DC - постоянен ток, не на батерии (-external power supply (receiver) (DC 13-15V/300mA)), само предавателя за мик. е на батерии [cool] .

bestlap - имам от тези на JTS, нямат никакъв проблем и през стени и в съседна стая дори съм ги тествал.А доколкото колеги са ми казвали в няколко БГ телевизии ползват същите на JTS системи и тази по-скъпата за снимки наоткрито http://dynaphos.com/product/22/228/2717_wireless_microphone_system_jts_ka-10

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен микрофон тип брошка
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-01-16 14:53

bestlap,
Не слушай icovalchev - нищо не разбира!

Трябва да почетеш поне малко, преди да задаваш въпроси - иначе звучиш на кухо!
Доколкото разрах твоя въпрос, трябват ти безжични брошки за запис на интервюта "в движение" - евентуално на двама души. Звукът трябва да се записва във фотоапарата, защото те мързи да синхронизираш.

РЕШЕНИЯ:
1. Насочен микрофон, закачен на бум с кабелна връзка към фотоапарата. В киното най-често се работи именно по този начин, но звукът се записва на външно устройство. Кабелите са досадни, но това е най-сигурният начин. За посоченото от теб разстояние (5-6 м) това е най-универсалното и практично решение за запис на един до трима души. Ще ти трябва оптитен бум оператор, разбира се.
2. Безжична брошка. Приемникът трябва да е малък и да работи на батерии - т.е. различен от този, който ти е посочил icovalchev (той е голям, работи на 220V и обезсмисля цялата идея за мобилност и гъвкавост на решението, пък и много се съмнявам в качеството му!). Не се произвеждат безжични системи с два-три предавателя и един приемник, така че за всеки интервюиран ще ти трябва отделна система. Ще ти трябва и отделно записващо устройство или портативен звуков пулт, чрез който да смесваш звука от няколко микрофона, за да го записваш в един фотоапарат. Връзката между звуковия пулт и фотоапарата е кабелна по презумпция. Ще ти трябва и звукорежисьор на терен. Цялата тази система е сложна и скъпа. За твоите нужди безжичната брошка е удачно решение само ако интервюираш един човек.
3. Жични брошки с отделни записващи устройства. На много места се продават сравнително читави жични брошки за 10-ина лева. Те могат да бъдат записвани сравнително читаво с диктофони за 100-ина лева. Синхронизацията е лесна - клапа в началото на всеки кадър. Може и в края (обратна клапа). А може и интервюираният просто да плесне с ръце в началото на всеки кадър.
4. Има и други решения, но те са много по-скъпи.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен микрофон тип брошка
Автор: dim4o   
Дата:   06-01-16 17:53

Ако снимаш с Никон виж това - Nikon ME-W1 Няма го на сайта на Павилиона но можеш да си го поръчаш от тях за има-няма 449 леФа.


Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен микрофон тип брошка
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-01-16 02:48

Има доста по-евтин еквивалент от Сони:
ТУК .
Не знам дали се продава в България.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »