Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: camelasign   
Дата:   23-08-15 22:09

Познати ми дадоха тяхна любителска камера с такъв проблем. Светкавицата в менюто си седи все задраскана и не иска да се променя символа с бутона. Срещал съм подобен проблем и при друга камера, но не и помня точно модела. Ако някой има идея...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: camelasign   
Дата:   23-08-15 22:14

FZ27 e камерата

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: steeens   
Дата:   23-08-15 22:33

Вдигнал ли си светкавицата с бутона, а и пак виж какъв точно е модела, щото май няма такъв? Да не е 72?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: camelasign   
Дата:   23-08-15 22:37

FZ7 e модела, объркал съм Z с 2. Да, вдигната е светкавицата разбира се...Чета в нета че е чест проблем, вадя батерии, резетвам...но не се оправя

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: steeens   
Дата:   23-08-15 23:01

Провери дали светкавицата е напълно вдигната, като леко я побутнеш с пръст нагоре. И кажи с какви настройки на камерата си пробвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: steeens   
Дата:   23-08-15 23:05

А и виж дали не си включил на серийна снимка, тогава светкавицата не работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: camelasign   
Дата:   23-08-15 23:11

Вдигната е догоре. Не е на серийни снимки, сложих на мод при който светкавицата би работила (не е на нощни снимки примерно). Камерата не е моя и не знам кой какво друго е правил...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: steeens   
Дата:   23-08-15 23:19

виж във сцените, има ли flash burst, ако и в тоя режим не работи, явно няма да я бъде...Инак и на А и М ли не се включва светката?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: camelasign   
Дата:   23-08-15 23:30

На А и М не включва. Случи се нещо странно. След пореден резет започна да се сменя символа на светакавицата, но след изключване и включване пак не ще...Няма флаш бърст. Сега взе че светна веднъж на портретен режим, оставих апарата за да напиша тук 2 реда и пак е задраскана без да е пипано нищо по настройките...Вероятно някъде не дава контакт и ще ходи на ремонт...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: marvves   
Дата:   23-08-15 23:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: steeens   
Дата:   23-08-15 23:35

Снимай без светкавица тогава. Ремонта ще е на цената на камерата, не знам дали си струва изобщо, но ти си решаваш. Успех и лека вечер!

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: camelasign   
Дата:   23-08-15 23:37

оф е конвершъна...явно в светката е проблема...след 4-5-10 затваряния и отваряния почна да работи. т.е. направи 10 снимки, но след всяко затваряне пак не ще и трябва да си играя да я затварям и отварям по няколко пъти докато включи...вероятно нещо трябва да се почисти вътре

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: camelasign   
Дата:   23-08-15 23:39

Благодаря на отзовалите се. Както казах, камерата не е моя, а на познати. Аз си имам 4-5 светкавици и фф камера и всичко за щастие си ми работи:)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: radi_nrj   
Дата:   23-08-15 23:43

На моя FZ100 по съжия начин в един красив ден светкавицата му просто загина геройски. Като се разрових из нета останах с впечатлението, че горят масово на цялата FZ серия. Подменя се целия модул, но предполагам ремонта ще излезе колкото апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-F27 flash working
Автор: camelasign   
Дата:   24-08-15 00:02

radi_nrj най-вероятно не горят, а поради рязкото отваряне след време спират да дават контакт някъде и камерата мисли че светката не е отворена. Заложен дефект за да си купиш нова... Веска в Кониката на Дондуков веднъж ремонтира камера със същия проблем на съвсем разумна цена, но останах с впечатлението, че има и други възможности за неработене, тях исках да разузная. Шантавото е, че подобна несериозна камерка разни институции ползват при научни експедиции, та за това беше зора да се подкара...Апропо, тръгна. Но никъде в нета не видях съвет да се отваря и затваря светката повече пъти докато включи. Така че, упражнението имаше смисъл от гледна точка на опит.:)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »