Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнение за статив
Автор: ikom   
Дата:   03-04-15 13:29

Интересува ме някой ползвал ли е такъв статив ЦЪК . По характеристика му дават товароносимост 4 кг, което ме устройва, може предложение и за някой друг компактен статив с подобна товароносимост. Не ме интересуват по-големи и скъпи стативи, тъй като имам Benro за основен. В момента се интересувам от допълнителен лек и компактен, който да се носи при градски туризъм.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: axlastro   
Дата:   03-04-15 13:34

Какво ще слагаш на него? За безогледалка става. За компактен статив е много здрав и стабилен, но не очаквай чудеса. Като го купуваш гледай дали му се разпъват лесно краката. Има един Slik за 100-ина лева може да го погледнеш или някое от другите сируита 1004 или нвщо такова.

На един такъв му подскачах отгоре буквално. Но не е толкова компактен.



Публикацията е редактирана (03-04-15 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: ikom   
Дата:   03-04-15 15:47

ще се слага Nikon D750 с 24-120. За разпъване ми се видя на пръв поглед ок, ще го проверя. Хареса ми, че го дават до 4кг, което за толкова компактен статив е добре, повечето компактни които гледах са до 1.5 кг

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: axlastro   
Дата:   03-04-15 16:17

Той ще го издържи - за това не се бой. Но какво от това, като ще трепери постоянно. Има само един начин да разбереш дали ти е ОК за съжаление и той е да отидеш и да пробваш на място. От евтините травъл стативи този определено е един от най-здравите. Аз имам cullman nanomax 460 или нещо такова беше. Лек и удобен е, но няма чантичка в комплекта и не е така компактен като този, който гледаш. С вдигната централна колона трепери доста, а това сируи му е доста дълга централната колона. Височината на стативите реално е без централната колона - тя е колкото да я има и се ползва само ако нямаш друг избор.

С една дума - ако искаш нещо, което се събира в джоб и няма да се строши от тежката ти камера, този е ОК и май е най-малкия и лек вариант за теб, особено за пътуване с лек багаж и туризъм. Просто го изпробвай преди да го купиш. Имат навика да им се смачкват едни тефлонови втулки на тези ако някой клиент примерно му е развил напълно крака и го е сглобил колкото да не му се скарат. Трябва да се разгъва и сгъва леко, без запиране и пристъргване и да се чува звук от излизащия въздух.

Все пак хвърли едно око на този :
цък

или на този:

цък



Публикацията е редактирана (03-04-15 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: ikom   
Дата:   03-04-15 17:02

Мерси за предложенията ама те вече ми идват големи, почти колкото моя и се обесмисля покупката на толкова голям. А за Sirui T-005BX ясно, че ще е без вдигане на централната колона. Единствено във времето не знам тази глава колко ще изкара при този апарат че ми се струва доста компактна

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: mbtutu   
Дата:   03-04-15 17:09

Benro A0292TB00

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: axlastro   
Дата:   03-04-15 17:09

Не я мисли - доста здраво е направена, нищо че е като играчка. Тия китайци не са като другите китайци - много здрави неща правят. Все пак я пробвай - закачи си техниката и виж дали няма да увисне. Като си се счупи слагаш една Sirui G-10KX. Аз имам К30x и е много здраво направена.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-04-15 17:29

Аз съм с Benro IT25 отскоро, но съм много доволен, а всеки друг травел статив ми се струва голям в сравнение с този.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: ikom   
Дата:   03-04-15 19:30

Benro A0292TB00 изглежда много добре, лошото е че в БГ го няма, за да се види нагледно, май ще е това [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   03-04-15 19:33

як е този Siriu T-005BX, но...
Миналата седмица се сбирахме хора да поснимаме в планината. Аз бях с някакъв изчанчен, друг снимащ със Siriu. След час снимане човекът беше загубил едното крайче на крака, гумата отдолу. След час всичките тръби на статива му бяха пълни с вода...Със сигурност и има болтчета, които ще ръждясат. Отворихме го, доста беше насъбрал гадорийки.
Последния кадър от показания статив в сайта и показва, че има пластмасови вложки, които държат краката, което неминуемо след известно време гарантира проблеми.
Sirui ET-1004 е добра оферта. По-добра от първата.
BENRO iTrip е също добра оферта. Който и да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: m.djorov   
Дата:   03-04-15 19:45

1.30 не е ли много нисък? Бая чупка в кръста ще иска при работа с него. Поне за мен де(1.85). Ако тръгнеш да правиш малко повечко снимки в кратки интервали, да седиш наведен често докато кадрираш, настройваш, фокусираш - поне мен ще ме схване за норматив кръста.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   03-04-15 19:53

Преди време продаваха едни евтини Triopo, и те бяха като клонинг на тези SIrui, но по-евтини- 80-200лв бройката. Те бяха зле, затова явно има предлагане на нещо уж по-качествено. Но е малко повече, много малко.
САмо компактността им е предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: axlastro   
Дата:   03-04-15 19:55

Човека сигурно пита за статив за травъл - колкото да се каже, че има някакъв статив ако се наложи. Нищо повече.
Ако искаш погледни из ebay има едни Horusbennu, един познат разправаше че биват и са долу-горе компактни. Има и едни meFoto, които са на Benro подразделение също ги хвалят ама са скъпи. Бенро имат и един плосък статив - голямо извращение и малко е нестабилен в едната посока, но ако не се отдалечаваш от него става. Лек и компактен. И разбира се може да погледнеш Manfrotto befree - май тъкмо 4 кила го дават да държи. Аз докато гледах стативи в синтезиса влезе един руснак, който много бързаше и търсеше статив за марк III, грабна един befree и си тръгна.



Публикацията е редактирана (03-04-15 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: Daniel_P   
Дата:   03-04-15 22:46

Макар че е малко по голям от твоите (изисквания,а и по скъп) за разнасяне из градовете и по обществения транспорт си взех Mаnfrotto befree compact! Ползвал съм го 2 пъти и съм много доволен! Тва чудо се събира в фотографската ми раница + апарата и обективите и ми свърши отлична работа за нощни снимки в Лондон! :)Не знам дали ги предлагат в БГ но просто предложение [smile]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (03-04-15 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: Daniel_P   
Дата:   03-04-15 22:46

http://www.amazon.co.uk/Manfrotto-BeFree-Compact-Lightweight-Travel/dp/B00COLBNTK

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: BXMarkov   
Дата:   03-04-15 22:57

Това Siriu T-005BX, след като видях темата следобед имах работа до "магазин-ЪТ" и го взех в ръка, поразпънах го поставих го и...пълна трагедия! Няма ограничител и при отвиване спокойно изваждаш цяла секция или крак и после сглобяваш! Освен това краката му треперят и без камера в магазина, а какво ли ще стане ако го турна на баира с тухлата и 24-70 или не дай боже 70-200. Единственото що годе читаво в него е главата му, но като цяло [smilie23]
Това Mаnfrotto befree compact наистина става.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   03-04-15 22:58

BeFree e oтличен. Ползвам го с друга висока и яка глава, защото и той е леко нисичък.
Недостатъците му са 3-4- гумите на краката трябва да се пазят, защото въпреки че са с винт, се губят. Намират се за късмет лесно нови. И не-скъпи.
Капачетата на винтчетата на клипсовете на краката се губят, там е сложно за намиране, но по-скоро имат козметичен ефект само.
Има 3-4 лепенки по статива, които пак са козметични, но и те не издържат много.
Няма кука, само тапа на централната конзола.
Смисъл не виждам от Befree карбоновия, с някакви си 300 грама по-лек, но яката скъп...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: Daniel_P   
Дата:   03-04-15 23:51

Определено си струва befree, в крайна сметка важното е да е стабилен, здрав и надежден един статив, инвестиция за години напред! И в 1.5кг мисля, че са се справили отлично! Все пак ще слагаш доста скъпа техника за това избери нещо стабилно но и да ти върши работа по твойте критерии :) Да добавя имай на в предвид че 130см на статива е доста ниско,но зависи и колко си висок! Отделно при снимане в градски условия често се снима през парапети на мостове и други прегради, където височината може да е от значение! Също така всеки статив на мах разпънат става по не стабилен! Befree и той не се разпъва много 145см но след 2дни в Лондон и 2 в Ливърпул и хиляди снимки :D май проблем не съм имал, но често беше опънат на мах! Щот съм 180 :) [shtrak]



Публикацията е редактирана (04-04-15 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: dilomski   
Дата:   04-04-15 09:02

Малко извън темата, но си взех Induro AT313, по-голям и тежък, но няма клатене, няма ядове.На другия ми статив Velbon C-500 му се клатят краката без да има нищо закачено.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: axlastro   
Дата:   04-04-15 09:13

Ами статив за 1000 и кусур лева остава и да не е стабилен... Induro са луксозната марка на Benro ако не се лъжа.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: dilomski   
Дата:   04-04-15 17:12

Въобще не е хиляда, 150 евра от амазон германския.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: axlastro   
Дата:   04-04-15 18:21

Вярно. Аз малко наизуст го казах - по принцип имат доста скъпи модели Induro.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: dilomski   
Дата:   04-04-15 19:49

Така е, имат бая скъпи модели.Този ми допада, защото за парите си предлага доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: ikom   
Дата:   04-04-15 21:57

Или ще е befree или някой модел на benro, по данни много ми допада Benro A0292TB00 но в БГ го няма и няма как да се види наживо какво представлява. Тази седмица ще прескоча до динафос да видя какво налично за травъл имат

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за статив
Автор: victory13   
Дата:   04-04-15 22:24

Аз така направих, разпънахме там 5-6, и отнесох един Бенро iT 25 [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »