Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Blue Shining - За феновете на Кубрик и Линч
Автор: GuitarString   
Дата:   12-06-15 06:08

Blue Shining е видео-монтаж реализиран от моя приятел Ричард Везина, който е страстен киноман и почитател на двамата режисьори. Предполагам че тук ще се намерят хора, на които да се хареса тази смесена Линч-Кубрик атмосфера. Миналата година беше прожекриран на кино-фестивала Фантазия, но само отпреди няколко дни видеото е онлайн.

https://vimeo.com/129938191


Enjoy!


Отговори на това съобщение
 Re: Blue Shining - За феновете на Кубрик и Линч
Автор: GuitarString   
Дата:   12-06-15 06:31

The Films of David Lynch Meet Kubrick’s THE SHINING in This Brilliant Short


Отговори на това съобщение
 Re: Blue Shining - За феновете на Кубрик и Линч
Автор: marchello   
Дата:   12-06-15 10:40

гледах го онзи ден в една от фен-страниците на Туин Пийкс. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Shining - За феновете на Кубрик и Линч
Автор: chill   
Дата:   12-06-15 12:49

Моят приятел Франк Ллойд Райт ми препоръча да го гледам. [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Blue Shining - За феновете на Кубрик и Линч
Автор: m.djorov   
Дата:   12-06-15 13:28

За мен Сиянието на Курбрик е една от най-лошите адаптации на книга. Когато започнах да го гледам, очаквах доста - все пак Кубрик, Джак Никълсън..., но уви. Може би не трябваше да чета книгата 4 пъти преди това. За мен не успяха да създадат атмосферата, усещането от книгата, както да речем Зеления път.

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Shining - За феновете на Кубрик и Линч
Автор: GuitarString   
Дата:   12-06-15 14:17

Хаха Чил, знам че така написано е малко хем смешно, хем леко прететциозно, но се чудих как да формулирам, ако беше българско името не би прозвучало с такава нотка, ако напиша "един приятел" ми звучи пък вяло. Би било звучало по-интересно ако бях написала моя приятел Дайвид Линч примерно ;)

Снощи говорехме и той споделя, абе получих коментари от Русия, Полша, Сърбия, но нищо от България. И така ми хрумна да го пусна тук, да осветим в синьо сияние техническите теми наоколо ;) Но наистина видеото е адресирано към специфична публика и се надявам да има тук поне малко от нея. :)

m.djorov, не съм чела книгата, така че не мога да изкажа лично мнение, но като правило книгите са по-богати на нюанси, техниката никога няма да надмине въображението.


Отговори на това съобщение
 Re: Blue Shining - За феновете на Кубрик и Линч
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-06-15 03:29

Посредствен монтаж = калпав миш-маш.
Да не говорим, че всичко това е фрапантно нарушение на законите за авторско право!
[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »