Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Много въпросителни за Mark 2 в базара
Автор: SLX   
Дата:   08-09-15 18:28

Здрасти банда, не ми се ще това да се превръща в поредна тема клепаща продавачи, затова излагам единствено факти. Снощи намерих този 5ДМК2 в базара.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=61276

Сутринта проведохме кратко пазарене и понеже ми се стори изгодно, искам да го купувам. Човекът явно не разбира от фототехника, оставен му от клиент за продаване. Питам, сигурно ли е на колко кадъра? Не е сигурно, но и друг питал. Поисках и получих снимка с тялото, която изглежда е правена без обектив. Ето я, качена във фликър.
https://www.flickr.com/photos/60310850@N06/21253786791/in/dateposted-public/

Не можах да намеря софтуер за проверка на броя на сработванията, но от екзифа виждам ID на камерата, който е 72157607348761901
и при търсене в гугъл излизат много странни неща като анонс за открадната камера във фейсбук и отговор на испански фотограф, че тази камера си е негова от 2010 г. Резултати в гулъл виж тук
https://www.google.bg/#q=72157607348761901
Писах на испанския фотограф с надеждата да ми отговори, че скоро е продал тялото на българин.
Въпросите ми за това дали има кутия и аксесоари и чий е всъщност апарата не получиха отговор, нито това дали обявата тук в базара е пусната от заложна къща или от другиго. Оказа се, че пратката ще бъде изпратена от някой трети, който имал 20% отстъпка, който пък съвсем не се знае кой е.
Не искам да клепам авторитета на продавача тук, независимо, че човекът не е качвал снимки и очевидно не се занимава с фотография. Излагам факти, за да имате наум при евентуални преговори за конкретното тяло.
Ако някой има софтуер за проверка на инфо, вкл. сработвания на затвора без тялото, бих бил благодарен на съдействие.
Ако получа нова информация, ще я споделя тук.

 Re: Много въпросителни за Mark 2 в базара
Автор: hrup   
Дата:   08-09-15 18:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Много въпросителни за Mark 2 в базара
Автор: heoxum   
Дата:   08-09-15 18:49

въведи серийния номер от екзифа във фликр (2631507828) тук и излиза това

>>stolen from my car with 5 lenses (24-105/f4; 100/f2.8; 50/f1.4; 28/f1.8; 70-200/f4) plus 2 flash 580-i, vello triggers, dell latitude 6420 and so on...

[smilie3]
 Re: Много въпросителни за Mark 2 в базара
Автор: Argo   
Дата:   08-09-15 19:36

Сега изтрий темата, и уведоми полицията!
 Re: Много въпросителни за Mark 2 в базара
Автор: vladod   
Дата:   08-09-15 19:38

От както апаратите снимат видео, забрави бройката кадри като смислена информация [shtrak]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.