Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Нов или втора употреба
Автор: swowi   
Дата:   08-06-15 01:20

Във форума тези теми са в изобилие, но не съм сигурна, че мога да реша сама затова питам вас. До сега бях с компактен фотоапарат на Lumix, това няма значение де. Та, реших, че искам да мина на следващото ниво. Колебая се между нов Nikon D3200 с китов обектив 18-55 мм VR II или ново тяло на Nikon може и по-добър от D3200, но с обектив втора употреба. Въпросът е дали да заложа на сигурното или да се пробвам с употребяван?


Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: Mogila   
Дата:   08-06-15 01:28

Пробвай се с употребяван, но при покупката задължително с приятел, който разбира.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: penco   
Дата:   08-06-15 06:32

Ако можеш да си позволиш- купувай ново. Най малкото ще имаш пълна гаранция за поне 2 години, за разлика от стоката с неизвестно състояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: nsirakov   
Дата:   08-06-15 07:12

ако питаш мен, тялото ще се амортизира много преди обектива - затова предпочитам тяло 2ра ръка от познат човек, и нов обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   08-06-15 07:28

За тепърва навлизащи в не-напълно-автоматичната фотография D3200 (или D3300) с 18-55 или 18-105 са идеални. Не е добра идея да се ходи на D7100/D7200 защото там основната разлика (освен теглото) е по-лесния достъп до ръчни настройки и апарата е значително по-объркващ за новобранци. Вариянт са и D5300/D5500 (както и D5200, D5100), ако се търси подвижен екран.

Колкото до нов/втора ръка - ако имаш пари, по-добре нов. Но и втора ръка би могъл да е читав, просто трябва да се внимава, по-добре е да е наживо и първия път да си носиш по-опитен съветник за да се тества всичко както трябва.



Публикацията е редактирана (08-06-15 07:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: MauMyHa   
Дата:   08-06-15 09:10

не изпускай тази обява

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: burningice   
Дата:   08-06-15 10:09

Тяло - ново, стъкло - втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: GNikolov   
Дата:   08-06-15 11:40

Моето предложение е безогледалка сони 5 р/т + 18-55 втора ръка. Намират се за под 500лв и е по-добро от ниските класове на никон/канон. Ако държиш да е с огледало , "МаиМуна" е дал супер оферта. И за да избегна полемиките ще кажа , че не съм фен нито на сони , нито на безогледалките [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: swowi   
Дата:   08-06-15 11:54

Май съм си решила, че ще е Nikon. А ще усетя ли някаква разлика между D3200 и D3300 и има ли смисъл да давам повече пари за обновения модел?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: icovalchev   
Дата:   08-06-15 12:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: Pavlov   
Дата:   08-06-15 12:05

Задължително си вземи втора употреба. В базара има много запазени тела, просто защото собствениците им са решили, че имат нужда от по-висок клас. Можеш да си вземеш същото от магазина, но ще платиш и сериозна надценка на търговеца. Не е нужно.

Примерно - това , или това, или даже това .



Публикацията е редактирана (08-06-15 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: swowi   
Дата:   08-06-15 12:26

А този https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=56989

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: Pavlov   
Дата:   08-06-15 12:39

Аз умишлено ти предложих комплекти с 18-105VR. Едно от първите неща, които установява човек, когато си е купил първия DSLR, е че китовият 18-55 му идва къс. И почва да се чуди с какво да го смени.
Затова - избегни този проблем. 18-105 VR е чудесен евтин универсален обектив, като за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: asahi   
Дата:   08-06-15 22:38

Тяло втора употреба на малко кадри.
Обектив втора употреба в добро състояние.
С останалите пари - курс по фотография.
А ако започнеш с курса хич няма да сбъркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: domidi   
Дата:   08-06-15 23:32

Подкрепям последните два поста!
"Нисък клас-посредствено качество" ала-бала.

Нисък клас с един 18-105 за 500-600лв. ще те радва доста време докато навлезеш във фотографията.



Публикацията е редактирана (08-06-15 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: ivjordan   
Дата:   08-06-15 23:56

Аз съм за втора употреба, но бих пропуснал предложеното по-горе Д300с. Да, убийствен апарат, но на 8 години, а времето си казва думата. Произволен съвременен трета или пета серия ще го отнесе, като куцо пиле - домат.
И със съвета за 18-105 съм съгласен - пъти по-добре от 18-55.

П.П. Д90 също го прескочи, въпреки че аз снимам с такъв.

Ако имаш, кинти, пета серия, ако не - трета. Ако пък имаш повечко - седма. И не се занимавай с 18-55.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: swowi   
Дата:   09-06-15 00:55

Добре, благодаря на всички, добих някаква представа. А това, че D5100 е 16мегапиксела не трябва да ме притеснява?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: domidi   
Дата:   09-06-15 06:33

Не,не трябва!
Не всичко е в многото пиксели.
И на 6мп.има страхотни фотографии.
Надявам се няма да разпечатваш на билборд!?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: Pavlov   
Дата:   09-06-15 08:00

Автор: swowi
Дата: 09-06-15 00:55
А това, че D5100 е 16 мегапиксела, не трябва да ме притеснява?

Само ако ще гледаш снимките на 4К телевизор над 50 инча.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: vkk1   
Дата:   09-06-15 08:11

В никакъв случай не купувай 18-55vr2 !
По добре си вземи стария 18-55vr на старо - 100лв струва в базара.
Втората версия е критично по-зле!
Правил съм стотици снимки с директни сравнения между двата, тъй като аз също се набутах с двойката и в крайна сметка го продадох и си оставих стария.
Единственото нещо, което е по-добре при двойката е скоростта на автофокуса. Всичко останало е по-зле!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: vkk1   
Дата:   09-06-15 08:22

Още нещо да добавя, понеже видях, че гледаш д5100.
Значи - д5100 не разпознава 18-55вр2 и нямаш корекция на венетиране. Няма фирмуеър за него и няма идея да има.
Ако ще снимаш в jpg - да ти кажа, че на д5100 цветовете са доста по-студени от на д5000 по default. Просто така си изчислява белия баланс.
д5000 изкарва в jpg по-добри и "дълбоки" цветове със сигурност!
За д3200 - не знам как стои въпросът, не съм го имал никога.
Доста от функциите, които аз ползвам, при него са орязани до степен на неизоползваемост.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   09-06-15 08:39

Това дали апарата е 14, 16 или 24 Mpix-ела има значение само за размера на файла. Реално с евтините "китаци" трудно ще изкараш детайлност над 4-8Mpix с който и да е от тях, което си е предостатъчно за принтиране до A4, а дори и A3.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: kvakioh   
Дата:   09-06-15 09:57

Ново тяло, обектив втора ръка. Това е решението. Според мен така като чета предложенията и изискванията, по-добре от Д5200 нагоре и от Д3200 нагоре като тела.
18-105 е балансирано добър обектив, с достатъчно широк диапазон и задоволително добри показатели. Дори на малкото тяло Д3200/3300 пасва.
18-55 може да се пропусне, освен ако не се комбинира с 55-200 VR и не се иска нищо повече. Но така е по-посредствено като избор. И ограничаващо.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-06-15 12:04

Много добри предложения до момента!
Ако бях на мястото на автора на темата бих се насочил спокойно към ново или употребявано тяло на малко кадри D5200 и 18-105VR втора употреба, но запазен и с помощ от приятел за тест. Не бих слизал по-надолу като критерии, а всичко над това - още по добре! Има хора, които си обичат китовия 18-55, но лично аз бих прескочил точно този обектив. Ако диапазона ме устройва по-скоро бих гледал нещо светлосилно от сорта на Tamron 17-50/2.8. В другия случай D5200 + 18-105 + 50/1.8 биха били повече от чудесен вариант за старт на начинаещ. Успех! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов или втора употреба
Автор: GNikolov   
Дата:   09-06-15 13:01

PhotoBo моите уважения , но според мен предложенията са ужасни. Ако се спре на такива вариянти , скоро очаквам тема : защо цветовете са като измити, защо фокуса не ми е точен и т.н. И след 2-3 месеца ще се продава комплект на половин цена, на 1492 кадъра. Никога на начинаещо момиче не мога да препоръчам нисък клас кроп огледалка , с най- прехваления обектив в форума ( 18-105). Всяка една безогледалка на същата цена ще има по-добра картина и ще бъде много по-използвана (заради размера си).
ПС: това е лично мое мнение. Замислете се защо има толкова добри предложения в базара на такъв клас апарати



Публикацията е редактирана (09-06-15 13:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »