Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Постигане на подобен ефект- видео?
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   30-04-15 22:54

Здравейте по какъв начин е постигнат ефекта на премахването на колите за секунда и на хората в този "музикален" клип https://www.youtube.com/watch?v=Hsi475RIzOU ? Снимани са 2 видеа едното със певеца и едно само с колите и са сложени едно върху друго с маски или? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Постигане на подобен ефект- видео?
Автор: e-mil   
Дата:   01-05-15 10:53

С маски и ротоскопия. При това не много добре. На 0:56 се вижда, че тялото е изрязано лошо - останал е контур от черната фанелка на съседа. Личи си и по това, че облаците и светлината рязко се сменят. Дори при контролирано осветление (в сцената с ваната) има разлики в осветлението и велосипедът лекичко се е повдигнал, понеже няма човек върху него. А на 3:34 пък направо е мръднала камерата.

Иначе може да се направи по няколко начина.
С ротоскопията както е тук се режат обекти в някоя програма за композитинг. Може ръчно, кадър по кадър, но ако сцената е подходяща има автоматична ротоскопия, която сама засича движението на обекта и после само се дозачистват грешките и се изглаждат ръбовете. И се наслагва върху долния кадър, заснет празен или пък се вземат маски от него и се наслагват върху първия с хората.

С грийнбокс или блубокс - снимане на зелен или син фон. От една страна е по-добре, защото няма да имаш разлики в задния план. От друга страна е по-ограничаващо, защото трябва да снимаш актьорите на части. На грийнбокс се играе по-трудно - трябва да си представяш движението на липсващите хора и да имаш добра пластика. А музикантите все пак не са актьори.
В миналото имаше още една техника - жълт екран. Работи се подобно на зеленото и синьото, но се ползват натриеви лампи заради някои особености на кинолентата. Така са снимани бързо летящите гарги в "Птиците" на Хичкок, някои от приказките на Дисни и т.н.

С моушън контрол. Прави се, когато искаш да има движение на камерата. Тогава може да има застъпване на обекти и ротоскопията не е подходяща.
Представлява прецизна система за управление на камерата - позволява многократно движение по една и съща траектория и после наслагваш кадрите с различните образи. Така се прави дублирането на актьори, когато един и същ човек играе различни роли; позволява с малко статисти да имитираш голяма тълпа; да имаш несъвместими обекти в кадър - примерно дете дразни разярени лъвове.

А може и да се комбинират различни техники в една и съща сцена. Няма най-добра формула - определя се търсеният ефект и се решава според бюджета и наличните ресурси.



Публикацията е редактирана (01-05-15 10:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »