Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Чужденец в България
Автор: kollev3   
Дата:   24-07-15 23:38

ТОВА Е ОТ САЙТА http://4.static.img-dpreview.com/resources/images/logo-v3.png?v=3163[smilie8] Безопасност на снимка предавка (България)
Преди 3 дни
Извинявам се, тъй като това е извън темата, но аз наистина не знам къде да го публикувате. Чувствам се по-удобно в ретуш, Nikon и Fuji форуми, където имам много приятели и се надявам, че ще получа някои полезни отговори.

Моята дилема е това: Аз съм планира за група почивка за една седмица в България (за първи път) в началото на август. Подобно на всяка друга страна, аз посетих, бих искал да си взема DSLR, тъй като има толкова много неща, исторически, културни, природни и социални да запишете.

Но аз съм чел толкова много тревожни предупреждения за кражби, измами и престъпления в България, които ме карат да се съмнявам дали аз трябва да си взема DSLR или просто да отида с моя малък Nikon P7100. Някой от вас бил в България, който може да ми даде някаква обратна връзка и съвети? Ние ще посети областите София, Варна / Слънчев бряг и Plodvic (Филипополис).

Ще оценявам всякакви коментари. Благодаря

- Скрий подпис -
С Най-Добри Пожелания
Слънчева светлина
PS Ако видите някой, без усмивка на, дай му една от твоите ... [smilie11] [smilie11] [smilie11]
 Re: Чужденец в България
Автор: nyamago   
Дата:   24-07-15 23:48

Линкът, който си подал, е логото на DPR. Дай URL на страницата, където е зададен въпроса - да му отговорим.
 Re: Чужденец в България
Автор: pmartinov   
Дата:   24-07-15 23:56

Трябва да му се напише наръчник по оцеляване в България .

Слиза на аерогарата и се започва :

Бакшиши-рекет

Настаняване-рекет

Хранене-опасно и с тежки последствия...

Хотел-персонала в хотела го тараши докато е на плажа

На плажа-мутри,рекет.

Вечер-алкохол-менте,наркотици,проституция,балконинг


Накрая ако спази всичко и бъде постоянно нащрек може да успее да се върне жив за награда .

За фотографски такъми гаранция само насън.

Като се върне вече ще има материал за книга, филм.

А може да открие и любовта на мечтите си...

:)

 Re: Чужденец в България
Автор: kollev3   
Дата:   24-07-15 23:59

ПРОДЪЛЖЕНИЕТО...[smilie23] I Прегледан интернет търсите обща информация, само за да получат представа за мястото, преди да отидем и бях изключително изненадан да прочетете много предупреждения за кражби, измами и вид организирана престъпност, фалшиви полицаи и други подобни, които не очаквах да съществува в една страна от ЕС. Знам, че българите са прекрасни хора, но тази ситуация, както е описано, няма нищо общо със средната честен човек там.

Ето защо аз се обърнах към форума, за да чуе мнението на приятели, които са били в България наскоро, от вида на ситуация, посетителят трябва да очаквате да намерите там и дали тези предупреждения са преувеличени или точни, за да ми помогне да се оцени какво да се сложи в моята камера чанта! ...
 Re: Чужденец в България
Автор: NXfan   
Дата:   25-07-15 00:04

ето я темата
 Re: Чужденец в България
Автор: pmartinov   
Дата:   25-07-15 00:08

В момента в който чужденец стъпи в България той вече участва в реалити с негарантиран хепиенд.

По-добре да е наплашен и нащрек от колкото приспан с захоросани представи.

Преди няколко години едни френски барети попаднаха случайно в едно село и изкараха голям късмет , разминаха се само с болнични...

 Re: Чужденец в България
Автор: MarinY   
Дата:   25-07-15 01:55

Глупости!
Нормална страна в Европа. Защо плашите човека?
Май ползва Гугъл-превод? Кой ти е използваемия език, за да няма недоразумения от механичен превод?
 Re: Чужденец в България
Автор: Bumerang   
Дата:   25-07-15 02:25

Абе хората се натискат да се записват за Сървайвър,вие го плашите.:-)По курортите на Бразилия ,Колумбия, Перу,далекоизточните държави/без Япония/ да не е по спокойно?Арабския свят ,Израел,Близкия изток ,Русия Украйна и т.н.
При нас най много Перник или "Борисовата градина" .Някоя и друга циганска махала по градовете.Другаде е спокойно[smilie7] [smilie5]
 Re: Чужденец в България
Автор: vkk1   
Дата:   25-07-15 06:01

Ако го е страх да идва в България, да иде първо в Атина и после ще му се стори рай тука.
 Re: Чужденец в България
Автор: pmartinov   
Дата:   25-07-15 09:22

Ако чужденецът стане обект на престъпление той трябва предварително да е наясно, че според МВР той трябва да залови престъпника ако все пак иска да му обърнат някакво внимание...
 Re: Чужденец в България
Автор: bg2014   
Дата:   25-07-15 09:58

Тази тема - престъпността в България е мит. И този мит идва от различната психическа издръжливост на човекът (националността му).
Ние българите сме издръжливи на "чанч", издръжливи на тормоз и на неуредиците около нас. Разбираемо още от деца сме свикнали с всичко това. И събирането с приятели ни прави устойчиви на всичко това.
Чужденците са свикнали на РЕД и сигурност. Те са неспособни да понесат нашата реалност, нашата действителност и при всеки проблем се жалват. Съответно се вдига шум и се създава мит.
Ако трябва да търсиш съпоставка и реципрочност то мога да кажа следното:
1. В Австрия насред Пратера ВСЕКИ чужденец пропищява. Не си оставяйте пари, вещи или ценности. Ще изчезнат както на нас!
2. В Германия насред тахната гара стават кражби ПОСТОЯННО.
И в Австрия и в Германия полицаите казват " Това е ежедневие. Правят го чужденци и не можем да помогнем" Това е реалността, но до сега не съм споделял някъде за това. Предполагам така са безброй други българи. И съответно за Австрия и Германия няма митове. Така, че подобни глупости срещу България и българите са си глупости и толкова.
 Re: Чужденец в България
Автор: nyamago   
Дата:   25-07-15 13:26

pmartinov : ако някой преведе постовете ти с преводача на Гугъл и ги пусне във въпросния форум, ще ужасиш хората с безкрайно неверни работи. Искрено се надявам, че това е твоята форма на хумор.

Сред отговорите, които му дават в DPR, един твърди, че всички румънци идват в България със скъпи луксозни коли и на всички още през първата нощ им ги открадват маскирани хора пред хотелите им. Това се твърди най-сериозно и съветът е на скъпите коли да се слагат скъпи аларми. Pmartinov ми звучи като това най-сериозно твърдение. За жалост твърде много хора вярват на прочетеното - "В Интернет го пише, значи е истина!"..[smilie8]

Писателят на това за колите, макар с псевдоним, предполагам е румънец. Те са много по-уважавани от нас в Европа и често сме дискриминирани, макар да влязохме в ЕС заедно, еднакво трудно и с еднакви 'забележки'. Но аз в Англия досега български джебчии не съм срещал, а румънски срещам всеки ден. Нито български просяци съм виждал, а румънските са на всеки ъгъл и на всеки влак.

В София идвам като 'чужденец' вече от десетилетия и нито веднъж не са ме ограбили, нито съм чул някой познат да е бил ограбен. Има престъпност, медиите ѝ дават непропорционална гласност, но не сме световен рекорд по никой показател.

Човек трабва да е безмозъчен дебил, който никога през живота си не е пътувал, за да очаква в някоя страна да НЕ му откраднат чантата, ако я остави през две маси в ресторанта и се заблее в друга посока. Камери и чанти се крадат навсякъде - и то много преди румънски (и други) роми да залеят Европа. В Испания и Гърция се крадеше повече, отколкото в Швейцария и Исландия, но си се крадеше и през 90-те, и през 80-те (преди това не съм пътувал, но сигурно се е крадяло откак свят светува)...

Националният ни нихилизъм само помага на отровните кампании, които заинтересовани сили злобно бълват срещу страната ни. А ние седим, радваме им се и викаме "Точно така!" [smilie2]



Публикацията е редактирана (25-07-15 13:27)
 Re: Чужденец в България
Автор: pmartinov   
Дата:   25-07-15 13:36

Една подробна справка за броя на изчезналите безследно коли през последната година в България може напълно да потвърди, че страната ни е сбъднат рай!










За крадците...

 Re: Чужденец в България
Автор: nyamago   
Дата:   25-07-15 14:29

Дай справката? (Сравнителна с други страни - на глава от населението). Лзбопитно е. [smilie11]
 Re: Чужденец в България
Автор: h_bio   
Дата:   25-07-15 14:39

Проблема не е, че в БЪлгария се краде. Определено не се отличаваме в статистически порядъци от другите страни в региона и дори в Западна Европа. Проблема е, че тук полицията е страшно безучастна при този тип престъпления. Просто се случва и след това нищо... нищо не се предприема, нищо не се променя. Пълно абдикиране на полицията пред дребната престъпност. Иронията е в това, че въпросните правоохранителни органи не се отличават с успехи и в разкриването на едрата престъпност.

Трябва да го приемем, полицията в България няма да ни каже нито кой обра КТБ, нито кой открадна камерата на колегата от съседната (поредната) тема за отракдната техника.



Публикацията е редактирана (25-07-15 14:41)
 Re: Чужденец в България
Автор: pmartinov   
Дата:   25-07-15 15:23

nyamago

От както се помня според "статистиката" на МВР престъпноста постоянно намалява .

Това е така защото между това което се случва в България и това което се отчита няма нищо общо.

МВР отчита само разкритите престъпления ,а неразкритите се покриват със счетоводни трикове.

Така тези които не се справят със задълженията си растат безпрепятствено в кариерата си на гърба на един напълно ограбен народ.

Това е най-скъпото и най-голямото министерство със най-големия бюджет.

В страната в която абсурдите нямат край.

 Re: Чужденец в България
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   25-07-15 15:36

Мартинов спада я , както казва един дядо от едно село дето го няма на картата вече: То ора нема, ти сакаш некой да крадне!
 Re: Чужденец в България
Автор: nyamago   
Дата:   25-07-15 15:47

"Една подробна справка за броя на изчезналите безследно коли през последната година в България може напълно да потвърди..."

Отказваш да дадеш справката, на която се позоваваш? И продължаваш с общи приказки тип "една жена каза"? И трябва да вярваме, защото ти го казваш [smilie22]

Или защото "в Интернета го пише, трябва да е вярно"... Така се формира обществено мнение, това е нивото не само в този форум, а в днешния свят изобщо [smilie2]
 Re: Чужденец в България
Автор: pmartinov   
Дата:   25-07-15 15:59

След като на мой приятел изчезва служебна кола се подава сигнал в МВР.

В ежедневния бюлетин на МВР подобно престъпление няма на отчет.

Каква статистика искаш да получиш като документирането на престъпността създава единствено проблеми на тези на които се плаща да се борят с нея.

Нали ако всички регистрирани престъпления станат обществено достояние всички ще разберат,че МВР харчи най-много пари от бюджета на държавата за да не върши нищо...

 Re: Чужденец в България
Автор: nyamago   
Дата:   25-07-15 16:12

Аз никога не съм казал, че има надеждна статистика - само обърнах внимание да не се позоваваш на 'справка', която знаеш, е не съществува. Заблуждаваш читателите, че някъде има такива справки и документирани факти.

Сега като е ясно колко може да ти се вярва, ще се наложи да попитам за случая на твоя приятел:

- Дата на изчезването?
- Марка, модел и регистрационен номер на изчезналия автомобил?

Аз лично ще си поръчам ежедневния бюлетин от тази дата (и следващите 3 дни) и ако кражбата не фигурира, ще отправя официално запитване до Министъра на тези работи за обяснение.

Но ако не дадеш данните, значи отново измисляш и заблуждаваш. Съжалявам, че така се изразявам, но с предните си постове оставяш такова впечатление.
 Re: Чужденец в България
Автор: pmartinov   
Дата:   25-07-15 16:29

След като вече съм станал съвсем неволно свидетел на няколко подобни случая имам право да обобщавам.

На мен никой не ми плаща да правя черен пиар на някого.

Но не мога да се примиря с това!

Сигурен съм ,че в системата на МВР има и съвестни хора които,си вършат работата.

На ръководните места такива няма ,там се слагат единствено партийни послушници.

Информация за конкретните случаи не мога да ти дам без да съм получил разрешение за това от потърпевшите.

Защото накрая както винаги се получава в желанието си да им помогна мога да им навредя без да го желая.

 Re: Чужденец в България
Автор: nyamago   
Дата:   25-07-15 17:59

Или няма такъв случай и кражбата от твоя приятел е измислена за тоя спор;

Или той не е уведомил както трябва и когото трябва и уведомлението му не е надлежно документирано;

Или има кражба и правилно е уведомено за нея, и това е документирано - и случаят се е появил в сводките (ако не на същия ден, в следващите дни) и оже да бъде намерен там.

- - - -

Всико това няма връзка с изхода на случая - дали е заловен крадецът или намерена колата. Само следвам логиката как някой по-горе каза нещо НЕВЯРНО и продъжи да го защищава БЕЗ нито един документиран факт, единствено с "имам право да обобщавам".

НЯМАШ ПРАВО - в една демократична страна биха те съдили (и осъдили!) за клевета и уронване на репутация. В България не само никой няма да те съди, но много хора ще те четат, ще ти вярат и ще викат 'Точно така!'...
- - - -

А аз си мислех, че петък е свършил...
[beer]
 Re: Чужденец в България
Автор: sherbit   
Дата:   25-07-15 18:20

много се изживявате...
 Re: Чужденец в България
Автор: pmartinov   
Дата:   25-07-15 18:22

Пусни една търсачка в форума на тема :

Открадната фототехника

Виж колко пъти благодарение на МВР е разкрита кражбата и сам ще разбереш много неща без да имаш щастието да си в България .

[smilie3]

 Re: Чужденец в България
Автор: nyamago   
Дата:   25-07-15 19:18

Съобщенията за открадната техника във форума нямат НИЩО ОБЩО с първите три твърдения в горния ми пост. НЕ ОТГОВАРЯШ на тях а ходиш встрани. Казах само, че разпространяваш НЕВЕРНИ ИЗМИСЛИЦИ - и никакво количество верни случаи не могат да променят това.
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена