Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Lightroom CC
Автор: IshootPeople   
Дата:   01-05-15 20:32

Здравейте

От седмица някъде реших като съвестен гражданин така или инъче на Макчето OS e безплатна си платих за Adobe cloude пакета с LR&PS .Главно ми допадна идеята ,че мога да го синхронизирам с ipada и от там да си селектирам снимки .Обаче кво стана ,синхронизирам си аз всичко ок ама на компа Lightroom CC супер тромав и муден ,отделно ще ми фрънкнат вентилаторите на компа да въртят грее много .Със "нелегалната" 5,7 ядове никакви лети .На ipada върви нормално като за мобилно приложение .Ама не можа 3-5 секунди да ми мисли на RAW файл на компа .Въпроса ми е има ли някой подобен проблем и има ли друга опция да си синхронизирам и селектирам след това снимки на ай пада .Примерно както е сега в колекция 7 снимки виждам ги и на двете устройства слагам флагове на дадена снимка и на двете устройства се ъпдейтва .

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: IshootPeople   
Дата:   01-05-15 22:28

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: ve_sselin   
Дата:   02-05-15 11:12

Абсолютно същата ситуация и при мен!
Версия 5.7 летеше без никакво замисляне. Този СС нещо.. голяма мисъл!?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-05-15 11:30

Абе последно време адоби нещо се поизлагат. Няколко кофти ъпдейта с доста бъгове ми сипаха в офиса на шопа и афтър ефектса... почват като майкрософт - проблеми само.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: IshootPeople   
Дата:   02-05-15 11:45

Веднъж ще реша да си купя неще а не да го тегля и то какво ще стане ... А ако си мина пак с 5,7 дали ще мога да си синхронизирам снимките ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: kery70   
Дата:   02-05-15 12:21

И при мен е много по бавен. И при старт на програмата я зарежда три пъти по бавно.



Публикацията е редактирана (02-05-15 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: Daniel_P   
Дата:   02-05-15 16:33

Е сериозно ли е по бавен :( аз от 5.7 съм отчаян при мен работи мега тромаво, особено след като бутнеш няколко плазгача и няколко други манипулации и напрао става ох бох айде и пуша половин цигара чакайки! Докато шопа работи доста по бързо, и се надявах че 6 ще хвърка, а и уж така разправят че е по бърз ма?? :( То ме че и лаптопа ми е първа младост и сила, но не е зле и шопа върви добре, рядко съм се изнервял!



Публикацията е редактирана (02-05-15 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: kery70   
Дата:   02-05-15 20:46

Шопа направо лети сравнен с лайтрум 6

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: Тед   
Дата:   02-05-15 23:58

Lightroom CC ver. 6.0 студен старт до директно отваряне в дивелоп на снимката - 4.5 сек.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: CaracolStudio   
Дата:   03-05-15 01:07

Проблема е решен ,шопа СС лети ама СС рума не .Оставам с руум 5,7 и купувам си една програма photosmith за синхронизация 19$ .И си спирам мембършипа ,въпреки голямото ми желание да им плащам всеки месец 25 лв докато не си оправят бъгавия лайт ще съм в нелегалност .

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: kireto_a   
Дата:   03-05-15 07:24

Имаш 1 месец да се откажеш. Също така ако може да се оправиш само с английски при купуването на цц може да се избере само английската версия и тогава е 10.79 евро. Също така ЦЦ си прави нов каталог, без да трие стария. Губиш само промените правени с новия лайтрум.

Защо не пробвате да изключите хардуеърното ускорение на картата? preferences->performance и там има една цъцка. При мен на мак бука си работи по-бързо, особено с четките. И на виндовса работи по-бързо, а там интересното е че не работи ускорението заради някакъв бъг в амд драйвера, по който работят и амд и адоби. Има шанс ако видео картата е по-слаба от процесора, но лайтрума да праща натам за обработа и да е по-бавно.

И разбира се, че работата с тиф и джепег ще е по-бърза - там каквото се прави прави и готово, в роу си се смята горе долу след всяка промяна всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: kery70   
Дата:   03-05-15 07:36

И аз съм на мак , хардуерното ускорение през видеото съм го спрял. Нямам проблем с четките и девелоп модула. Само стартирането много ми бави. Незнам защо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: kireto_a   
Дата:   03-05-15 08:03

да по-бавно е стартирането ~7-8 сек е при мен, но това може да е и защото чудото се логва в цц, точи настройки синхронизира разни неща. може да се пробвате и да изключите нещата дето са пуснати от менюто дето излиза като се цъкне на Lightroom CC.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: nyamago   
Дата:   03-05-15 14:28

Абе аз не наблюдавам тия работи, защото абнаментните модели не са ми по вкуса - но грешно ли съм разбрал: когато Adobe въведоха облачните версии, май убеждаваха и обещаваха, че софта си работи и оф-лайн и облака бил само за сверяване и подновяване на лиценза. [smilie11]

Има ли опция за оф-лайн работа? Защо не я ползвате?
[shtrak]

П.с. Последната чисто локална (оф-лайн) версия, която купих не много отдавна, беше ЛР5 (5.7 с ъпдейт скоро след това). Сега всеки ден ме бомбардира със спам-съобщения (изскачащ прозорец вътре в програмата) за нова врсия - обяснява колко е добра и какви нови функции има, но (случайно ли?) не казва коя точо е рекламираната версия. Като цъкнеш - отваря направо страницата за абониране на ЛР6 СС (КК). [smilie2] Има ли изобщо локална версия на ЛР6 ?



Публикацията е редактирана (04-05-15 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: kireto_a   
Дата:   03-05-15 16:48

работи и офлайн, просто давам идея как може да се забърза евентуално.
има, с малко цъкане се стига до нея, ъпдейта струва колкото почти 1 година цц с фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: m.djorov   
Дата:   03-05-15 17:59

nyamago написа:

Има ли изобщо
> локална версия на ЛР6 ?
Има. Някъде най-долу на страницата го бяха забили Standalone версията. 150-160$ мисля, че беше цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom CC
Автор: roumen6   
Дата:   04-05-15 12:20

отдавна е ясно, че картите на АМД не са особено приети при работа с Шоп и Лайт... пък НВидия са си съвсем приетии даже препоръчителни [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »