Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Запазване на Lightroom каталог при преинсталация на Windows?
Автор: muncho_   
Дата:   08-09-15 00:55

Здравейте, за нещастие компютъра ми в последно време нещо сбъгяса и трябва да прибегна до преинсталация на Windows. Мисля също така да форматирам и хард дисковете, като за целта информацията ще бъде прехвърлена на външен носител и след това върната по местата.

Тук идва въпроса, как да запазя и прехвърля каталога с всички настройки на Lightroom? Ако някой знае, моля да помага!

Ако някой знае как да избегна форматирането и преинсталацията, и машината отново да стане бърза и надеждна, също бих се радвал да сподели.

Поздрави,
Мони


Отговори на това съобщение
 Re: Запазване на Lightroom каталог при преинсталация на Windows?
Автор: nyamago   
Дата:   08-09-15 01:29

Току що ми се наложи да го правя - безпроблемно е:

- каталогът, както и неговите резервни архиви (backup) са под папката 'Lightroom', обикновенно във Windows намираща се под Users->YourName->Pictures
- би трябвало само каталогът да свърши работа, но аз 'за всеки случай' запазих цялата папка 'Lightroom', очаквайки някои помощни файлове или настройки да се намират в някои от (под-)папките там.
- от въшен диск след инсталацията на Windows го върнах в същата структура. После като инсталирах и Lightroom, всичко ми се отвори както си беше преди преисталирането на ОС-а.

Огромната част от снимките ми в каталога са на външе диск и там си се намериха бе никакво действие от моя страна.

Снимки, които преди бяха на локалния диск (в Pictures->Camera Roll и още 2-3 (под-)папки) бях запазил заедно със структурата и ги върнах по същия начин както и каталога. Естествено, намериха се автоматично.
- - - - -

Това за Lightroom 5, с 6 не знам дали е същото.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Запазване на Lightroom каталог при преинсталация на Windows?
Автор: dibat   
Дата:   08-09-15 01:55

Препоръчвам да прочетете това:

Which Lightroom files do I need to back up?
http://www.lightroomqueen.com/backup-lightroom-files/

успех

Отговори на това съобщение
 Re: Запазване на Lightroom каталог при преинсталация на Windows?
Автор: джъмбо   
Дата:   08-09-15 09:21

аз си го държа на облака на адоби... така го имам навсякъде

Отговори на това съобщение
 Re: Запазване на Lightroom каталог при преинсталация на Windows?
Автор: muncho_   
Дата:   08-09-15 15:47

Благодаря за полезната информация! Мисля че ще свърша работа :)[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »