Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 бюджетна светкавица
Автор: Славчо1989   
Дата:   04-06-15 23:32

Здравейте, нищо не разбирам от светкавици и искам малко помощ.
Искам да купя светкавица на моя Никон д7000, но нямам представа какво да гледам.Искам да мога да ползвам светкавицата и отделена от апарата,за което, доколкото разбирам трябва допълнително устройство?
Бюджет около 200-250 лв, може и втора употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: Argo   
Дата:   05-06-15 13:27

Ето ти една [smilie21] https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=55572

Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: satyno   
Дата:   05-06-15 14:00

Не е етично в тема за съвет за светкавица да се предлага от продавач собствена стока, дори без да се уточни защо тя е подходяща.Съответната светка няма HSS, функция която апаратът поддържа. По притеснително е, че има оплаквания от потребители, че с глава насочена към тавана на апарата и отделена от него палена без тригер в режим TTL недоекспонира с около две бленди. Това се отнася за всички Канон и Никон YN с ТТЛ. Някой базирайки се на собствен опит може ли да опровергае това?
/P.S.
Трябваше да се минава от матрично в спот мерене, но съм забравил дали това решаваше напълно проблема при Никон и Канон/



Публикацията е редактирана (05-06-15 14:09)

Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: ogi100   
Дата:   05-06-15 14:07

Nikon SB-600 е удачният избор. Ще имаш TTL докато е на апарата.
Може да я ползваш и отделно от апарата без допълнително у-во и дори тогава може да се възползваш от TTL.
За повече информация относно последното потърси в Google и Youtube с ключови думи "Nikon CLS" или "Nikon CLS explained"

Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: tziko   
Дата:   05-06-15 14:55

Nikon SB-500 е твоят вариант, дал си пара за тяло сега за една светка се стискаш [smilie5] . Няма да съжаляваш с никонската, докато с китайските не е сигурно. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: compur   
Дата:   05-06-15 15:13

при така зададения бюджет - трудно! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: seuret   
Дата:   05-06-15 17:23

Godox V860 комплект с батерия и зарядно Зарежда при пълна мощност за около секунда.

Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: seuret   
Дата:   05-06-15 18:19

Обаче, все пак, като за начало нещо подходящо от Базара ще свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   05-06-15 18:48

Търси употребяван Nikon SB600 или Nissin 622

Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: Argo   
Дата:   05-06-15 19:08

satyno Ще подмина размислите ти за това кое е етично и кое не. Иначе посочената от мен е подходяща защото е в бюджета, защото е нова и защото е една от най-добрите в този ценови диапазон.
Никога не купувайте стари светкавици, скъсани от снимане от някой сватбар!

Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: ishootraw   
Дата:   05-06-15 20:05

И аз бих препоръчал Nissin. По-евтини са от никонските, а вършат чудесна работа.
Имам компактната i40 и работи перфектно с моя д7100. Но в комплект със свестен тригер, излиза извън бюджета ти. Ако не ти трябва ttl има и по-евтини опции. Аз примерно ползвам почти само ръчни настройки, но е хубаво да има ttl, за всеки случай.

Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: satyno   
Дата:   05-06-15 20:34

@ Автор: seuret Godox V860 комплект с батерия и зарядно
"Не е етично в тема за съвет за светкавица да се предлага от продавач собствена стока"
Проблеми с батериите на Godox


Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: tttodorov   
Дата:   06-06-15 00:19

Имам три юнгуна ...и трите са ТТЛ и трите дадоха дефекти за около година и няма и 100 000 кадъра...днес ги пратих на ремонт..но не ми дават надежда . Преди малко поръчах една СБ 910 и мисля да финиширам сватбения сезон с нея :) Препоръчвам ти светкавица с гаранция и с доказани качества ! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: pe.yankov   
Дата:   06-06-15 00:28

аз пък ползвам Nissin Di700 около година вече и нямам проблем до сега.Бюджетно решение за нова светка и с гаранция според мен [smilie25]
Успех [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: Славчо1989   
Дата:   06-06-15 01:34

Тези 250 лв са само за светкавицата, отделно ми е ясно, че трябва да купя и някакъв синхронизатор.Ще се радвам и за синхронизатор да ми дадете малко съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: бюджетна светкавица
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   06-06-15 10:47

Ако светкавицата поддържа CLS - няма да ти е необходим синхронизатор на първо време!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »