Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дебат с редактор на сайт в България
Автор: didko2003   
Дата:   28-04-15 14:08

Попаднах на моя снимка закупена от сайт, но открадната от друг и пускам диалога с редактора след като си потърсих правата:

Автор: Попаднах на моя снимка http://utroruse.com/article/446139/ ОТКРАДНАТА от http://www.dnesbg.com/goreshti-novini/kola-blasna-peshehodka-v-tsentara-na-veliko-tarnovo.html
Не съм дал позволение за използването и. Бих желал снимката да бъде премахната или да ми бъде заплатена. В случай, че изберете втория вариант сметката ми е:.....

Редактор: Снимката е подменена.

Автор: Благодаря! Ако имате нужда от снимка просто питайте. Цената е 5 лв.

Редактор: Прав сте да защитавате труда си, но нали разбирате, че когато публикуваме чужда публикация и се позоваваме на източника, както е в случая, няма как да издирим и автора на илюстрацията. Успех във всичко!

Автор: Но нали се сещате, че цитирания от вас източник не прави снимки а фотографа.

Редактор: От близо 30-годишния си медиен опит се сещам, че когато фотографът даде снимка и тя бъде публикувана, авторското право върху нея принадлежи не на фотографа, а на изданието, освен ако този въпрос не е уреден по друг начин със специален договор, а силно се съмнявам, че има такъв. Този диалог е безкраен, затова просто премахнах снимката, без да правя никакви обструкции, макар че бих могъл да реагирам с мълчание и бездействие.

Автор: За мълчанието и бездействието сте напълно прав, затова съм Ви благодарен за комуникацията. Автора си остава собственик на снимката, освен в случаите когато тя е закупена с всички права, но затова трябва задължително писмен договор между страните. Медията плаща само и единствено за ползване и няма право да я преотстъпва на трети лица. Всяко ползване на снимката без знанието на автора е подсъдно и има прекалено много случаи за осъдени медии да заплатят на автора. Дори аз в момента имам заведено дело към издание за откраднати снимки и го печеля.


Отговори на това съобщение
 Re: Дебат с редактор на сайт в България
Автор: asahi   
Дата:   30-04-15 10:52

Е кво да ти каже? Сори, пич, сбърках, на ти 5 лева.
Ако бизнесът му беше читав щеше да знае как да ти се обади и как да ти прати 5 кинта или да те убеди да му я подариш.

После що се обиждаме на матриал.

Отговори на това съобщение
 Re: Дебат с редактор на сайт в България
Автор: GenaDP   
Дата:   30-04-15 11:12

"мат'рял" се пише...

Отговори на това съобщение
 Re: Дебат с редактор на сайт в България
Автор: xm_style   
Дата:   01-05-15 10:48

Този тип сайтове са ми много интересни. На практика те нямат журналисти, а копират или преразказват вече публикуваните новини от истинските медии.
Въпроса е нищо ли не могат да направят медиите, които плащат заплати на журналистки, фотографи, видео оператори, редактори, шофьори и тн. а се оставят крадливи сайтове да им преразказват новините, минути след като са ги публикували?

Вчера ми попада обява от сайта Морето.нет че търсят редактор, който да следял новинарския поток и да подбира и публикува в техния сайт - супер нагло!
Това е пример, как moreto.net без да има журналисти се води новинарски сайт - да държава на абсурдите сме.
А "мат'ряла" чете новините преразказани от полуграмотни лели, които често стават за смях, но кервана си върви. Та така компютрите се оказват компоти [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дебат с редактор на сайт в България
Автор: e-mil   
Дата:   01-05-15 11:00

Автор: xm_style
Дата: 01-05-15 10:48
"Въпроса е нищо ли не могат да направят медиите, които плащат заплати... а се оставят крадливи сайтове да им преразказват новините, минути след като са ги публикували?"


Новините не са обект на авторското право. Могат да ги хванат, само ако копират текста без промяна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »