Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за универсален (туристически) обектив за Full Frame
Автор: spookybs   
Дата:   18-06-15 20:21

Здравейте на всички! Имам питане относно универсален обектив за фул фрейм тяло. Спрял съм се на Tamron 28-300mm f/3.5-6.3 Di VC PZD (за Nikon) но приемам и други предложения. Ако някой има и преки впечетления от Tamron-а, бих искал да ги чуя. Благодаря ви предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив
Автор: h_bio   
Дата:   18-06-15 20:25

50mm f1.8....универсален, лек и компакте, евтин. С три думи - идеален за пътуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив
Автор: Павел_Василев   
Дата:   18-06-15 20:28

Най-добрия туристически обектив и ценово, според мен е Никор 18-105 мм доказал се е с времето сред много потребители....

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив
Автор: idivanov   
Дата:   18-06-15 20:39

По принцип универсалността е спорна по отношение на качеството на изделието т.е. тя се постига за сметка на известни ограничения и компромиси. В този конкретен случай имаш 28 мм широко, което не е чак толкова много и бленда 6,3 при 300 мм, което си е доста тъмно. За оптичните качества нямам впечатления. Можеш да потърсиш ревюта в нета.[shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив
Автор: lamerko   
Дата:   18-06-15 21:27

Не съм много убеден, че Никор 18-105 ще даде задоволителни резултати на ФФ. Отделно, че най-вероятно двата диапазона ще бъдат отрязани заради невъзможност да се фитнат в по-големия сензор... като сложиш и коефицент 1.5 надолу в милиметрите - нещата съвсем отиват в канала :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив
Автор: demiman   
Дата:   18-06-15 21:55

Ако търсиш най-доброто универсално то 24-120/4 е отговора [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив
Автор: sherbit   
Дата:   18-06-15 22:08

18-200

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив
Автор: t.marev   
Дата:   18-06-15 23:47

Ми то Никон си имат такъв - 28-200. 28 на Лайка формата т.е. FF си е достатъчно широко, а 200 си е достатъчно далекобойно. Все пак говорим за нещо универсално, според мен това е подходящо, лошото е че е едричък обектива, ама не е болка за умирачка!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   19-06-15 06:28

Nikkor 28-300.

Не знам дали може да се преименува темата, но няма да е лошо да се уточни че става въпрос за full frame, защото някои хора ги мързи да четат първия пост :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив
Автор: fotorafi   
Дата:   19-06-15 07:22

Потърси други решения, вместо Тамрони и Сигми. Добри лещи, но многожилните им кабели на AF не са качествени. От много бройните прегъвания при движението на групата лещи напред и назад се прекъсват. Констатацията беше на техника Наско. Аз ползвам Никор 18-105 ,може и 28-200

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив за Full Frame
Автор: m.djorov   
Дата:   19-06-15 14:33

18-105 нали е DX? Човека иска да го ползва на ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив за Full Frame
Автор: spookybs   
Дата:   19-06-15 16:06

Здравейте на всички! Благодаря Ви за съветите. Ще бъде трудно решение, защото не ми се мъкне "Светата Троица" [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив за Full Frame
Автор: kvakioh   
Дата:   19-06-15 16:08

28-300 си остава топ предложението.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив за Full Frame
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-06-15 16:38

Tamron 24-70/2.8 VC. Имам такъв на ФФ. Ако ти трябва по-дълго Nikkor 24-120. Избягвай хипер ултра зумовете, от сорта на 18-безкрайност :), че ще обезмисли мъкненето на скъп и хубав фул фрейм по екскурзии и туризъм. По-добре две качествени стъкла или само едно ограничено от към дължина, но с достатъчно добри покязатели, отколкото едно покриващо всички дължини, но с компромис в резултатите на изображението. Лично мнение! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив за Full Frame
Автор: tomz   
Дата:   19-06-15 21:00

Tamron SP 24-135/3.5-5.6 e един от най-добрите компромисни варианти за всички системи. Много солидно е направен и е достатьчно остьр за туризьм. Малко му е бавен фокуса, но се свиква. Дори някьде бях чел, че бил по-добре като цяло от Nikkоr 24-120, който е осезаемо по-скьп.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив за Full Frame
Автор: demiman   
Дата:   19-06-15 21:16

И аз така чух на опашката за хляб сутринта ... и за мазняците от сорта на 24(28) - 200(300) така викат [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив за Full Frame
Автор: GNikolov   
Дата:   19-06-15 21:55

Подкрепям на 100% отговора на PhotoBo. Всичко под тези обективи е голям компромис



Публикацията е редактирана (19-06-15 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив за Full Frame
Автор: tomz   
Дата:   19-06-15 22:05

Имах предвид, сравнен с предишния 24-120/3.5-5.6. Този може и да е по-добре, но 2000 лв за туристическо варио е леко абсурдно като идея, а и ревютата не са пьк чак толкова хвалебствени. Всьщност, всеки сам си решава. А 24-135 на Тамрон няма нищо общо с 28-200 и 28-300. Не случайно е SP.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив за Full Frame
Автор: didesignbg   
Дата:   19-06-15 22:18

28-300 или как да превърнем FX в coolpix ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за универсален (туристически) обектив за Full Frame
Автор: ludiakolio   
Дата:   19-06-15 22:24

На Фф един твърдак на 35мм и едно качествено 70-200 и си бетон.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »